Remake: Top Gun 2 ?

O Toμ Κρουζ πιλότος; Καλά στα πόσα βγαίνουν σύνταξη εκεί πέρα; :xm:
 
RIO είπε:
O Toμ Κρουζ πιλότος; Καλά στα πόσα βγαίνουν σύνταξη εκεί πέρα; :xm:
Κλαίω! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

(Τι να κάνω, έχω αδυναμία στον Tommy! :flower: Θα το δω το έργο κι ας βγει πατάτα!)
 
billy είπε:
Ετσι όπως έχει γίνει, ας ελπίσουμε πως όχι !! (την είπα την κακία μου πάλι :diablotin: )
Έχεις δίκιο, έχει γίνει μια θεία :( τώρα τη βρήκα στην βικιπάιδεια άλλωστε είναι και 54.
 
Captain Kal είπε:
Και όμως ίσως να είχε βάση. Αλλά δεν θα ήταν αγορά, αλλά δωρεάν παραχώρηση F-15 C/D που αποσύρονται (Σε κάποιο τεύχος της Στρατηγικής και Άμυνας που είχε πέσει στα χέρια μου, το είχα διαβάσει).
Για το γεωγραφικό μια χαρά είναι (Εδώ τα έχει το Ισραήλ). Για το κόστος της συντήρησης το συζητάμε. :)

αγορα θα ηταν , απο αυτα που φευγουν απο Αφγανισταν σε καλη τιμη ομως και εδειξε και το Ισραηλ ενδιαφερον και ειπαν να τα παρουμε μισα εμεις μισα το Ισραηλ.

-

-

-

-

οσο για την ταινια οτι και να του βαλουν για αντιπαλο το σιγουρο ειναι οτι θα δειξουν ως γ.... το f35 γιατι θελουν να πουλησουν κομματια.
 
D@redevil είπε:
Πρέπει να ελαττώσεις την C...αρχίζει και επιρεάζει τον τρόπο γραφής σου στο φόρουμ ! XAXAXAXAXAX...(πολύ ωράιο πάντως)
 
F35 λοιπον

Ο Tom Burbage μιλώντας στο ετήσιο συνέδριο της εθνικής ένωσης αεροναυπηγικής αποκάλυψε πως οι εγκαταστάσεις της εταιρείας στο Fort Worth του Τέξας τόσο οι εγκαταστάσεις του εργοστασίου παραγωγής του F-35 όσο και το κέντρο εναέριων δοκιμών θα φιλοξενήσουν το κινηματογραφικό συνεργείο και τα γυρίσματα θα ξεκινήσουν τον Απρίλιο. Μάλιστα ο ίδιος συμπλήρωσε πως σύμφωνα με το σενάριο της ταινίας ο Tom Cruise που θα πρωταγωνιστήσει στο Top Gun 2 θα παίζει το ρόλο ενός δοκιμαστή πιλότου του F-35.

Πηγη
 
Μάλλιστα... και να σκεφτεί κανείς, πως πριν πολλά χρόνια, ο ίδιος ο Tom είχε αρνηθεί να κάνει την συνέχεια των ταινιών Top Gun και Days of Thunder, λέγοντας πως πια κοιτάει πιο ψηλά, σε ποιοτικότερες ταινίες, και όχι σε αναμασημένα "χιτάκια" με μόνο σκοπό το κέρδος!!! Δεν ξέρω... το Top Gun το έχω λατρέψει... τί να πρωτοθυμηθεί κανείς... Τις καταπληκτικές σκηνές αερομαχίας; Την μουσική επένδυση και τα τραγούδια; (πιο πολύ μου άρεσε το Danger Zone και όχι το Take my breath away) Τα F14, ήταν τα αγαπημένα μου! Είχα φτιάξει μοντέλα σχεδόν σε όλες τις κλίμακες χάρη σε αυτή την ταινία... Τώρα... φοβάμαι πως δεν θα είναι κάτι περισσότερο από μια ταινία με ψεύτικα εφέ , εντυπωσιακά γραφικά, και τίποτα άλλο... Τουλάχιστον τότε οι σκηνές στον αέρα ήταν πραγματικές... και ας έκαναν τα MIG 28 (δεν υπάρχει MIG με ζυγό αριθμό, εκτός από τα πειραματικά!) τα F5 Tiger II που είχαμε και εμείς τότε στην Ελλάδα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stanfromgreece είπε:
... και ας έκαναν τα MIG 28 (δεν υπάρχει MIG με μονό αριθμό, εκτός από τα πειραματικά!) τα F5 Tiger II που είχαμε και εμείς τότε στην Ελλάδα
Μαλλον εννοεις δεν υπαρχουν με ζυγο αριθμο?
 
Wally είπε:
Το τελευταιο αεροσκαφος με πιλοτο οπως φαινεται που θα κατασκευαστει απο την usa,ολα τα υπολοιπα θα ειναι drones,κατι τετοιο θα παιζει και στο στορυ της ταινιας.


Παλαιμαχος πιλοτος θα εκπαιδευει και θα μοιραζει τις εμπειρεις του στα νεα παιδια που θα καθονται μπροστα απο την οθονη με ενα stick στο χερι.


 


 
Nassos83 είπε:
Το Αμερικανικό Πεντάγωνο, σε αγαστή συνεργασία με το Hollywood, θα εφτιαχνε μια σούπερ-ντουπερ υπαρπαραγωγή. Τώρα δεν θα είναι η Σοβιετική Ένωση, αλλά η καπιταλοκομμουνιστική Κίνα! Έχει το σφυροδρέπανο στη σημαία της, μη το ξεχνάμε! Θα έχωνε μέσα και μερικές σάλτσες περί Ιράν (άξονας του κακού, θα μας πλήξουν με πυρηνικά!) και Ρωσίας (όχι θα τους άφηνε!) για να υπενθυμίσει στους "ιθαγενείς" της "πόσο απαραίτητη είναι η Εθνική Άμυνα και τα τρισεκατομμύρια dollars για την ανάπτυξη νέων οπλικών συστημάτων".
Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι η Κίνα ο φανταστικός «εχθρός» στην ταινία, θα είναι πράγματι; Διάβασα ότι στο πρόσφατο remake του κλασικού Red Dawn, το σενάριο αρχικά ελλείψει Σοβιετικής Ένωσης είχε πράγματι την Κίνα σαν εχθρό, αλλά προκειμένου να "χαθεί" η επικερδής (?) αγορά της Κίνας για την εταιρεία παραγωγής, ο εχθρός άλλαξε στην πορεία των γυρισμάτων στην... Βόρεια Κορέα. Αυτή η αλλαγή νομίζω κόστισε δραματικά σε αληθοφάνεια. Πιο ρεαλιστικό εχθρό, αν δεν θέλουν την Κίνα, θα έβαζα εύκολα το Ιράν πάντως.

Stanfromgreece είπε:
τί να πρωτοθυμηθεί κανείς... Τις καταπληκτικές σκηνές αερομαχίας;
Τις οποίες όταν τις ξαναείδαμε όταν μεγαλώσαμε είπαμε «τι .... καθόμασταν και βλέπαμε και πιστεύαμε» :p εγώ δεν κρύβω ότι απογοητεύτηκα όταν ψάχνοντας διαπίστωσα ότι οι περισσότερες μανούβρες στην ταινία ήταν απίθανες (κυριολεκτικά!)...

Την μουσική επένδυση και τα τραγούδια; (πιο πολύ μου άρεσε το Danger Zone και όχι το Take my breath away)
όλη η μουσική επένδυση ήταν καταπληκτική, πράγμα σπάνιο για ταινία, όπου στην καλύτερη ξεχωρίζει ένα κομμάτι βαριά, αν ξεχωρίσει κανένα.

τα F5 Tiger II που είχαμε και εμείς τότε στην Ελλάδα
Δεν είχαμε ποτέ το ΙΙ, μόνο την πρώιμη έκδοση Α/Β. Μάλιστα έχει φτιαχτεί ένα πολύ όμορφο βίντεο στο ΥΤ με ελληνικά F-5 από αρχειακό υλικό με μουσική επένδυση Top Gun!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα