Resident Evil 6 - Bring back the zombies!

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας DINO
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Συγκριτικα με τα 255 λεπτα cutscenes του Resi 6,το Resi 4 ειχε 127 λεπτα και το resi 5 65 λεπτα.


Bασιλιας το Metal Gear Solid με 545 λεπτα!



Οσο για τα γραφικα ,ενα απο τα λιγα ατου της σειρας που εχει μεινει ειναι λυπηρο.



Ισχυει οτι υπαρχουν τρια σεναρια,ενα action ,ενα horror και ενα δεν ξερω τι.



Το καθενα εχει διαρκεια οσο το 70-80% του Resi 5.
 
Καλο trailer,η αποστολη του Leon πρεπει να'ναι και η πιο δυνατη.

 
Αμα έβγαζαν το παιχνίδι σε τρεις μικρότερες εκδόσεις (ένα για κάθε σενάριο) στο 1/3 της τιμής το κάθε ένα τότε ίσως θα το σκεφτόμουν να παίξω την horror έκδοση μόνο.
 
[video=youtube;8Tts7Ec-Pzo]

 
Call of Duty: Third person mode DLC.

Φαντάζομαι ότι το σενάριο του Chris δεν είναι το horror.

To άλλο με τον Jake μου θύμισε RE5 και αυτό δεν είναι ιδιαίτερα καλό ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως επαιξα το demo του RE6 με το σεναριο του Leon και το μισο του Chris,το τριτο δεν προλαβα να το παιξω γιατι ειχα κατι ιλλιγκους και ζαλαδες και ειπα να κανω ενα διαλλειμα κανα μηνα.Βαλανε κατι ψιλοhorror στοιχεια αλλα τιποτα παραπανω.Ελπιζω τουλαχιστον να αποδειχτει καλυτερο απο το 5.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θελω να χαλασω την ροη του θεματος, ουτε να θιξω τους τυχων φιλους του παιχνιδιου, αλλα οσο σκεφτομαι την ανακοινωση για το ακυρωμενο Resident Evil 4, πως δεν βγηκε λογω του οτι δεν θυμιζε κλασσικο Resident Evil και θα ξεφευγαν απο την πορεια της σειρας, και εχοντας κανει το εκτο παιχνιδι κατι μεταξυ battlefield/call of duty meets uncharted, ειτε εγω τα χανω, ειτε κατι δεν παει καλα, δεν ξερω..
 
Getta Robo είπε:
Δεν θελω να χαλασω την ροη του θεματος, ουτε να θιξω τους τυχων φιλους του παιχνιδιου, αλλα οσο σκεφτομαι την ανακοινωση για το ακυρωμενο Resident Evil 4, πως δεν βγηκε λογω του οτι δεν θυμιζε κλασσικο Resident Evil και θα ξεφευγαν απο την πορεια της σειρας, και εχοντας κανει το εκτο παιχνιδι κατι μεταξυ battlefield/call of duty meets uncharted, ειτε εγω τα χανω, ειτε κατι δεν παει καλα, δεν ξερω..
Για το 3.5 εννοεις;
 
Τα γραφικα δειχνουν λεπτομερη λογο οτι το παιχνιδι θα βασιζοτανε αποκλειστικα σε κλειστους χωρους. Σε οτι αφορα το 3.5 μαλλον εδω πηγαινανε να φτιαξουνε ενα RE σε αλλο τυπου horror.
 
Ρε παιδιά, μόνο σε εμένα φαίνεται ότι το "3.5" είναι πολύ πιο κοντά στην τριλογία από ότι το τελικό 4 που βγήκε στην αγορά? Και υποτίθεται ότι το αλλάξανε γιατί ήταν πολύ διαφορετικό?? Τα έχουν χαμένα εκεί στην Capcom.
 
Imgema είπε:
Ρε παιδιά, μόνο σε εμένα φαίνεται ότι το "3.5" είναι πολύ πιο κοντά στην τριλογία από ότι το τελικό 4 που βγήκε στην αγορά? Και υποτίθεται ότι το αλλάξανε γιατί ήταν πολύ διαφορετικό?? Τα έχουν χαμένα εκεί στην Capcom.
Το 3.5 ειναι πιο κοντα στα παλιοτερα,αλλα φαινεται προτιμησανε να το αλλαξουνε λιγο για να μην θεωρηθει μια απο τα ιδια. Παιζει η Capcom να πηρε πρεφα το τι θα επαιζε τα επομενα χρονια και αλλαξε νοοτροπια.
 
Μα είπε ο Robo πριν ότι το αλλάξανε για τον αντίθετο λόγο. Ότι δηλαδή δεν θύμιζε τα παλιότερα και ήταν πολύ διαφορετικό.
 
Imgema είπε:
Μα είπε ο Robo πριν ότι το αλλάξανε για τον αντίθετο λόγο. Ότι δηλαδή δεν θύμιζε τα παλιότερα και ήταν πολύ διαφορετικό.
Δεν ξερω εμενα ετσι μου φαινεται,μπορει να λεω και βλακειες lol
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
9 μερουλες ακομα για να παιξουμε το Demo,διαφορετικο απο αυτο που ηρθε μαζι με το Dragon's Dogma και δυο χρονια απο τοτε που o Dino ολο χαρα ανοιξε το θεμα ενημερωνοντας μας οτι θα το δουμε συντομα.
 
Ενας απο τους μεγαλητερους fan της σειρας ειναι ενας φιλος μου που ο ανθρωπος εχει τα παντα.Ολα τα παιχνιδια,ταινιες,κουκλακια,συλεκτικρς εκδοσεις,εκατονταδεσ αφησεσ στο σπιτι και γω δεν ξερω τι αλλο.Επαιξε το Resident evil στην ΔΕΘ και το πρωτο που με ειπε ηταν η λεξη αισχος και οτι το παιχνιδι απλα δεν ειναι RE δεν εχει καμια σχεση με την γνωστη αυμοσφαιρα και γενικα με ειπε παρα πολλα που δεν του αρεσαν και οτι θα το παρει μονο και μονο για την συλογη του.Και επειδη εμπιστευομαι 10000000000000% την κριση του ωσον αφορα τα Resident evil και συμφωνα και με αυτα που εχω δει και διαβασει δρν προκυται να δωσω λεφτα να το παρω.
 
Τυχεροι αυτοι που θα περιμενουν,θα γλυτωσουν το 60αρι και θα το παρουν σε καλη τιμη,εγω περιμενα να πεσουν τιμες σε παιχνιδια οπως Uncharted 3 και Gears 3 ,σε αυτο δεν με βλεπω πανω απο μια βδομαδα.
 
Πίσω
Μπλουζα