Resident Evil 6 - Bring back the zombies!

Aardvark είπε:
Διπλασιες πωλησεις στην Ιαπωνια απο το 5 την ιδια χρονικη περιοδο.
Κρίμα. Δεν έχουν λόγο να σταματήσουν να χαλάνε την σειρά και να βγάλουν κάτι καλό στο μέλλον.
 
Οχι δυστυχως και συμφωνα με το σκεπτικο τους πανε την σειρα μπροστα.

"We do listen to the fans but we can't be beholden to them at every turn or I don't think we'll ever make progress in terms of the series' development," Kobayashi added.
 
Well ξεχαστε remake του 2 ,τουλαχιστον συντομα,το πρωτο απο τα 3 stages ειναι καθαρα remake του 2,με τον Leon να προσπαθει να ξεφυγει μεσα απο μια Zombie και dog infested city.


Προβληματα καποια οπως το πολυ σκοτεινο display που δεν σε αφηνει να ευχαριστηθεις τα γραφικα οπως θα ηθελες,ναι βοηθαει στην ατμοσφαιρα,η ελειψη pause και save οποτε εσυ θα ηθελες οπως και το καινουργιο control scheme το οποιο συνηθιζεται..



Ειμαι αρχη ακομη πιθανον να επανελθω...
 
Mπα αδερφε το biohazard ητανε καλο μεχρι το τεταρτο παιχνιδι μετα το η capcom το χαλασε πολυ.Κοιτα η αληθεια να λεγετε το 5 το εχω για πλει3 και το εχω λιωσει για να λεμε και τοθ στραβου το δικιο,αλλα ητανε κυριως επιδη μου αρεσε το two player που ειχε επιδη το ειχανε και μερικα φιλαρακια μου.Δεν ασχοληθηκα σχεδον καθολου με το mercenaries,και εκει τελειωσε.Απο το 5 και μετα ειναι καθαρο shooter με καποια στοιχεια gore αυτο ειναι ολο.Πριν κανα δυο βδομαδες επαιξα το 6 και το νοικιασα απλα να το δοκιμασω με το ενα απο τα φιλαρακια που σου προανεφερα,δεν ξετρελαθηκα.Το dead space ητανε πολυ ποιο ατμοσφαιρικο απο το πεμπτο παιχνιδι της capcom,ναι ητανε και αυτο shooter αλλα το κανανε καπως ποιο τρομακτικο ειδικα το πρωτο τησ σειρας.Γενικα αυτο που παρατηρω τελευταια με την crapcom πλεων ειναι οτι ειναι πανακριβοι στα παιχνιδια τους,βαζουν σε ολα πανακριβα dlc,κλειδωνουνε εξτρα χαρακτηρες σε δισκουσ που ειδη υπαρχουνε μεσα στα δισκακια,και δεν ριχνουνε τις τιμες! Εγω για να παρω το rezident 5 το πηρα στην χρυση εκδοση με 30 ευρο και οχι σαν κατι αλλους που πανε και τα αγοραζουνε με την μια,περιμενω παντα για την ειδικη εκδοση.Γενικα χαντακοθηκανε ασχημα τελευταια με το φιασκο που εγινε με το sfxtekken,δεν ξερω αν το εχεις ακουστα.Αυτα εν ολιγης τα λεμε αδερφε.
 
Για κατι τετοια αξιζει η Capcom,throwback to the past οπως στο Resi 5 με το Old School Camera Angle



Ta παρακατω ειναι λιγο δυσκολα στην αποκτηση αλλα αξιζουν τον κοπο για την πλακα τους και μονο.


 


29da7f97bc9fa5413e9f2001d90e8c37.png


http://www.capcom-unity.com/gregaman/blog/2012/12/21/new-re6-costumes-are-a-blast-from-the-past
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα