Resident Evil Rebirth (2015 Xbox One,PS4,PS3,Xbox 360,PC)

Πρωτο Trailer γιαυτο το Resident Evil.

Kαλα τι βελτιωσαν στο παιχνιδι προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω.Σαν να κοιταω ξανα την εκδοση του Game Cube ειναι δεν βλεπω καμια τρανταχτη διαφορα.Πολυ δουλεμα πεφτει απο την C®apcom.

 
Ωραιες εποχες για τους Resi fans,αν δεν μας ψευτιζε και αυτο.
 
Γελάω με την capcom αλλά πιο πολύ θα γελάσω με όσους έχουν gamecube και έχουν το resident evil remake και δώσουν χρήματα γιαυτήν εδώ την μπούρδα
 
metalcandyman είπε:
Πρωτο Trailer γιαυτο το Resident Evil.Kαλα τι βελτιωσαν στο παιχνιδι προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω.Σαν να κοιταω ξανα την εκδοση του Game Cube ειναι δεν βλεπω καμια τρανταχτη διαφορα.Πολυ δουλεμα πεφτει απο την C®apcom.
Ειναι πολυ λιγες και πολυ μικρες οι πραγματικες βελτιωσεις. Καποια μοντελα εχουν ανασχεδιαστει καθως και θα εχει "νεες" ομιλιες και "καλυτερη" μουσικη.

Εχω διαβασει αρκετα στο παρων θεμα, θελω να γραψω καποια πραγματα, αλλα επειδη διαβαζω το τι κοροιδια και κουτοχορτο ταιζει η capcom στο κοσμο με την επεκειμενη αρπαχτη, θα γραψω τις αποψεις μου οταν θα εχω μια πληρεστερη εικονα.

Χοντρικα παντως, ειναι η εκδοση gamecube με καποιες αλλαγες για να κυκλοφορησει στα νεα συστηματα. Το προβλημα το μεγαλο ειναι πως η crapcom αντι να επενδυσει πανω σε σοβαρους επαγγελματιες γραφιστες και παραγωγους, εχει περασει ενα πολυ απλο φιλτρο για να "βελτιωσει" το πως φαινοντε τα υποβαθρα στο παιχνιδι.

Θα παραθεσω συντομα καποιες συγκρισεις, στη πραγματικοτητα ολες οι νεες αλλαγες δεν ειναι καθολου καλες, και ειναι χειροτερες απο τον αυθεντικο τιτλο!

Ειλικρινα δεν πιστευα ποτε οτι μια τοσο αναγνωρισμενη και παλια εταιρια στο χωρο θα μπορουσε ποτε τοσο στυγνα να κοροιδεψει το κοινο και τους πελατες της, εδω ομως το παρακανε.
 
Είμαι περίεργος να δω το συγκριτικό σου Getta.

Αναρωτιέμαι τι φίλτρο περάσανε πάνω από τα assets. Dust & scratches με λίγο unsharp mask? :p
 
Δεν ξεκίνησα προκατειλλημένος εναντίον αυτού του νέου HD remake, αλλά βλέποντας το trailer είναι να γελάς. Ίδια η έκδοση του GC μου φαίνεται σε υψηλότερη ανάλυση. Λίγη παραπάνω δουλειά στα μοντέλα δεν μπορούσαν να κάνουν. Πλέον η αύξηση του αριθμού των πολυγώνων των μοντέλων είναι μία σχετικά εύκολη διαδικασία.

Κρίμα!!
 
Είχα τις καλύτερες διαθέσεις κάνοντας κλικ στο trailer...

Δυστυχώς, και εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος από αυτό που είδα...

Έπρεπε να φερθούν με πολύ καλύτερο τρόπο για να κάνουν rebirth σε ένα τέτοιο ιστορικό τίτλο...

Αναμένω την τελική έκδοση αν και πιστεύω οτι δε θα αλλάξουν πολλά...
 
Mερικα ινφο απο το νεο τευχος του δεν θυμαμαι τωρα το ονομα,περα απο τα Βloom filter και τα DOF τα οποια καλα ειναι να ακουγωνται στην πραξη δεν ξερω πως θα δειξουν κρατω και την επιλογη controls περα απο τα Tank.


Aν ηθελα να μου βγει η πιστη στο κοντρολ, επαιζα και το πρωτοτυπο.





The game will feature HD graphics, plenty of upgrades to textures and details, updated character models, a Bloom Filter and depth of field, as well as an improved lighting system. It will also support widescreen and the camera will constantly track the character on-screen to maintain that feature at all times. 


There will also be a new Easy Mode that gives more health and attack power to help ease in new players. However, the game will still retain its challenge and you can and will still die plenty. Players can also choose between the original βtankβ controls and the more modern control scheme used in the current generation of Resident Evil games.
Dualshockers
 
Μεγαλη επιτυχια το Re-Remake το παλαι ποτε αποκλειστικο παιχνιδι του Gamecube και ωραια νεα μιας και μπορουμε να περιμενουμε πλεον να παρουν σειρα και τα RE2 και RE3.




Capcom has announced today that Resident Evil HD Remaster has become its fastest-selling digital title in history, across North America and Europe.
In addition, the HD remaster broke the record for the biggest-selling day one digital title on PSN.


Link
 
Πίσω
Μπλουζα