Resident Evil Revelations [3DS]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.888
Ωραια γραφικα εχει (ειναι απο το παιχνιδι cinematics) ,3D Θα ειναι,capcom+Resi=Εγγυηση,δεν υπαρχει περιπτωση να γλυτωσει.

Το πρωτο Ds το πηρα για το remake του πρωτου και μονο same here.

Αν και τα καραβια τα φοβαμαι ,το τελευταιο resi που βγηκε σε καραβι και σε handheld της Ninty ηταν ναυαγιο.

512GTJHJFGL._SL500_AA280_.jpg



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχω την εντύπωση ότι το 3DS θα τα σπάει γενικώς... έπεσε καλή κονόμα στη Ν από τα wii κτλ και προφανώς επένδυσε καλά για το μέλλον :D
 
Μάλιστα. Eγώ πάλι που δεν πήρα ποτέ DS, το 3DS δεν πρόκειται να γλιτώσει.
 
Έτσι μου φαίνεται και μένα. Μάρτιος 2011 είπαμε ότι θα κυκλοφορήσει;;;
 
Έχει ακούσει κανείς που θα κυμαίνεται η τιμή του 3DS;
 
Jedah είπε:
Έχει ακούσει κανείς που θα κυμαίνεται η τιμή του 3DS;
Δεν εχει ανακοινωθει τιποτα ακομα παρα μονο οτι θα υπαρχει σε ολο τον κοσμο μεχρι το Μαρτιο του 2011.Απλα καπου ακουστηκε κατι για 150 με 200$...Θα δειξει..Εγω παντως πηρα το πρωτο DS λογω του WARIOWARE TOUCHED!Επαιξα ενα demo του στο Πλαισιο και απλα πηγα σπιτι πηρα λεφτα και τα αγορασα και τα 2!!Προβλεπω το ιδιο να γινεται και με το 3DS και το RESI.Το παιχνιδι απλα φαινεται υπεροχο,τουλαχιστον με τα πρωτα δειγματα,οπτικα.

asemnos είπε:
Μάλιστα. Eγώ πάλι που δεν πήρα ποτέ DS, το 3DS δεν πρόκειται να γλιτώσει.
Ποτε δεν ειναι αργα!Μπορεις να βρεις μτχ αρκετα φτηνα και δεν προκειται να χασεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά απο ένα cinematic δέν μπορείς να καταλάβεις και κάτι. Άς δούμε λίγα realtime γραφικά και μετά συζητάμε για την "επένδυση" της Nintendo....(Έχει μπεί μέσα για τα καλά αυτή η εταιρεία :) άν μπορούσε και είχε στόκ, Ζ80 θα έβαζε στα μηχανάκια της ακόμα)
 
Jedah είπε:
Έχει ακούσει κανείς που θα κυμαίνεται η τιμή του 3DS;
Διευρεσε η Αυστραλεζικη τιμη του, οπου ειναι aus350$

Η αντιστοιχια ειναι σε 250?, τιμη οπου και λογικα θα δουμε. Οι τιτλοι που εχουν ανακοινωθει ειναι παρα πολυ εντυπωσιακοι. Για το παιχνιδι τωρα, ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το resident evil 5..
 
κάπως τσιμπημένο είναι στα 250eur ...
 
Και το PSP Go επισης.Αλλα εαν η τεχνολογια του 3DS ειναι κατω απο του PSP τοτες δεν δικαιολογειται! Οσον αφορα το 3D του 3DS μου φαινεται λιγο ψιλομουφα παρολο που εχει την ζελατινα απο πανω μου θυμιζει κατι σαν τα γυαλια του σινεμα οπου ειναι ψευδο3D.

Τωρα οσον αφορα το Resident Evil κρατω καποιες επιφυλαξεις γιατι τα γραφικα δειχνανε κατι απο 360 και PS3,οποτε να υπολογιζουμε κατι απο RE4!
 
Φαινεται πολυ Powerfull το μηχανακι της Νιντυ.

depth of field, self-shadowing, normal mapping και HDR lighting ,μαλιστα.

Using the Resident Evil: Revelations demo from E3, Capcom points out that the 3DS is capable of - at least, it is running Capcom's MT framework engine tech - graphical tricks like depth of field, self-shadowing, normal mapping and HDR lighting. In these screenshots, you can see the demo running "raw", on the left, and on the right, using a visual effect.

























Siliconera
 
To μηχάνημα θα είναι σίγουρα καλό. Για το παιχνίδι δεν ξέρω. Πολύ φοβάμαι ότι θα ειναι ίδιο με το RE5. Δηλαδή μόνο mindless action και καθόλου ατμοσφαιρα, κάτι σαν τα blockbusters του Michael Bay.
 
Επιπέδου gamecube. απο όσο ξέρω θα είναι οι γραφικές δυνατότητες του.
 
Όντως πολύ καλά γραφικά. Must buy η κονσόλα!!!
 
Θα το προ-παραγγείλω με την πρώτη ευκαιρία (την κονσόλα). Για το παιχνίδι θα περιμένω reviews, αν και δείχνει εντυπωσιακό και σίγουρα καλύτερο από GameCube.
 
Επιτελους.. Horror Resident Evil μετα το Code Veronica..
 
γραφικαρες το 3DS!!http://www.youtube.com/watch?v=zg_oH74MFPs
 
Γεναρη βγαινει και η Capcom στον καταλογο της δηλωνει και μια ds εκδοση,ενδιαφερον αν δεν ειναι λαθος!

box-2-600x546.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα