Resident Evil Revelations [3DS]

χμμ. Δεν είχα ακούσει κάτι για DS έκδοση. Δεν νομίζω να είναι και πολύ χαρούμενη η Nintendo με αυτό, μιας και πλέον θέλει ο κόσμος να τραβήξει προς το 3DS.

Ελπίζω να επιστρέφει στις ρίζες των Resident Evil, όπως και λέγεται.
 
Aardvark είπε:
Γεναρη βγαινει και η Capcom στον καταλογο της δηλωνει και μια ds εκδοση,ενδιαφερον αν δεν ειναι λαθος!
box-2-600x546.jpg
Ιανουαριο για Ευρωπη;
 
Nαι εκει κοντα, το πολυ ως αρχες φλεβαρη.
 
Το είδα και το έπαιξα το παιχνίδι στο Λονδίνο πριν από 1-2 βδομάδες...

Δεν ξέρω αν γυρίζει στο στυλ των παλιών, αλλά σε σχέση με τα RE4/RE5 πράγματι, είναι πολύ πιο κοντά στο survival horror...

Και ναι, τα γραφικά είναι πιθανόν ό,τι καλύτερο έχουμε δει μέχρι τώρα στο 3DS...

Τώρα το CPP μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα, σε τέτοιο βαθμό που λέω να περιμένω μέχρι να βγει καινούρια έκδοση του 3DS με δυο μοχλούς (πού όλοι ξέρουμε πως θα βγει αργά ή γρήγορα...)
 
Τhanks για τα εξαιρετα inside ινφο,το παιχνιδι φαινεται να εχει γραφικαρες!


Tελικα καθε νεα κονσολα της Ninty εχει και το must buy Resi της.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παιχνίδι όλο και περισσότερο με κερδίζει. Δείτε και ένα story trailer που βρήκα.


Επίσης στο Nintendo Channel του Wii, έχει μία ενδιαφέρον promotion μονόλογο του senior producer.
 
Bγαινει και σε limited πακετο με circle pad μιας και ειναι το πρωτο που ειναι συμβατο μαζι του.


Γιατι τις κανουνε τις συσκευασιες τοσο ελκυστικες ,ειμαστε για εξοδα τωρα..


 

 


re_revelations_bundle.jpg
 
Έχω σχηματίσει την εντύπωση πάντως πως θα είναι καλύτερο ως εμπειρία από το Resi 6.
 
http://uk.ds.ign.com/articles/121/1219750p1.html

H crapcom ανακοινωσε πως το παιχνιδι ξεπερασε τις προσδοκιες της, και ειναι υπερευχαριστημενοι απο τις πωλησεις του αλλα και απο την γενικοτερη αποδοχη στο κοσμο. Επισης αναφερουν πως εξεταζουν την συνεχεια της σειρας στο μηχανημα, αφου πρωτα ολοκληρωθουν αλλα πραγματα που ετοιμαζει η εταιρια. Δηλαδη με το να επενδυσουν ζεστα χρηματα που τους αποφερει η Nintendo, πανω στα μηχανηματα της $ony.
 
Mακαρι να το δουμε οχι μονο σε Vita αλλα και σε κανονικες κονσολες σαν DLC τιτλο.


Οσο πιο πολλα λεφτα αποφερει τοσο πιο σιγουρο ειναι!
 
Είμαι στο 3ο επεισόδιο αλλά μου φαίνεται ότι προχωράει πάρα πολύ ομαλά και είναι πολύ εύκολο. Αυτό σημαίνει 2 πράγματα. Ή είναι όντως εύκολο ή εγώ χάνω πράγματα από το παιχνίδι και στο τέλος για τερματισμό (όταν με το καλό το τερματίσω) θα δω κανένα "Congratulations. You have to try again and collect all..."
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να μην ανοίγω νέο θέμα, είδα το RER 2 για το PS Vita από το PS Store. Μήπως το έχει κατεβάσει κανείς; Εμπειρίες;
 
Εχω την εκδοση για PS4 κατεβασμενη και θα μπορουσα να σου πω τι λεει μιας και οι διαφορες ειναι ελαχιστες αλλα εχω παιξει μονο 5 λεπτα στην αρχη.


Καλο φαινεται.
 
Ωραια. Οπως καταλαβαινω δεν κυκλοφορησε σε αλλη μορφη παρα μονο σε downloadable software.
 
Οχι κυκλοφορησε κουτι σε PS4,PS3,ONE,360 και σιγουρα Vita Japan.
 
Απο οτι εχω διαβασει και δει η εκδοση του Vita θα μπορουσε να χαρακτηριστει ως μετρια. Χαμηλη αναλυση και frame rate ειναι τα προβληματα. Αμα το αναλαμβανε η Bluepoint studios πιστευω τα αποτελεσματα θα ητανε καλυτερα. Επισης υπαρχει σε retail Asia/Japan εκδοση και ειναι πολυγλωσση.
 
Χμμμ Japan λοιπόν μόνο. Δύσκολο να το βρούμε στην Ελλάδα. Το download είναι μονόδρομος τότε.
 
Πίσω
Μπλουζα