Retro Σοκολάτες !

Όχι όχι, ήταν ένας ιππότης, ένας βασιλιάς, ένας γελωτοποιός, μια πριγκήπισσα κ.λ.π. και η κάθε φιγούρα ήταν χωρισμένη σε τρία μέρη. Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι. Σίγουρα ήταν στο πίσω μέρος της σοκολάτας και έχω την αίσθηση ότι ήταν της Μέλο.
 
Όχι όχι, ήταν ένας ιππότης, ένας βασιλιάς, ένας γελωτοποιός, μια πριγκήπισσα κ.λ.π. και η κάθε φιγούρα ήταν χωρισμένη σε τρία μέρη. Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι. Σίγουρα ήταν στο πίσω μέρος της σοκολάτας και έχω την αίσθηση ότι ήταν της Μέλο.
Νομίζω κι εγώ τώρα αμυδρά...ΜΕΛΟ πρέπει ήταν
 
Τελικά η διαφήμιση της ΜΕΛΟ που έχει και τη συγκεκριμένη σοκολάτα με τις διαιρούμενες φιγούρες υπάρχει (που αλλού?) ΕΔΩ, στο retromaniax!!!! Την είχε αναρτήσει ο Stayros στις 7.3.2016. Οι φιγούρες είναι τελικά 6. Είχα ξεχάσει μάλιστα ολότελα ότι είχα σχολιάσει σχετικά. Ρετρογεράματα.....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελικά η διαφήμιση της ΜΕΛΟ που έχει και τη συγκεκριμένη σοκολάτα με τις διαιρούμενες φιγούρες υπάρχει (που αλλού?) ΕΔΩ, στο retromaniax!!!! Την είχε αναρτήσει ο Stayros στις 7.3.2016. Οι φιγούρες είναι τελικά 6. Είχα ξεχάσει μάλιστα ολότελα ότι είχα σχολιάσει σχετικά. Ρετρογεράματα.....

Ναιιιιιι!!! Αυτές ήταν!!!! Ω Θεέ μου! Πόσα χρόνια πίσω γύρισα! Και πόσα χρόνια σπάζω το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιας εταιρείας ήταν! ΜΕΛΟ λοιπόν...σοκολάτες γάλακτος πολυτελείας.
 
Καλησπερίζω την όμορφη παρέα!!! :)
Σας ανακάλυψα ψάχνοντας να βρω κι άλλους ανθρώπους, για να δω αν ήταν ιδέα μου σχετικά με την τεράστια αλλαγή της Kiss προς το χειρότερο ή όχι. Διαβάζοντας και τις 15 σελίδες αναλυτικά, και αναπολώντας/ανακαλύπτωντας (και εν κατακλείδι επιβεβαιώνοντας πως ΔΕΝ ήταν ιδέα μου όσον αφορά την Kiss :p), θα ήθελα να προσθέσω κι εγώ το "λιθαράκι" μου σε όλο αυτό το thread με κάτι που δεν αναφέρθηκε προς το παρόν.
Αφορά μία σοκολάτα της ION που έχει καταργηθεί. Αν θυμάμαι καλά κυκλοφόρησε αρχές του 2000 και "άντεξε" για μικρό χρονικό διάστημα! Προσωπική άποψη πάντα, γευστικά ήταν πολύ καλή!!!
Επισυνάπτω και την διαφήμισή της!

 
Και η bounty νομίζω ήταν παλιά και τώρα
 
Πολύ ωραίο το εύρημα για την ion joystic...Αναφέρω στο σωστό θέμα για τις σοκολάτες nestle που είχαν εμφανιστεί αρχές της δεκαετίας του 90. Νομίζω υπήρχε η κλασική, με αμύγδαλο και με μέλι ή με μέλι και αμύγδαλα…

όποιος θυμάται κάτι παραπάνω ας δώσε λεπτομέρειες
 
Μικρές σε μέγεθος σοκολατίτσες Παυλίδη γεμιστές με φράουλα - κεράσι - κρέμα μπανάνα ...Ηταν πλακε με κάτι φουσκωτά μπαλάκια απο πάνω που περιείχαν τη γέμιση.. Εξαφανίστηκαν γρήγορα απο την αγορά ήταν όμως η αδυναμία μου .. Μ΄αυτές με δωροδοκούσαν για να κοιμηθώ, να φάω, να κάνω ένεση..:worship:
 

Συνημμένα

  • grp6pavke.jpg
    grp6pavke.jpg
    48,5 KB · Προβολές: 5
Πίσω
Μπλουζα