Retro αντικείμενα στον εργασιακό σας χώρο;

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
69
...το παλιότερο που υπάρχει επίσημα είναι ένας print server, αλλά δεν πιάνει. Οπότε έχω φέρει στο γραφείο (όπως πάντα) έναν mint Spectrum+, αλλά εσχάτως κρέμασα και τις εξής:

picture.php


Κανένας άλλος; :)
 
Η Amiga 500 που έχω στο γραφείο μου δίπλα αυτή τη στιγμή.

Βέβαια μιλώ για το δικό μου γραφείο σπίτι μου. Αυτό νοώ σαν εργασιακό χώρο.

Το επάγγελμά μου είναι gamer!
 
pooky(1) είπε:
Η Amiga 500 που έχω στο γραφείο μου δίπλα αυτή τη στιγμή.
Βέβαια μιλώ για το δικό μου γραφείο σπίτι μου. Αυτό νοώ σαν εργασιακό χώρο.

Το επάγγελμά μου είναι gamer!
Το καλυτερο επαγγελμα!! :cool:
 
Στο γραφείο μου μεσα δεν εχω τίποτα. Αλλα σε διάφορα σημεία του εργοστασίου θα βρει κανείς ενα tower IBM PS1 386 του 1990, ενα System 21 που τρέχει iRMX από το 1991, 2 schneider 386 desktop (οχι αυτά που είχαν οι συμβολαιογράφοι, είναι πιο μεγάλα, σαν workstation) και διαφορα compaq desktop 486.

vagosgta3 είπε:
Το καλυτερο επαγγελμα!! :cool:
Και εντελώς άσχετο με το θέμα μας :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η πόρτα που οδηγεί στην παραγωγή...

2f06p86.jpg
 
Πράγματι, πολύ ρέτρο αυτό το σήμα για την απαγόρευση του καπνίσματος.

Από ότι βλέπω όταν βγαίνω έξω, έχει αυτοκαταργηθεί. :p
 
keropi είπε:
η πόρτα που οδηγεί στην παραγωγή...
Δηλαδή της τουαλέτας;

Ένας συνάδελφος σήμερα έφερε μπισκοτάκια Μιράντα Παπαδοπούλου... πιάνεται; Τρελή ρετρογεύση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πιο πάνω δείτε ρε..... :p
 
Αφού "απαγορεύεται αυστηρώς η είσοδος" να υποθέσω ότι δεν μπαίνει κανένας μια και δεν παράγετε τίποτε!!!!!!!!!!!!!!!
 
Εμεις καναμε προσφατα ανακαινιση, δεν εμεινε τιποτα :(
 
Λορένα είπε:
Εμεις καναμε προσφατα ανακαινιση, δεν εμεινε τιποτα :(
Γιατί δεν έριχνες ένα νημάτιο 'δου χάμου να πάμε να μαζέψουμε πράμα;;;; :p :p
 
Στην οικογενιακη εταιρια που εχουμε υπαρχουν δυο γραφεια δικα μου, στο πρωτο εχω κανονικα ενα desktop και στο δευτερο εχω βαλει ενα Amstrad cpc 6128+ με το δικο του μονιτορ για να παιζω παιχνιδακια τις ωρες ξεκουρασης! :)
 
Το πιο Retro αντικείμενο στον εργασιακό μου χώρο, είναι χωρίς αμφιβολία ο προϊστάμενος μου.

Θα ανέβαζα και φωτογραφία για να μοιραστώ μαζί σας την "χαρά" μου αλλά δεν κάθετε να του βγάλω καμία, ούτε ξαπλώνει στο scanner...

Επιφυλάσσομαι για κάποια άλλη φορά.
 
TZANNSPY είπε:
Το πιο Retro αντικείμενο στον εργασιακό μου χώρο, είναι χωρίς αμφιβολία ο προϊστάμενος μου.
Θα ανέβαζα και φωτογραφία για να μοιραστώ μαζί σας την "χαρά" μου αλλά δεν κάθετε να του βγάλω καμία, ούτε ξαπλώνει στο scanner...

Επιφυλάσσομαι για κάποια άλλη φορά.

:D Ωραιος!!!!!
 
TZANNSPY είπε:
Το πιο Retro αντικείμενο στον εργασιακό μου χώρο, είναι χωρίς αμφιβολία ο προϊστάμενος μου.
Θα ανέβαζα και φωτογραφία για να μοιραστώ μαζί σας την "χαρά" μου αλλά δεν κάθετε να του βγάλω καμία, ούτε ξαπλώνει στο scanner...

Επιφυλάσσομαι για κάποια άλλη φορά.
Μόλις υπέβαλα nomination για το καλύτερο post του 2010!!!!!!!! :D :D
 
TZANNSPY είπε:
Το πιο Retro αντικείμενο στον εργασιακό μου χώρο, είναι χωρίς αμφιβολία ο προϊστάμενος μου.
Θα ανέβαζα και φωτογραφία για να μοιραστώ μαζί σας την "χαρά" μου αλλά δεν κάθετε να του βγάλω καμία, ούτε ξαπλώνει στο scanner...

Επιφυλάσσομαι για κάποια άλλη φορά.
Αγκρρρ! Με πρόλαβες! :( Τέλος (των) πάντων… Ο διευθυντής πιάνει; :p

Στην αποθήκη έχουμε μια ρόδα από άμαξα. Έχουν κρατήσει και το φουγάρο από το παλιό εργοστάσιο που βρισκόταν κάποτε εκεί.

Αυτάαααα…

Gryzor είπε:
...το παλιότερο που υπάρχει επίσημα είναι ένας print server, αλλά δεν πιάνει. Οπότε έχω φέρει στο γραφείο (όπως πάντα) έναν mint Spectrum+, αλλά εσχάτως κρέμασα και τις εξής:
picture.php


Κανένας άλλος; :)
Ζηλεύω τα κάδρα σου! Αν έκανα δουλειά γραφείου σίγουρα θα είχα κρεμάσει κι εγώ κάτι παρόμοιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έπρεπε να είχες τον τελευταίο διευθυντή που είχα στην σύντομη καριέρα μου σαν εργαζόμενος. Αντί για κάνδρα, θα κρέμαγες τον εαυτό σου!!!!!!!!!

Αν σε παίρνει, είναι ότι το καλύτερο!
 
χμμ...εγώ πιάνομαι???

Ολόκληρη η συλλογή μου βρίσκεται μέσα στον εργασιακό μου χώρο :)
 
Σας υπενθυμίζω ότι το θρεντ ανοίχτηκε στην κατηγορία Retro computing. Οι πόρτες οι διευθυντες οι προιστάμενοι κλπ κλπ τι σχέση έχουν;
 
Βασικά είναι πεταμένος σε μία γωνία στο εργαστήριο που δουλεύω. Τον ανακάλυψα πρίν λίγες μέρες και είχα σκοπό να τον ποστάρω στα αντικείμενα που σώθηκαν απο τον κάδο. Μετά απο το 'καθάρισμα' του χώρου έμαθα οτι ο boss δεν σκοπεύει να τον πετάξει γιατί είναι η πρώτη του αγάπη. Όμως δεν λέει και να τον καθαρίσει ο άτιμος...

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα