Retro αντικείμενα του πόθου

OffTopic : On

Δικαιολογίες.... :D

Offtopic : Off

Object of desire : Η παιδική μου ηλικία...
 
DINO είπε:
dg2tz9.jpg
dg1mk1.jpg

DEBBIE GIBSON ή DEBORAH GIBSON (σήμερα)...
ααααχχχχχχχχ τι εποχες..... :icon_cry:

Electric Youth - Debbie Gibson :headbangdude:

 
Δεν είναι retro, αλλά είναι αντικείμενο πόθου:

6ea2jd31ncpc7tb50ov8.jpg'%20alt='6ea2jd31ncpc7tb50ov8.jpg'


(Όπως και η Debbie. Αρκεί να έκλεινα το volume από την τηλεόραση:biglaugh:)
 
Warlord_-_Deliver_Us.jpg


warlord2.jpg


για αυτά τα 2 album (τα οποία ΔΕΝ έχουν επανεκδοθεί) θα έδεινα πολλά! Ιδιέταιρα για τη συλλογή Thy Kingdom Come η οποία περιλαμβάνει κομμάτια του "and the cannons..." σε studio εκτελέσεις.
 
jmj είπε:
δεν το πουλαω..αμα θες βολτα ενταξει
Δεν το πιστεύω, τώρα το πήρα χαμπάρι.

Μεγάλε, είσαι μέγας.

Αν όμως είχες καμία μαύρη Trans-Am θα ήσουν μέγιστος.
 
Γεια σας παίδες! Να επανέλθω on toppic? Στοίχειωνε τα όνειρα μου, τον τοίχο μου, το ράφι μου (μόντελάκι 1:24), το τηλεκατευθυνόμενό μου κι έκανε τη χαζο-ταινία cannonball run, αγαπημένο all-time opening:


(Στα 02:16 το volume τερμα να ακουστεί ο ιταλός...)

lamborghini-countach-5000s.jpg
 
l5iv9.jpg


l1tv3.jpg


l2rj3.jpg


Τα αγαπημένα μας αυτοκόλλητα με την Κάντυ.

Γίνονταν ανάρπαστα κάθε φορά που τα έφερνε στο

ψιλικατζίδικό του ο θρυλικός κος Νίκος.

Αναφέρομαι στα τέλη του '70 αρχές του '80

που κανείς μας δεν ήξερε ποιά ήταν η Κάντυ.

Το πρώτο μέχρι πρότινος κοσμούσε το πορτοφόλι μου.

Μετά τη συνάντηση του forum τον Οκτώβρη αγνοείται

η τύχη του... :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
 
Perseas είπε:
Γεια σας παίδες! Να επανέλθω on toppic? Στοίχειωνε τα όνειρα μου, τον τοίχο μου, το ράφι μου (μόντελάκι 1:24), το τηλεκατευθυνόμενό μου κι έκανε τη χαζο-ταινία cannonball run, αγαπημένο all-time opening:

πωπω! :animeek: τρελές γραμμές.. δώσε και σε μένα μπάρμπα..
 
Άλλοι τα έχουν αντικείμενα πόθου και άλλοι τα κρεμάνε στο τοίχο......

23401974.jpg


23401975.jpg


23401977.jpg


23401978.jpg


23401984.jpg
 
Μα τω Θεω ανατριχιασα στη σκεψη οτι θα πέσει...
 
Καλο το Lambo αλλα το ειχαν πολλοι και δεν ηταν ποτε απολυτο.

Και οπως και να το κανεις, αλλη χαρη εχει η μηχανη, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ μηχανημα, που ειναι γεννημα θρεμα των 80's, 280+km/h (για 80's δεδομενα) και εχει και κινηση στους δυο τροχους!

Suzuki NUDA..

1987_Nuda_520.jpg


Το μοναδικο μηχανημα στον κοσμο που θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει αυτουσιο σαν τις μηχανες που κατεβαιναν στην γη απο το Galactica χωρις καμια απολυτως αλαγη (και εχει και τα σωστα χρωματα)!

Του φαινεται οτι εχει σχεδιαστικη ηλικια 21 χρονια?! Μαλλον και μετα απο καμια 30αρια πρεπει να ξανακανω την ιδια ερωτηση!

Starbuck: βαλε ξανα τον Dirk Benedict! Πως σου κολλησε ο κακος απο την ομαδα G?! Καλα σε ειχαμε συνηθισει ετσι!

..
 
Your most wanted 3

Δεν ξέρω αν ταιριάζει αυτό το msg εδώ αλλά δεν μπορώ να βρω forum γενικής συζήτησης στο retromaniax πιά (που πήγε ;) . Αν ταιριάζει κάπου καλύτερα ας μεταφερθεί.

Τα 3 πράγματα που ψίνεστε περισσότερο να αγοράσετε τον τελευταίο καιρό:

Εγώ..

1) Pandora (Το ΘΕΛΩ!!!)

2) http://www.xgamestation.com/view_product.php?id=32 (Το όνειρο μου, πέρα από τα λίγα που γνωρίζω σε programming και assembly να καθοδηγηθώ στη διαδικασία κατασκευής του hardware μιας game console και όλης της θεωρίας από πίσω. Μέχρι και το video signal που στέλνει στην τηλεόραση προγραμματίζεις και φτιάχνεις δικές σου αναλύσεις και hardware video functions. Δεν ξέρω ακόμα τι άλλο περιέχει το πακέτο αλλά το ήθελα από το 2003)

3) http://www.amazon.com/Michael-Abrashs-Graphics-Programming-Special/dp/1576101746/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1207814594&sr=8-1 (Η βίβλος μου. Την έχω σε PDF αλλά την θέλω σε βιβλίο.)
 
Οptimus ωραιο το θεματακι σου αλλα υπαρχει ηδη ενα παρομοιο ονοματι

Retro αντικείμενα του πόθου

Οπως και πιο πριν υπηρχε ενα εορταστικο με θεμα "τι θελετε να σας φερει ο Αγιος Βασιλης" η κατι τετοιο.

Αν τυχον "περπατησει" ομως να πω το "Western Bar" για πολλοστη φορα,το BDZ-A70 (ψαχτετο :D ) το motorstorm 2 και ενα αρνι στην σουβλα ,γιατι αργει το πασχα.

Και πειναω.
:D
 
Πίσω
Μπλουζα