retro διακόσμηση με Spectrum +

Η πλάκα είναι ότι προχτές το βράδυ σκεφτόμουν να κάνω bump το thread για να σε ρωτήσω τι έκανες τελικά...σήμερα γύρισα από την εφημερία και είδα το post. :)

Πολύ ωραίο!

Επίσης έκανα μια ανασκαφή και βρήκα τα DVD που έχω με WoS content, μεταξύ των οποίων υπάρχουν και τα screenshots. Δεν έχω δει το μέγεθος σε Megs, αλλά αν είναι λογικό και συνεχίζεις να ενδιαφέρεσαι για screens μπορώ πιθανώς να στα ανεβάσω σε κάνα Rapidshare. Νόμιμο content είναι...
 
Νά'σαι καλά. Τελικά έψαξα τα περιεχόμενα των torrents και κατέβασα μόνο αυτά με τις εικόνες.

Μόνο... που είναι κάμποσες χιλιάδες, οπότε εγκαταλείπω το σχέδιο! Αντ'αυτού σκέφτομαι να πάρω τις φωτό από το GBST - Gamebase ST, να έχω και περισσότερα χρωματάκια :)
 
Λοιπον, παιδια, μετα απο καποιους μηνες χρησης της ιδεας αυτης, μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος - ακομα - μαζι της... Ποιος θα το περιμενε! Εχω φορτωμενες οθονιες απο CPC/Amiga/ST, καποιες χιλιαδες συνολο, και ποσες μα ποσες φορες δεν εχω σταματησει αυτο που κανω για να χαζεψω τα παιχνιδια που δειχνει!

Σνιφ...
 
Πίσω
Μπλουζα