Retro Gaming μπλουζάκια [ομαδική για RetroManiaX;]

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
126
Ανακάλυψα αυτό εδώ το "μαγαζί" στο Ebay.

http://stores.ebay.com/X-Nihilo-T-Shirts

Αν και θα ήταν και από μόνο του ενδιαφέρον, αυτό που το κάνει ακόμα πιό ενδιαφέρον είναι το παρακάτω:

T-Shirts are shipped from Athens, Greece
If you want to order more than 1 T-Shirts at a time (same or different ones), please contact us BEFORE buying.If you are a resident of Athens, Greece, please contact us BEFORE buying.
Προφανώς είναι όλα unlicensed, αλλά κατά την γνώμη μου έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, όσο τουλάχιστον μπορώ να καταλάβω με τις φωτογραφίες του Ebay. Και σίγουρα υπάρχουν σχέδια που δεν βρίσκεις εύκολα, από πολλά αγαπημένα παιχνίδια.

Έχει κανένας σας όρεξη να έρθει σε επαφή μαζί του και να ρωτήσει τι τιμή θα μας κάνει αν σηκώσουμε κάμποσα μαζί σε καμμιά ομαδική εκτός Ebay; :)
 
Εξαιρετικό find. Είμαι μέσα σε επερχόμενη παραγγελία, αν και δεν θα είναι ρετρό παιχνίδι αυτό που θέλω.

Δεν ασχολούμαι με τον Ιμπέι όμως, οπότε αναλαμβάνει κάποιος που ξέρει τι του γίνεται......
 
ΟΚ παιδιά, θα έρθω εγώ σε επαφή μαζί του.

(σηκώνει το κεφάλι πίσω από το monitor)

Ψιτ! Σε θέλουν τα παιδιά! :animlaugh:

Τα μπλουζάκια αυτά τα φτιάχνει ο φίλος και συνάδελφος, αλλά και μέλος του GRM Uninvited που έχετε γνωρίσει κάποιοι στην κοπή της πίτας και ένα εκ των Sensible gatherings. Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι η ποιότητα υφάσματος και εκτύπωσης είναι πολύ καλή, άλλωστε σχεδόν όλες τις φορές που με έχετε δει αυτές τις μπλούζες φοράω. :)
 
Νταξ, μπορεί να είμαι lurker, αλλά όταν πρόκειται για μπίζνεσ εμφανίζομαι! :p

Αρχικά ευχαριστούμε για τα καλά λόγια. 2 άτομα είμαστε, και για να δώσω credit where credit is due, τα σχέδια τα φτιάχνει ο άλλος, ο οποίος είναι κυριολεκτικά photoshop-wizard. Εγώ του δίνω τις αρχικές ιδέες και τα "ωμά" σχέδια και είμαι επί των παραγγελιών και δημοσίων σχέσεων (το πως δεν έχουμε κλείσει ακόμα δεν εξηγείται...!)

Τα μπλουζάκια, όπως σωστά υπέθεσε ο Maddog, είναι unlicensed, γι' αυτό και δεν ρίχνουμε διαφήμιση. Εϊμαστε σε φάση "όποιος μας βρει" (αν και "κάτι γνωστοί μου", που έχουν μείνει ευχαριστημένοι από το προϊόν θα μπορούσαν να μας είχαν προωθήσει λίγο... :p ). Στο μέλλον σκεφτόμαστε για online μαγαζί με πιο generic gaming μπλουζάκια που θα μπορούμε και να το διαφημίσουμε.

Τώρα, για την παραγγελία, ας μιλήσουμε για εκτός eBay, ώστε να μην υπάρχουν τα eBay fees και ταχυδρομικά κλπ.

Υπάρχουν αρχικά τα μπλουζάκια που είναι ήδη στο eBay store αλλά και αρκετά ακόμα που έχουν αποσυρθεί, αλλά υπάρχουν έτοιμα σαν σχέδια. Αυτά είναι στα 13 ευρώ.

Δεν υπάρχουν μόνο αυτά όμως. Μπορούμε να φτιάξουμε custom-made μπλουζάκια (υπό συγκεκριμένους περιορισμούς). Αυτά είναι στα 16 ευρώ.

Τέλος, custom made μπλουζάκια με πλάτη είναι 20 ευρώ.

Οι εκτυπώσεις γίνονται μόνο Τρίτη και Πέμπτη, αλλά αν μαζευτεί κάποια μεγάλη παραγγελία μπορεί να δωθεί σε κάποια συνάντηση (π.χ. στην πίτα του 2011). Για τους μη κάτοικους Αθηνών, τα μπλουζάκια μπορούν να σταλούν ταχυδρομικά με PayPal (προτιμότερο) ή αντικαταβολή (δεν το προτιμούμε), με χρέωση των ταχυδρομικών και της προμήθειας της PayPal ή της αντικαταβολής αντίστοιχα.

Μη διστάσετε να κάνετε ότι ερωτήσεις θέλετε. Για τυχόν βρισίδια κλπ απευθυνθείτε στον Άλκη!
 
Εγώ το ψήνω για ένα Sam&Max πάντως :p
 
Αν ο αλλός είναι ο Nihilio απο το rpg.gr τοτε ξέρω οτι είναι καλός στα photoshoπια.

Για μπλουζάκι GRM ψήνομαι και εγώ.
 
Και γω για GRM μπλουζακι, μέσα
 
Ο άλλος δεν είναι ο nihilo. Δεν τον ξέρω καν τον Nihilo. (αν ήταν πάντως, τότε εγώ θα ήμουν ο X, που δεν ακούγεται και πολύ άσχημα!)

Φυσικά μπορούμε να φτιάξουμε και GRM μπλουζάκι, το θέμα να βρεθεί και όλα γίνονται.

Είμαι στη δουλειά τώρα, αλλά αργότερα θα ανεβάσω σε HF ένα rar με όλα τα σχέδια που έχουν αποσυρθεί από eBay.
 
Σε τι διαστασεις μπρεπει να ειναι μια παρασταση για να γινει εκτυπωση της προκοπης?

Πρεπει να ειναι διανυσματικο (vector) το αρχειο?

Αν ειναι να ξερω τι μπορω να σου στειλω ωστε να εβγαζα ενα μπλουζακι retromaniax...
 
για grm μπλουζάκι ίσως είμαι και εγώ μέσα

@wally

το σήμα του retromaniax το έχεις σε υψηλότερη ανάλυση; γιατί εγώ εκτός από μπλούζα σκέφτομαι να επεκταθώ σε κούπα (θα τη φτιάξω στο zazzle),αυτοκόλλητα και ίσως κανα τετράδιο :D
 
Οι διαστάσεις ακολουθούν έναν απλό κανόνα: Όσο υψηλότερη ανάλυση, τόσο καλύτερα!

Μία εικόνα 500x500 για παράδειγμα ή θα εκτυπωθεί μικρή ή δεν θα βγει και ότι καλύτερο. Αν κάποιος ψάχνει στο Google Images, τότε θα πρέπει να βάζει "Large".

Όσο για το αρχείο, οτιδήποτε ανοίγει σε Photoshop είναι οκ. Το βασικό είναι η ανάλυση.
 
@Uninvited

Thx for the info

@krem13

Πιστευω οτι μεσα στη βδομαδα θα υπαρχει το logo σε vector υπερ-large μορφη :)
 
Μπλουζάκια GRM εδώ και τώρα! :)

Μέσα και εγώ.

Να εμφανιστούμε όλοι μαζί στην κοπή της πίτας με τα μπλουζάκια!!!
 
Wally count me in.

Πως και δεν είχατε φτιάξει κάτι ανάλογο μέχρι τώρα?
 
Σε πρωτη φαση, ο audiodee εφτιαξε μια vector αποψη σε πολλες παραλλαγες οσο αφορα τους τυπους αρχειων(emf, eps, ai, fla, wmf). Μπορει ευκολα να χρωματιστει με οτι χρωμα θελει ο καθενας.

Κατεβαστε το
 
Μέσα κι εγώ για GRM αμφίεση!!!!!

Θα προτιμούσα το παλιό κλασσικό μπλε χρώμα στο logo, που είχε το GRM όταν το γνώρισα, τη προηγούμενη δεκαετία!!!!!

Όσο για custom, Uninvited θα ήθελα αν γίνεται, το σήμα του Morradin (Θεός των Νάνων) μπρος και πίσω. Στείλε μου e-mail να σου στείλω εικόνα με τη πρώτη ευκαιρία!

Συναντιόμαστε και στα προπληρώνω κιόλας όποτε θες.

Πάνο, πολύ όμορφα..... !!!!!!!!!!!!!!!
 
Ανέβασα λοιπόν όλες τις μπλούζες που έχουν περάσει από την eBay στο παρελθόν: http://hotfile.com/dl/89649601/3428b9f/OlderTShirts.rar.html

(Mία GTAIVXXX είναι ελαφρώς risque, οπότε προσοχή ποιος βλέπει όταν την ανοίγουμε!)

@pooky: Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το email του eBay store:

x n i h i l o 1 8 1 (at) g m a i l (dot) c o m

(χωρίς όλα τα κενά και με αντικατάσταση του at και dot)

Δεν υπάρχει θέμα προκαταβολής. Μιλάμε για τα υπόλοιπα από mail.
 
Πού ωραίες όλες!!

Αυτή με την Amiga είναι φοβερή!!!
 
θελω κι εγω μπλουζακι GRM!!!!

το φανταζομαι κι'ολας...

απο μπροστα θα λεει retromaniax και πισω θα λεει " ειμαι κι εγω GeReMes!!! "
 
pooky(1) είπε:
Μέσα κι εγώ για GRM αμφίεση!!!!!
Θα προτιμούσα το παλιό κλασσικό μπλε χρώμα στο logo, που είχε το GRM όταν το γνώρισα, τη προηγούμενη δεκαετία!!!!!

Όσο για custom, Uninvited θα ήθελα αν γίνεται, το σήμα του Morradin (Θεός των Νάνων) μπρος και πίσω. Στείλε μου e-mail να σου στείλω εικόνα με τη πρώτη ευκαιρία!

Συναντιόμαστε και στα προπληρώνω κιόλας όποτε θες.

Πάνο, πολύ όμορφα..... !!!!!!!!!!!!!!!
Θέλουμε να το δούμε αυτό το logo! Καλά από πότε υπάρχει το forum ; :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα