Retro gaming handhelds

handheld.JPG
να και το δικό μου....
 
Είχα και εγώ ένα τέτοιο σε γκρι χρωμα και μου το πεταξαν χωρίς να με ρωτήσουν στο σπίτι στα σκουπίδια μαζί με ένα κουτατο atari 5600 όταν έλειπα από τα Γιαννενα και έπρεπε να ειμαι υποχρεωτικά στα arcades του Πειραιά και στα arcades αυτων των περιοχων (σε free time:)) για gaming λόγο στρατού. Τι τις ηθελες αυτές τις παλιατζουρες που σου έπιαναν τον χώρο στην ντουλάπα αφού τόσα ηλεκτρονικά εχεις πήρα σαν απάντηση από την μάνα μου και τον αδερφό μου μόλις τα έψαχνα κάποια στιγμή αργότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αλλη αρπαχτη απο κει... και δεν πλησιαζει το μικρο δακτυλακι του Analogue Pocket. Εδω εχουμε κατι που παιζει παιχνιδια GB και GBC και πανε να το συγκρινουν με κατι που παιζει κανα δυο ντουζινες κονσολες.

Αλουμινενιο κουτι για GBC υπαρχει εδω και χρονια απο Boxy Pixel
Προσφατα κυκλοφηρησε GBC FPGA kit πληρες με ολα τα εξαρτηματα για να φτιαξεις ενα gbc απο funnyplaying σε εξαιρετικα λογικη τιμη.

Το μονο ερωτηματικο ειναι αυτη η οθονη για την οποια λεγονται διαφορες αοριστολογιες... βεβαιως η οθονη του Analogue Pocket ειναι κορυφη.
 
Τσίμπησα και περιμένω το r36s, θα γράψω εντυπώσεις.
 
Αλλη αρπαχτη απο κει... και δεν πλησιαζει το μικρο δακτυλακι του Analogue Pocket. Εδω εχουμε κατι που παιζει παιχνιδια GB και GBC και πανε να το συγκρινουν με κατι που παιζει κανα δυο ντουζινες κονσολες.

Αλουμινενιο κουτι για GBC υπαρχει εδω και χρονια απο Boxy Pixel
Προσφατα κυκλοφηρησε GBC FPGA kit πληρες με ολα τα εξαρτηματα για να φτιαξεις ενα gbc απο funnyplaying σε εξαιρετικα λογικη τιμη.

Το μονο ερωτηματικο ειναι αυτη η οθονη για την οποια λεγονται διαφορες αοριστολογιες... βεβαιως η οθονη του Analogue Pocket ειναι κορυφη.
Λογικα θα "σπασει" και αυτο και θα παιζει πληθωρα παιχνιδιων.
 
Εχω τις αμφιβολιες μου. Αυτο ειναι που λεμε "statement piece", για το ραφι. Να εντυπωσιαζει τους καλεσμενους. :fafoutis:

Θα δειξει...
 
Πίσω
Μπλουζα