Retro iOS Παιχνίδια

O emulator για spectrum είναι κορυφή,trust me ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Final fantasy III.Το εκπληκτικο αυτο final fantasy που απολαμβαναμε στο nes(και απολαμβανω και τωρα)τωρα και στο iphone με τρισδιαστατα γραφικα.Οι κατοχοι iphone και λατρεις των final fantasy να το παρουν οπωσδηποτε.

 
Μια σύγχρονη παραλλαγή του Asteroids

 
εκ του Bomb Jack.

[video=youtube;Zjx8Fa-k_RE]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Theme Park της Amiga έγινε social game :(

 
Eκπληκτικα νεα για τους κατοχους iphone.Kυκλοφορησε το φανταστικο crono trigger το Rpg που ολοι αγαπησαμε στο snes και περιεχει της πιστες Dimensional Vortex και Lost Sanctum που υπηρχαν στο remake του nintendo DS.θα ανεβασω αυριο βιντεο γιατι αυτη την στιγμη ποσταρω απο το κινητο.
 
Αυτό το thread με έχει καταστρέψει! :D

Κατεβάζω, κατεβάζω!... Θα το σκάσω το ipad! :D

Να πω πάντως ότι για το Monkey Island το 1ο, έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά στο παιχνίδι! Παίζεται απολαυστικότατα στο touch screen και ο προσεγμένος χειρισμός δίνει μια άλλη αίσθηση στην όλη εμπειρία! :)

Θα επανέλθω και με όλα τα υπόλοιπα, αμέσως μόλις τα παίξω! ;)
 
Final Freeway 2

σε κανα 3μηνο...

[video=youtube;jeRuw-aaius]

κάτι μου θυμίζει αλλά δε μου ρχεται... :)
 
Shock είπε:
σε κανα 3μηνο...[video=youtube;jeRuw-aaius]

Ε... όχι και δε σου'ρχεται!!!!

Τόσα χρόνια φάγαμε τα χεράκια μας (και τα λεφτάκια μας στα "δεκαρικοφάγα") και βγάλαμε τα ματάκια μας (στην οθόνη του Amstrad εγώ!), να παίζουμε Outrun...

Και δεν σου έρχεται;
 
Φανατικοί Sega-δες μου! Τι σας έχω, τι σας έχω! :D

Itʼs time to usher the past into the future in this enhanced recreation of Sonic CD!

Sonic travels to the distant shores of Never Lake for the once-a-year appearance of Little Planet - a mysterious world where past, present, and future collide through the power of the Time Stones that lie hidden within it.

Sonic arrives only to find the once beautiful world imprisoned beneath a twisted metallic shell. His arch-nemesis, Dr. Eggman, has come for the Time Stones and with them, will soon have the power to control time itself!

In order to put an end to Dr. Eggmanʼs nefarious schemes, Sonic must use the power of Little Planet to travel through time; breaking Dr. Eggmanʼs hold over the future by destroying his machines in the past and recovering the missing Time Stones!

Featuring Retina Display, achievements, leaderboards and the original Japanese soundtrack, experience the epic adventure through time that introduced the world to Amy Rose and Eggmanʼs most evil creation, Metal Sonic.

----------

Classically Updated:

Sonic CD has been restored to bring you a classic gaming experience with Retina Display support and gameplay optimized for iOS!

Play On the Go!

Collect GameCenter achievements and challenge your friends via online leaderboards

By Popular Demand:

Sonic CD now features the original, acclaimed Japanese soundtrack

mzl.jtqyiudb.320x480-75.jpg

mzl.zzvhlnor.320x480-75.jpg

mzl.fvevytfy.320x480-75.jpg

mzl.rhamwsrg.320x480-75.jpg

Τιμή: 1,59 ?

iTunes link
 
Stanfromgreece είπε:
Ε... όχι και δε σου'ρχεται!!!! Τόσα χρόνια φάγαμε τα χεράκια μας (και τα λεφτάκια μας στα "δεκαρικοφάγα") και βγάλαμε τα ματάκια μας (στην οθόνη του Amstrad εγώ!), να παίζουμε Outrun...

Και δεν σου έρχεται;
lol ήταν τυράκι για τον Maddog που έχει φάει περισσότερα χρήματα απ' όλους μας μαζί :)
 
Φίλε Shock, το τυράκι το είδα, αλλά ταυτόχρονα είδα και την "φάκα". :p

OutRun με touch screen controls απλά δεν παίζεται! Ακόμα και με pad είναι δύσκολο να παίξεις σε υψηλό επίπεδο. Μόνο που βλέπω αυτά τα πεντάλ αριστερά στην οθόνη, βιδώνομαι αγρίως!

Ο κλώνος πάντως φαίνεται αρκετά καλός, αναρωτιέμαι αν θα το γλιτώσουν το κυνήγημα για copyright infrigment. :)

Όσο για το SonicCD, είναι καλή περίπτωση σε αυτή την τιμή. Πάντα με το ερωτηματικό της υλοποίησης των controls!

Εγώ το έχω ήδη 2 φορές (PAL/USA) για το αυθεντικό hardware. Νομίζω ότι είναι αρκετές. Αν το πάρω τρίτη φορά, θα είναι η Ιαπωνική έκδοση. ;)
 
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Έχω πεισθεί πλέον ότι το Ios δεν έχει πάνω από 20 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ παιχνίδια που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΟΥΝ. Τα υπόλοιπα είναι casual time killing.

Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι το ipad είναι περισσότερο χρόνο στα χέρια του 4χρονου γιού μου παρά στα δικά μου..

Όσο για τα ρετρο.. ούτε σκέψη, πεταμένα λεφτά με την οθόνη αφής.

Maddog είπε:
Φίλε Shock, το τυράκι το είδα, αλλά ταυτόχρονα είδα και την "φάκα". :p OutRun με touch screen controls απλά δεν παίζεται! Ακόμα και με pad είναι δύσκολο να παίξεις σε υψηλό επίπεδο. Μόνο που βλέπω αυτά τα πεντάλ αριστερά στην οθόνη, βιδώνομαι αγρίως!

Ο κλώνος πάντως φαίνεται αρκετά καλός, αναρωτιέμαι αν θα το γλιτώσουν το κυνήγημα για copyright infrigment. :)

Όσο για το SonicCD, είναι καλή περίπτωση σε αυτή την τιμή. Πάντα με το ερωτηματικό της υλοποίησης των controls!

Εγώ το έχω ήδη 2 φορές (PAL/USA) για το αυθεντικό hardware. Νομίζω ότι είναι αρκετές. Αν το πάρω τρίτη φορά, θα είναι η Ιαπωνική έκδοση. ;)
 
Shock είπε:
Προβολή συνημμένου 42485Όσο προλαβαίνετε, πριν το κατεβάσουν, έστω και κουτσουρεμένο όπως το ανεβάσανε
Πως και το αφησαν να ανεβει αυτο;Ο μοναδικος λογος να το κατεβασει καποιος κατοχος μη jailbroken iphone ειναι αν εχει στην κατοχη του ολα τα συμβατα Roms γιατι αυτα τα παιχνιδια που εχει ειναι τραγικα.
 
Shock είπε:
Προβολή συνημμένου 42485Όσο προλαβαίνετε, πριν το κατεβάσουν, έστω και κουτσουρεμένο όπως το ανεβάσανε
Καλή, χρυσή και άγια η μαμά-Apple, αλλά ώρες-ώρες με σπάει τα νεύρα.... Δε πα να το κατεβάσει? Αυτή χάνει!....

Όσον αφορά εμάς, τους jailbroken, μπορεί άνετα να πάει να πνιγεί. Το έχω κατεβάσει & το έχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό, γιατί βαρέθηκα να περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να επιτρέψει προγράμματα ή addons για να κάνει τη ζωή μας πιο εύκολη...

ΕΛΕΟΣ! (που θα έλεγε και ο Paspartoo, καλή του ώρα! :D )
 
Πίσω
Μπλουζα