Retro torrent

rigardie

RetroAdept
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
898
Αντιδράσεις
19
βρήκα αυτό το torrent site το οποίο έχει μόνο ρετρό stuff και μαλιστά νομιμό(όσα έχω δεί τουλαχιστον)

http://www.underground-gamer.com
 
Ειναι ενα πολυ πληρες και γνωστο site αλλα το κατα ποσο ειναι νομιμο ειναι μεγαλη κουβεντα. :diablotin:
 
Ω ναι...Κινειται στις παρυφες της νομιμοτητας βαφτιζοντας "safe" καποια torrent που -θεωρητικα- δεν θιγουν νομικα λογω παλαιοτητας...Κατα τα αλλα θα βρεις σχεδον τα παντα μεσα φτανει να εισαι φρονιμο παιδι και να κανεις και upload οτι κατεβαζεις... ;)
 
οσο αφορα απο παλια παιχνιδια για dos(βλεπε sierra)........παραδεισος
 
Νόμιμο-forget it... :D

Καλό-αρκετά εώς πολύ... ;)
 
βεβαια στα mame roms μας τα χαλαει λιγο....αργουν να τα ανεβασουν, οποτε το PD ειναι ολιγον καλυτερο ...μονο για mame ομως
 
το PD ποιο είναι πάλι αυτό ??
 
Παντως το Underground Gamer εχει free-of-ratio weekend... ;)

elba_vacumm_cleaner.jpg
 
"Η ζωνη" τι εγινε ρε ............:mad:
 
Τα Golden Torrent Weekends του Underground Gamer είναι ο παράδεισος του Leecher.

Μην ξεχνάμε πάντως ότι κατά τη διάρκεια του παρόντος θεσμού, ότι ανεβάζουμε μετράει εις διπλούν. Αλλά μόνο για τα Golden Torrents μην ξεγελιέστε.

Πάντως χτες το βράδυ το site λογω traffic έπεσε για κανά μισάωρο και από τότε είναι σταθερό και πάει τίγκα στα "κόκκινα".

Έσπασα το θεσμό μου και από τα μεσάνυχτα της Παρασκευής μέχρι και τις 2 τη νύχτα σήμερα (σύμφωνα με την ώρα του site) σκίζω το upload. Άσε που είναι και το απόλυτο test για το νέο μηχάνημα που μου έφερε ο Άγιος Βασίλης!!!!

Hint: Αν θέλετε να ανεβάσετε ratio, leechάρετε Mame roms από Pleasuredome (που είναι free) και seedaρετε το ίδιο torrent στο Underground gamer. Και δωρεάν το mame set και ανεβασμένα ratios!
 
Αμα ζητήσω, από όποιο παληκάρι μπορεί, μια πρόσκληση, είναι παράνομο; :D
 
Οχι, αλλα αν με αφορμη την κουβεντα αυτη - εμφανιστουν στο GRM νεα μελη μονο και μονο για να ζητησουν προσκλησεις (οπως εχει συμβει στο παρελθον) τοτε θα σε κυνηγαω στο επομενο meeting :rolleyes:
 
Θα συμφωνήσω με τον Telamona.

Ειδικά τα invitations σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να δίνονται ΜΟΝΟ σε άτομα που τα ξέρεις καλά και τους έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη και ΟΥΔΕΠΟΤΕ σε αγνώστους.

Ο κάθε leecher μπορεί να καταχραστεί της εμπιστοσύνης του καθενός και να φάει τα μούτρα του συμπαρασύροντας και κάποιον που προσφέρει πάρα πολλά στην community.

Rygar έχεις PM. Anyway this is my last remaining invitation, so you are the last to be summoned.........
 
Παιδάκια ο υπόγειος έχει βάλει Dreamcast PAL Complete Part 1 & 2... η σούμα είναι 90GB........ :D χρόνος που χρειάστηκε... 2 μέρες non stop (600kb/s περίπου).

Περίπου 10 dual layer dvds... αφού σβηστούν spanish/french/german games.
 
Ναι αλλά δεν είναι TOSEC. Εδώ ο Γιατρός μπορεί να σε κατατοπίσει καλύτερα!!!!!!

BTW GT τι σύνδεση έχεις; Στο προφίλ σου είδα τεράστιες ταχύτητες!!!!!!!!
 
Ξέρω τι εννοείς αλλά εμένα με ενδιαφέρει να μπορώ να τα παίζω στην κανονική κονσόλα και όχι σε emulator οπότε τα images που είναι μεγαλύτερα από 700mb μου είναι άχρηστα.
 
Ξέρω τι εννοείς αλλά εμένα με ενδιαφέρει να μπορώ να τα παίζω στην κανονική κονσόλα και όχι σε emulator οπότε τα images που είναι μεγαλύτερα από 700mb μου είναι άχρηστα. (για τα νόμιμα images μιλάμε πάντα ε...) :D :D

pooky είπε:
BTW GT τι σύνδεση έχεις; Στο προφίλ σου είδα τεράστιες ταχύτητες!!!!!!!!
Κρύβε λόγια :D :D:D
 
E χε χε σε ακολουθώ!!!!!

Σε λίγο θα πάμε τις κόντρες!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα