Retromaniax.gr 06/01/2006 - 06/01/2012 εστω και αργοπορημενα

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.409
Retromaniax.gr 06/01/2006 - 06/01/2012 ....

Εκτος απο δισεκτο το 2012 απο χτες μπηκαμε στον 7ο (<<γρουσουζικο>>???) χρονο λειτουργειας του.

Τι να ευχηθουμε παρα να μεγαλωσει ακομα περισσοτερο ,και να εχει ακομα περισσοτερες επιτυχιες,αποκλειστικες συνεντευξεις, εμπλουτισμο δραστηριοτητων και λειτουργιων και ... και... και ... και κατι που ισως θεωρουμε δεδεμενο αλλα ειναι πολυ σημαντικο ,την διατηρηση του πολυ καλου κλιματος μεταξυ των μελων του,και του κλεισιματος οποιων πληγων του παρελθοντος και να ειναι πηγη retro φωτος (06/01 των Φωτων) ,που ειναι σημαντικο στο ποιο σκοτεινο παρων που καλουμαστε να διανυσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Happy Birthday to ussssss!!!


Happy Birthday to ussssss!!!



Happy Birthday dear Retromaniax!!!



Happy Birthday to ussssss!!!





:cheers:

Μεταξύ σοβαρού και αστείου, να είμαστε όλοι γεροί, να είμαστε όλοι καλά & το κυριότερο, να συνεχίσουμε να περνάμε ακόμα καλύτερα!

Ας σταθούμε δυνατοί στους δύσκολους καιρούς & ας δώσουμε τις υπέροχες αναμνήσεις μας και στη νεώτερη γενιά!

Να τα εκατοστήσουμε?! Γιατί όχι?! Limit is the sky! :)

Και του χρόνου, λοιπόν!

Btw, εσύ είσαι ο "Happy Birthday Retromaniax!" dude, ε?! :biglaugh:

( http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?12150-06-01-06-06-01-10-4-%F7%F1%EF%ED%E9%E1-Retromaniax )
 
Άντε, Χρόνια (μας) Πολλά! :)
 
Να σαι καλα βρε Nemo για την υπενθυμιση - που μυαλο! 7ος χρονος RetroManiaX..ευκαιρια να γραψω καμια παραγραφο (οσοι βαριεστε ευκολα - boredom alert!! :) )

Ειμαι πραγματικα χαρουμενος και νιωθω ιδιαιτερη τιμη που μαζευτηκαν τοσα φιλοτιμα, ευγενη ατομα - με γνωσεις επι της θεματολογιας και ψυχικη καλλιεργεια - και καταφεραν να μετατρεψουν το φορουμ σε ενα πολυσχεδη χωρο με πλουτο υλης, σεβασμο στη θεματολογια, στα μελη και την ανθρωπινη επικοινωνια. Κιβωτο γνωσης και αναμνησεων, φορεα φιλιας και κουβεντας, εφαλτηριο αξιολογων πρωτοβουλιων.

Ελπιζω μεσα στο δυσκολο 2012 να εχουμε περισσοτερες συνεντευξεις, περισσοτερα τευχη Phoenix, πιο πολλες ψηφιοποιησεις παλαιου software, περισσοτερα σκαναρισματα ειδικου τυπου, μεταβαση στη RetroDB2, περισσοτερες ιδεες, την ιδια ευγενεια, το ιδιο μερακι, το ιδιο κεφι!

Θα ευχομουν επισης ο χωρος να δεχθει λιγοτερη πολεμικη αυτη τη χρονια...ας επικεντρωθουμε ολοι σε πιο γονιμες δραστηριοτητες - δεν μπορουν να συμφωνουν ολοι με ολους, ουτε να πειστει καποιος που δεν το επιθυμει.

Και παλιοι φιλοι που αποχωρησαν...θα ηθελα να παμε για ενα καφε, οχι για αποπειραθω να τους μεταπεισω αλλα γιατι μπορει να ειναι μια απο τις "γονιμες δραστηριοτητες" που ανεφερα παραπανω. Ουδεις "ασφαλτος" (που λεει και η Λαιδη). :)

Πανω απο ολα ομως υγεια και χαρα.

Το RetroManiaX αποτελει ενα χομπι και ετσι πρεπει να μεινει...να μεινει και να συνεχιζει να προσφερει με το τροπο που ξερει, με τον τροπο που εχει συνηθισει η κοινοτητα που του δινει λογο υπαρξης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χρονια μας πολλα.. :)

Τουρτα θα κοψουμε? :)
 
Στις 14 θα εχει πια πιτα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπαθειο. Κατηφορησε και θα δικαιουσαι διπλο κομματι! :)

Δειτε ενα screenshot απο τον Ιουνη του 2006
 
Τουυυυυυυυυυυυυυρταααααααααααααα

LegoCake-TamiM.jpg

Τους είπα να βάλουν και 6 κεράκια πάνω :D

Χρόνια μας πολλά
 
Χρονια πολλα και απο εναν νεο στο forum οπως ειμαι γω.Ευχομαι καθε χρονια να ειναι και καλητερη και κυριως υγεια σε ολους.
 
χρόνια μας πολλά! να τα διακοσιοστήσουμε (δεν λέω να τα εκατοστήσουμε γιατί οι περισσότεροι είστε και κάποιας ηλικίας :biglaugh:...) !!!
 
Χρόνια Πολλλλλλλλλάαααααααα και δημιουργικά !!!
 
χρόνια πολλά και απο μένα στο πιο ρετρό, νοσταλγικό, ανεπανάληπτο φόρουμ της Ελλάδας!!!
 
Χρόνια Πολλά στο αγαπημένο μας site των αναμνήσεων!

Στο site που μας έφερε όλους κοντά και που μας έκανε να θυμηθούμε τόσα πολλά, από όμορφες (και πιο αθώες) εποχές! :)
 
Happy birthday!!!!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
μπραβο αυτα ειναι να τα εκατοστησει το forum και αν δεν εχει καταστραφει ο κοσμος μεχρι τοτε και δεν εχει γινει ακομα η δευτερα παρουσια Και οσοι ζουν απο μας τοτε να μπαινουν απο το tablet που θα εχουν εφαρμοσμενο στον ιπταμενο δισκο τους να γραφουν εδω περα
 
Wally είπε:
Στις 14 θα εχει πια πιτα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπαθειο. Κατηφορησε και θα δικαιουσαι διπλο κομματι! :)
Δειτε ενα screenshot απο τον Ιουνη του 2006

13 Ιουνίου του 2006!!! Μια μέρα πριν να γραφτώ! Όμορφα!

Στις 14 Ιουνίου γιορτάζω τα computerίστικα γενέθλιά μου και ψάχνοντας για Pixel έπεσα πάνω σας. Πέρασα όμορφα μέχρι σήμερα, αλλά και έντονα, αγάπησα και κοντραρίστηκα πολλούς και πολλές, επήλθαν τρελές αλλαγές στη ζωή μου, διαβάζω posts μου πριν από 5 χρόνια και δεν πιστεύω ότι εγώ κάποτε έγραφα και σκεφτόμουν με το τρόπο που έχει αποτυπωθεί τότε.

Χρόνια Πολλά και θα σας δω (εκτός σοβαρού απροόπτου) στη πίτα, μια και πέρυσι δεν είχα παρευρεθεί.

Πάνο, έχουμε να πούμε πολλά! (και καλά! )
 
Χρόνια πολλά στο αγαπημένο μας φόρουμ... :)
 
Τα χρόνια πολλά και απο εμένα. Εύχομαι να παραμείνει πάντα ανάλαφρο και ενημερωτικό το GRM. Άντε και το 2016, στα 10 χρόνια.
 
Πίσω
Μπλουζα