• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Review: Mac SE/30

phil_vr

RetroNuts!
Αντιδράσεις
22
Αψογο review Rygar! Πλεον οταν θα σου λεμε την λεξη MAC, αυτο θα σημαινει οτι θα κερνας πιτσες, μπυρες και απο κανενα 50αευρω, ετσι για κανενα παγωτο?!?! :)

Ομορφο το review σου φιλε, και τον βρισκω απολυτα λογικο τον ερωτα σου. Αν και τα mac δεν με συγκινουν οπως οι υπολοιποι 16Bit ασοι (Α), ειχαν αυτο το κατι διαφορετικο που παντα εκανε τον κοσμο να αναρωτιεται με την παρτη τους. Να το χαιρεσαι Νικο και να τα πολλαπλασιασεις συντομα!

Σημειωση: Mac, Mac, αλλα ο εξελληνισμος ειναι αισχρος και οποιος τον εκανε θελει ροπαλιες! Ακου "περι αυτου του macintosh!!"!! Παλι καλα που δεν εγραψε "Εις αυτην την ποικιλιαν μηλων, περιλαμβανονται.."!! :)

Turrican

RetroManiaC
Αντιδράσεις
11
Απαραίτητη προσθήκη στο forum μας!!!

Σε ευχαριστούμε για το μεράκι σου και την τέλεια δουλειά σου Νίκο! :thanx2:

simonkey

RetroAdept
Αντιδράσεις
16
πολυ καλο review με θεμα hardware ταυτοχρονα!!!!Rygar σε καταλαβαινω απολυτα μιας και τον θεωρω αισθητικα απο τους πιο ομορφους υπολογιστες που βγηκαν ποτε..

1. mac se/30

2.Amstrad cpc 6128/464

3.spectrum 48+,128.

οπου ναναι θα τακουσω απο wally..............

billy

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
128
...πω πω, μόλις τώρα το πήρα χαμπάρι το review !! :animeek: Με μία λέξη: Αψογο !! :clap: (α, ρε Rygar, δεν με λυπήθηκες... :icon_cry: )

Rygar

Apple Lover
Αντιδράσεις
404
Ούτε εμένα με λυπάται ο shock. :cry: Είναι ανένδοτος στην τρομερή ιδέα μου να μου το χαρίσει. Αλλά έτσι είναι. Οι άνθρωποι με τις μεγάλες ιδέες μένουν πάντα στο σκοτάδι.

billy

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
128
Και γι' αυτό κλαίς;

Χάρισέ το και εσύ με τη σειρά σου σε μένα, και τελειώνει η ιστορία !! :D

Rygar

Apple Lover
Αντιδράσεις
404
Μα για να σου το χαρίσω, πρέπει να μου το χαρίσει ο άλλος. Για πείσε τον να μου το χαρίσει και τα βρίσκουμε :D

billy

Retromaniax Co-Founder
Αντιδράσεις
128
Πονηρούλη !! :D

Εσύ δεν είπες πως ο Shock ήταν "ανένδοτος" στο να σου το χαρίσει;

(...άλλο ένα thread "εσχίσθη" με απόλυτη επιτυχία !! :biglaugh: )

simonkey

RetroAdept
Αντιδράσεις
16
περιμενω και εγω εναν απο αμερικα θα πληρωσω πολυ τελωνιο ??ξερει κανεις τι γινετε και πως.?

εντωμεταξυ ειναι ενας classic με 40mb σκληρο 4mb memory κλπ..

αλλα πολυ το μαλι

Gryzor

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
18
Έχω την εντύπωση ότι δεν θα πρέπει να πλερώσεις τίποτα - πρόκειται για αγαθό από δεύτερο χέρι, χωρίς αγοραία αξία...?

Gryzor

Human RetroDatabase
Αντιδράσεις
18
Δεν έχει σχέση πόσα πλήρωσες εσύ σε αυτόν. Αγοραία τιμή δεν υπάρχει, είναι από δεύτερο χέρι, προϊόν αρχαίο, νομίζω δεν υπόκειται σε φόρους.

Μπλουζα