Review: Mac SE/30

Αψογο review Rygar! Πλεον οταν θα σου λεμε την λεξη MAC, αυτο θα σημαινει οτι θα κερνας πιτσες, μπυρες και απο κανενα 50αευρω, ετσι για κανενα παγωτο?!?! :)

Ομορφο το review σου φιλε, και τον βρισκω απολυτα λογικο τον ερωτα σου. Αν και τα mac δεν με συγκινουν οπως οι υπολοιποι 16Bit ασοι (Α), ειχαν αυτο το κατι διαφορετικο που παντα εκανε τον κοσμο να αναρωτιεται με την παρτη τους. Να το χαιρεσαι Νικο και να τα πολλαπλασιασεις συντομα!

Σημειωση: Mac, Mac, αλλα ο εξελληνισμος ειναι αισχρος και οποιος τον εκανε θελει ροπαλιες! Ακου "περι αυτου του macintosh!!"!! Παλι καλα που δεν εγραψε "Εις αυτην την ποικιλιαν μηλων, περιλαμβανονται.."!! :)
 
Απαραίτητη προσθήκη στο forum μας!!!

Σε ευχαριστούμε για το μεράκι σου και την τέλεια δουλειά σου Νίκο! :thanx2:
 
πολυ καλο review με θεμα hardware ταυτοχρονα!!!!Rygar σε καταλαβαινω απολυτα μιας και τον θεωρω αισθητικα απο τους πιο ομορφους υπολογιστες που βγηκαν ποτε..

1. mac se/30

2.Amstrad cpc 6128/464

3.spectrum 48+,128.

οπου ναναι θα τακουσω απο wally..............
 
...πω πω, μόλις τώρα το πήρα χαμπάρι το review !! :animeek: Με μία λέξη: Αψογο !! :clap: (α, ρε Rygar, δεν με λυπήθηκες... :icon_cry: )
 
Ούτε εμένα με λυπάται ο shock. :cry: Είναι ανένδοτος στην τρομερή ιδέα μου να μου το χαρίσει. Αλλά έτσι είναι. Οι άνθρωποι με τις μεγάλες ιδέες μένουν πάντα στο σκοτάδι.
 
Και γι' αυτό κλαίς;

Χάρισέ το και εσύ με τη σειρά σου σε μένα, και τελειώνει η ιστορία !! :D
 
Μα για να σου το χαρίσω, πρέπει να μου το χαρίσει ο άλλος. Για πείσε τον να μου το χαρίσει και τα βρίσκουμε :D
 
Πονηρούλη !! :D

Εσύ δεν είπες πως ο Shock ήταν "ανένδοτος" στο να σου το χαρίσει;

(...άλλο ένα thread "εσχίσθη" με απόλυτη επιτυχία !! :biglaugh: )
 
περιμενω και εγω εναν απο αμερικα θα πληρωσω πολυ τελωνιο ??ξερει κανεις τι γινετε και πως.?

εντωμεταξυ ειναι ενας classic με 40mb σκληρο 4mb memory κλπ..

αλλα πολυ το μαλι
 
Έχω την εντύπωση ότι δεν θα πρέπει να πλερώσεις τίποτα - πρόκειται για αγαθό από δεύτερο χέρι, χωρίς αγοραία αξία...?
 
Δεν έχει σχέση πόσα πλήρωσες εσύ σε αυτόν. Αγοραία τιμή δεν υπάρχει, είναι από δεύτερο χέρι, προϊόν αρχαίο, νομίζω δεν υπόκειται σε φόρους.
 
Καλησπερα μονο οι εικονες δεν εμφανιζονται.
 
Βρήκα τις φωτογραφίες και ενημέρωσα το θρεντ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ολα τα εβαλες εκτος απο ολοκληρη φωτογραφια της προσοψης!

Δεν μας ανεφερες τι επεμβασεις εχουν γινει, πχ οτι προφανως εχουν αλλαχθει οι πυκνωτες...
 
Ναι εχεις δικιο, ειχα βαλει λαθος φωτο, τώρα είναι οκ. Δεν ανέφερα για επεμβάσεις γιατί το σύστημα ήταν σε στοκ μορφή.
 
Οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια, αλλα αν αλλάξεις τους πυκνωτές απο SMD σε through-hole πλεον δεν ειναι στοκ. :)
 
Δε μπορώ να ξέρω αν είχε υποστεί κάποια τέτοια αλλαγή, εγώ πάντως δεν τον άγγιξα εσωτερικά. Αλλα και να ήθελα, θα μου ήταν τεχνικά αδύνατο να αλλάξω τους smd με through-hole.
 
Πίσω
Μπλουζα