RGB καλώδιο και Nintendo 64

Τώρα πόσο πιο καθαρά μπορούν να δείξουν τα γραφικά του Nintendo 64, εφόσον είναι εγγενώς περιορισμένα από την ανάλυση του N64. Τα χρώματα πάντως σίγουρα πιστεύω θα είναι πιο κορεσμένα.
 
Φαίνεται αρκετά λεπτοδουλειά για να το εγκαταστήσεις σωστά. Και με τα καλώδια πως θα το βολέψεις, φαντάζομαι ότι θα χρειασθείς και να κάνεις κάποια τρύπα στο case του N64 για να βγαίνουν οι νέες έξοδοι.
 
Νομίζω ότι σε γενικές γραμμές είμαστε καταδικασμένοι.. :p

Γενικά έχω το Ν64 σε CRT tv για να μπορώ να απολαμβάνω τα παιχνίδια.. χθες που το σύνδεσα με composite σε μια 32άρα LED κατάλαβα ότι δεν γίνεται δουλειά.. καλύτερα CRT..

Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει λύση..

RGB mod δεν είναι εφικτό ενώ τα S-Video καλώδια είναι άχρηστα. Μόνο ένα μωβ αμερικάνικο Monster κάνει καλή δουλειά αλλά είναι ακριβό..

Αλλά όλα αυτά αν έχει υποδοχή S-Video η τηλεόραση..

Οπότε να δούμε τι θα γίνει στο μέλλον..

Γενικά δύσκολο να γίνει κάτι χωρίς να χρειαστεί να ανοίξεις το N64 και να το επεξεργαστείς..
 
borellus είπε:
Νομίζω ότι σε γενικές γραμμές είμαστε καταδικασμένοι.. :p Γενικά έχω το Ν64 σε CRT tv για να μπορώ να απολαμβάνω τα παιχνίδια.. χθες που το σύνδεσα με composite σε μια 32άρα LED κατάλαβα ότι δεν γίνεται δουλειά.. καλύτερα CRT..

Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει λύση..

RGB mod δεν είναι εφικτό ενώ τα S-Video καλώδια είναι άχρηστα. Μόνο ένα μωβ αμερικάνικο Monster κάνει καλή δουλειά αλλά είναι ακριβό..

Αλλά όλα αυτά αν έχει υποδοχή S-Video η τηλεόραση..

Οπότε να δούμε τι θα γίνει στο μέλλον..

Γενικά δύσκολο να γίνει κάτι χωρίς να χρειαστεί να ανοίξεις το N64 και να το επεξεργαστείς..
Eαν η τηλεοραση δεν εχει S-Video παιρνεις ενα τετοιο:

et-9088.jpg
 
Σωστός!

Ναι αυτό το αγοράζω..

Το καλό μωβ Monster s-video καλώδιο που το έχει στο amazon 85 δολλάρια να δω πως θα πάρω :p

Γιατί όλα τα άλλα δεν αξίζουν. Καλύτερα να μείνω με το composite.
 
borellus είπε:
Το καλό μωβ Monster s-video καλώδιο που το έχει στο amazon 85 δολλάρια να δω πως θα πάρω :p

Γιατί όλα τα άλλα δεν αξίζουν. Καλύτερα να μείνω με το composite.
Τα 85$ ειναι ενα θεμα...... :cry:
 
Καλησπέρα.

Ψάχνω και εγώ να πάρω καλώδιο s-video. Έχει ελάχιστη διαφορά με το μονταρισμένο rgb και νομίζω δεν αξίζει να προχωρήσει κάποιος σε αυτό το mod από όλες σχεδόν τις απόψεις.

Η αλήθεια είναι ότι τα s-video που πουλιούνται στο ebay (china) δεν δουλεύουν.

Θέλει special wired s-video.

To έχω βρει σε ένα site από Αγγλία και κάποια στιγμή θα το παραγγείλω. Κοστίζει 12? για τις δικές μας pal και τα μισά για ntsc.
 
thanasisglt είπε:
Καλησπέρα.Ψάχνω και εγώ να πάρω καλώδιο s-video. Έχει ελάχιστη διαφορά με το μονταρισμένο rgb και νομίζω δεν αξίζει να προχωρήσει κάποιος σε αυτό το mod από όλες σχεδόν τις απόψεις.

Η αλήθεια είναι ότι τα s-video που πουλιούνται στο ebay (china) δεν δουλεύουν.

Θέλει special wired s-video.

To έχω βρει σε ένα site από Αγγλία και κάποια στιγμή θα το παραγγείλω. Κοστίζει 12? για τις δικές μας pal και τα μισά για ntsc.
Δεν είμαι σίγουρος αν θα δεις τρελή διαφορά πάντως..

Αν παίξεις με το composite σε 4:3 σε HD TV κάτι γίνεται.. σε 16:9 δεν παλεύεται βέβαια..
 
Πίσω
Μπλουζα