ROM The spaceknight - Ο ιππότης του διαστήματος

Απ: "ROM ο ιππότης του διαστήματος."

Ήταν η δεύτερη ιστορία στο περιοδικό spiderman αν δεν είχε τον iron man. Από τις αγαπημένες μου ιστορίες. Και αυτά τα φαντάσματα μου φαίνονταν και εμένα αρκετά creepy.
 
Απ: "ROM ο ιππότης του διαστήματος."

Μόνο από το spiderman ! Τρελαινόμουν να περιμένω μέχρι την άλλη Τρίτη για να βγει το επόμενο !!!
 
Απ: "ROM ο ιππότης του διαστήματος."

Περι αυτου γινεται ο λογος. ;)



rom.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: "ROM ο ιππότης του διαστήματος."

Πολυ δυνατός ο Aardvark, σε ευχαριστώ και παλι.
 
Απ: "ROM ο ιππότης του διαστήματος."

Aardvark ειλικρινά με συγκίνησες φίλε με αυτό το υλικό!!! :eek:

Το κάθε εξώφυλλο μου φέρνει τρομερές αναμνήσεις.

Στο πρώτο εξώφυλλο ΝΟ 68 βλέπουμε την χρυσή και αδικοχαμένη Starshine! Η Αγάπη της για τον ROM αναδύθηκε διακριτικά και άρχισε να κάνει αισθητή την παρουσία της και να αποκτάει υπόσταση όσο εξελισσόντουσαν τα επεισόδια.

Φανταστείτε την έκπληξη μου όταν μια τρίτη είδα στο περίπτερο αυτό!!!! ΝΟ 49 η Starshine μαζί με ένα άλλο σύντροφο ιππότη του διαστήματος τον Terminator να καταβάλουν τον ROM!!! Απίθανες ιστορίες από ταλαντούχους σεναριογράφους!

Στο ΝΟ 55 αν θυμάμαι καλά αυτός είναι ο Βαλές Κούπα! Ένας αλλόκοτος πραγματικά μεταλλαγμένος που απέκτησε τις δυνάμεις του πέφτοντας σε ένα υλικό που λέγονταν υγρό μηδέν. Αυτός ο ήρωας έφερε σε πολύ δύσκολη θέση τον ROM. Δεν πίστευα αυτό που έβλεπα....!
 
Απ: "ROM ο ιππότης του διαστήματος."

Χαιρομαι που σου αρεσαν.

Πρεπει να υπαρχουν και αλλα ,καποια στιγμη........ ;)
 
φιλε με κανατε ειληκρινα να χαρω ιδιαιτερα ευτηχως που υπαρχουν ατομα που γνωριζουν τον rom... εκπληκτικη σειρα ευτηχως εχω σχεδον ολα τα spιderman με την ιστορια του ασημενιου ιπποτη του διαστηματος καλα η μαχη με τον galactus ηταν ολα τα λεφτα και γενικα ολο το στορι ...

φανταζεστε να εβγαινε σε τηλεοπτικη σειρα.....
 
Και ταινια δεν θα ηταν ασχημα.

Αντε και τριλογια με 1ο δημιουργια 2ο τα γεγονοτα στην γη και 3ο επιστροφη στον Γκλαντατορ*.

(*whatever δεν θυμαμαι :D ).
 
ROM ο ιππότης του διαστήματος με το φοβερό όπλο που έστελνε τα φαντάσματα στην ανυπαρξία. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες του κόμικ όμως ο ROM έρχεται καμιά φορά μέσα στις σκέψεις μου.
 
ROM ο ιππότης του διαστήματος, τι μου θυμησατε!!
 
ήταν τόσο καλοφτιαγμένο , που ο iron man, έμοιαζε βαρετός!

spidy και rom ήταν οι για χρόνια οι μοναδικοί ήρωες που διάβαζα!
 
Ο ROM τα έσπαγε και ήταν απο τα πιο καλογραμμένα comics που είχα διαβάσει, μακράν απο τους αγαπημένους μου ήρωες της Marvel, κρίμα που δεν είχε την τύχη που του άξιζε.

Για να πώ την αλήθεια τον είχα ψιλοξεχάσει μέχρι που τον είδα σε κάποιο επεισόδιο του South Park να κάνει ένα γρήγορο πέρασμα (Imaginationland Trilogy) και έπαθα ένα μικρό ρετροσόκ, μου πήρε αρκετή ώρα να βρώ το όνομα του (σχεδόν δυο δεκαετίες έχουν περάσει...) και ακόμα περισσότερη για να βρώ scans και να τα κατεβάσω απο private tracker.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Telamonas.stokos είπε:
Προφανως δεν διαβασες τους Κανονισμους λειτουργιας που αναφερουν οτι ΔΕΝ διακινουμε εδω υλικο με copyright.
Συγγνώμη #) Απλά είδα τα τεύχη του Pixel και υπέθεσα οτι ήταν ok μια και το ROM δεν κυκλοφορεί εδώ και 20 χρόνια. Ήθελα να κάνω ένα δωράκι με όλη την καλή διάθεση.
 
Τίποτα πιο τρομακτικό από τα τρομερά σκυλιά των φοβερών φαντασμάτων...

Προέρχονταν από μετάλλαξη γήινων σκυλιών που με τη μαγεία και την τεχνολογία μετατράπηκαν σε ανθρωπόμορφους θανάσιμους κυνηγούς που έσπερναν τον τρόμο!

picture.php
 
νταξει :) μανιακός και γω με το συγκεκριμένο ήρωα..θυμάμαι οτι πια είχε γίνει το αγαπημένο μου...ιδιαίτερα το επεισόδιο με με τον ''μιγάδα''..τα έσπαγε..θυμάστε?
 
Βεβαιως "Μιγαδας" συγχωνευση ανθρωπου με "φαντασματος",scary as hell. :precry:
 
Aardvark είπε:
Βεβαιως "Μιγαδας" συγχωνευση ανθρωπου με "φαντασματος",scary as hell. :precry:
+100 ..απο τις κόμικ-παιδικές μου μνήμες ίσως η πιο τρομακτική(μόνο ο Μαμ-Ρα τον κοντράρει λολ)
 
Καταπληκτική σειρά. Για κάποιο λόγο ο ROM δεν υπάρχει στην Marvel Encyclopedia (ένας μεγάλος τόμος που περιέχει όλους τους χαρακτήρες του Marvel Universe). Ντροπή!
 
φοβερό κομικ το διάβαζα και είχα κ αρκετά τεύχη

θα ψάξω για κανένα scan κάποια στιγμη :p
 
Πίσω
Μπλουζα