Roxette

Πραγματικά λατρεμένο συγκρότημα, που το έχω συνδέσει με τις παιδικές / εφηβικέςμου αναμνήσεις....

Νομίζω όμως ότι αγαπημένο μου τραγούδι ήταν το Spending my time!

http://www.youtube.com/watch?v=bbXY0_jFrMc

Τραγουδάρα - ακόμα και τώρα την ακούω και με πιάνει το παράπονο ένα πράμα! :biglaugh:
 
Ίσως κάποιοι θυμούνται και τις ελληνικές διαφημίσεις όπου χρησιμοποιήθηκε η μουσική τους:


Επίσης στη διαφήμιση με τις τσάντες paxos, - αν θυμάμαι καλά- μιλούσε ο Παύλος Κοντογιαννίδης. Δεν κατάφερα να τη βρω ακόμη.

Σ.Σ. Και όποιος μου πήρε το LP "Roxette - Tourism" (κάπου το 1996) να του καεί το βίντεο... :rant:
 
Ίσως κάποιοι θυμούνται και τις ελληνικές διαφημίσεις όπου χρησιμοποιήθηκε η μουσική τους:


Επίσης στη διαφήμιση με τις τσάντες paxos, - αν θυμάμαι καλά- μιλούσε ο Παύλος Κοντογιαννίδης. Δεν κατάφερα να τη βρω ακόμη.

Σ.Σ. Και όποιος μου πήρε το LP "Roxette - Tourism" (κάπου το 1996) να του καεί το βίντεο... :rant:
 
Ίσως κάποιοι θυμούνται και τις ελληνικές διαφημίσεις όπου χρησιμοποιήθηκε η μουσική τους:



Επίσης στη διαφήμιση με τις τσάντες paxos, - αν θυμάμαι καλά- μιλούσε ο Παύλος Κοντογιαννίδης. Δεν κατάφερα να τη βρω ακόμη.

Σ.Σ. Και όποιος μου πήρε το LP "Roxette - Tourism" (κάπου το 1996) να του καεί το βίντεο...
 
Ίσως κάποιοι θυμούνται και τις ελληνικές διαφημίσεις όπου χρησιμοποιήθηκε η μουσική τους:


Επίσης στη διαφήμιση με τις τσάντες paxos, - αν θυμάμαι καλά- μιλούσε ο Παύλος Κοντογιαννίδης. Δεν κατάφερα να τη βρω ακόμη.

Σ.Σ. Και όποιος μου πήρε το LP "Roxette - Tourism" (κάπου το 1996) να του καεί το βίντεο... :rant:
 
Πολύ καλά και επιτυχημένα τα κομμάτια της Roxette. Ακόμη και τώρα ακούγονται άνετα. Listen to your heart το καλύτερο από τα μελαγχολικά (να το πω) για μένα.
 
Xάρηκα και συγκινήθηκα πολύ όταν τους είδα live στη Μαλακάσα(η πλειονότητα του κοινού ήταν μεγάλοι).Τρομερό δίδυμο με αγαπημένα τραγούδια τα :

Listen To Your Heart


Spending My Time



Things Will Never Be The Same



Fading Like A Flower
 
Ξυπνησα σημερα το πρωι και ακουσα

 
Πίσω
Μπλουζα