RPG Gaming News [PC]

συμφωνω και επαυξάνω και εγώ πήρα την ξύλινη collectors από ebay

είναι φοβερή παιχνιδάρα ότι και να λέμε, φοβερό σενάριο, φοβερός χειρισμός, ωραία γραφικά, δεν το έχω τελειώσει ακόμα αλλά ίσως θα το έβαζα και πάνω από το baldurs...
 
Pooky ποσες σκαλες ειναι καλυτερο το DragonAge στο PC απο τα κονσολια??

Comparison PC VS 360
 
Ο χειρισμός στο 360 που το είδα (στο PS3 είναι χειρότερο μια και έχει και σπασίματα αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω) δεν έχει καμία σχέση με το pc. Δεν αλλάζεις κάμερα, δεν μπορείς να δώσεις εντολές στη μάχη όπως με το ποντίκι, γενικά το παιχνίδι αποπνέει άλλη αίσθηση η οποία αν και δεν μπορεί να χαρακτηριστεί κακή, βλέπεις τι χάνεις αν ξεκινήσεις το παιχνίδι στο pc.

Αγαπάει 4πύρηνα συστήματα, εγώ το τελείωσα με 2πύρηνο. Πάει μια χαρά στα 7άρια και με 2 giga ram (έκανα δοκιμή να δω πως πάει και ξέχασα να ξαναβάλω τα 4 δεν παίρνεις χαμπάρι καν τη διαφορά) και γενικά αν και έχει paper απαιτήσεις αυξημένες στην πραγματικότητα πάει σφαίρα και με λιγότερα.

Το δοκίμασα με 8800 GTS 320 mega και ΑΤΙ 4870 512. Με τη δεύτερη πάει καλύτερα, παίζεται ανετότατα και με τη πρώτη (3 ετών κάρτα) χωρίς να κομπλάρει πουθενά.

Από μουσική δεν μιλάμε, το παιχνίδι ράβει!!!!!!!!!!!
 
Μήπως πήρε κανενός το μάτι την Collectors edition του Dragon Age?
Είχα προπαραγγείλει μία Collectors edition του Dragon Age, από το αμερικάνικο Amazon, αλλά τελικά δεν ήταν η ξύλινη :( .
 
από αυτό το πήρα και εγώ και έφτασε μια χαρά σφραγισμένο και .... αγγλικό ;)
 
Μάλιστα. Έχω δώσει 42 ? να αγοράσω την απλή έκδοση. Αν το παρω και αυτό πάει ~ 44,50 ? + 9,55 μεταφορικά.

Σύνολο 96,05 για ένα παιχνίδι 8). Θα το προσπεράσω προς το παρόν.
 
Την κανονική έκδωση την πήρα 32? απο το public και θα την κάνω δώρο σε φίλο.
 
Τερμάτισα το Mass Effect 2 πρίν λίγες ώρες. Και ένα έχω να πώ.....

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Προσκυνώ τη χάρη της Bioware! :p :D

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ !!!!

πραγματικά έλπιζα να μη τελειώσει! :D

Οχι οτι δεν έχει τα αρνητικά του .. ( το planet scanning θα μπορούσε και να μη υπήρχε ... βαρεμάρα ήταν ) - αλλά δεν αφαιρούν και πολύ απο το ( τρομερά καλό ) σύνολικο αποτέλεσμα.

Εν αναμονη του 3 τώρα λοιπόν ... ( και δυστηχώς αυτή αναμονή θα είναι μεγάλη! ... :( )
 
Δεν με κράτησε με τίποτε.

Αν και πολύ καλό παιχνίδι το "διαστημικό" περιβάλλον δεν είναι του γούστου μου.

Το Bioshock II πάντως είναι μακράν καλύτερο από το πρώτο. Παίζει full HD με μηχάνημα διετίας και όλα πάνω, κολλημένο στα 60 fps!
 
Btw Dragon Age Origins ~ 20? στο play.com
 
^^^ Σε αυτή τη τιμή είναι must αγορά για όλους τους φίλους των RPG θα έλεγα..
 
Spartan_X είπε:
Τερμάτισα το Mass Effect 2 πρίν λίγες ώρες. Και ένα έχω να πώ.....:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Προσκυνώ τη χάρη της Bioware! :p :D

ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ !!!!

πραγματικά έλπιζα να μη τελειώσει! :D

Οχι οτι δεν έχει τα αρνητικά του .. ( το planet scanning θα μπορούσε και να μη υπήρχε ... βαρεμάρα ήταν ) - αλλά δεν αφαιρούν και πολύ απο το ( τρομερά καλό ) σύνολικο αποτέλεσμα.

Εν αναμονη του 3 τώρα λοιπόν ... ( και δυστηχώς αυτή αναμονή θα είναι μεγάλη! ... :( )
Παιχνιδαρα δεν το εχω τελειωσει ακομα,αλλα οντως το planet scanning πολυ βαρεμαρα!

edit:Μολις το τελειωσα! μιλαμε για παιχνιδαρα φοβερο σεναριο! ειδικα στο τελος γινεται χαμος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχουμε κάποια πληροφορία για το πότε να περιμένουμε κάποιο expansion;

Αναρωτιέμαι για κάτι πάντως. Τα resources που μαζεύεις με το planet scanning απο τους διάφορους πλανήτες είναι ύπερ-αρκετά για οτι research μπορείς να κάνεις... Τέλειωσα το παιχνίδι με κοντά 400.000 απο κάθε resource εκτος απο element zero ( η eezo ;) ) οπου είχα γύρω στις 100.000. Μοναδική μου υποψία είναι πως όλο αυτο το τεράστειο απόθεμα απο resources θα χρειαστεί στο mass effect 3.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Spartan_X είπε:
Εχουμε κάποια πληροφορία για το πότε να περιμένουμε κάποιο expansion;

Αναρωτιέμαι για κάτι πάντως. Τα resources που μαζεύεις με το planet scanning απο τους διάφορους πλανήτες είναι ύπερ-αρκετά για οτι research μπορείς να κάνεις... Τέλειωσα το παιχνίδι με κοντά 400.000 απο κάθε resource εκτος απο element zero ( η eezo ;) ) οπου είχα γύρω στις 100.000. Μοναδική μου υποψία είναι πως όλο αυτο το τεράστειο απόθεμα απο resources θα χρειαστεί στο mass effect 3.
κυκλοφορησε ενα πακετο DLC στο Cerberus network, οσο για το element zero πρεπει να εχεις δικιο
 
Spartan_X είπε:
^^^ Σε αυτή τη τιμή είναι must αγορά για όλους τους φίλους των RPG θα έλεγα..
Στο amazon το εχει 17 ευρώ πλέον! Εγω το είχα πάρει 24 λίρες (PS3 ) Preorder και μου είχε μέσα δώρο κωδικούς το Warden's Keep και το Stone Prisoner..

ΤΟ Mass Effect 2 θα το πάρω αν και δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα απο το thread :) Με μπέρδεψε ο Pooky που είναι μια σεβαστή gaming οντότητα στα RPGs;)

Τα καλύτερα "διαστημικά" RPGs που έχω παίξει, ήταν τα Septerra Core και το Anachronox...και βέβαια το Knights of the Old republic αλλά δεν πιάνεται γιατί ο κόσμος του Star Wars είναι κράμα επιστημονικής φαντασίας με έπικής φαντασίας
 
Thamonas δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι άσχημο επειδή δεν μπόρεσε να κρατήσει εμένα. Το Dragon Age για παράδειγμα ήταν από τα καλύτερα RPGs που έπαιξα ποτέ. Το τέλειωσα αρκετές φορές σε σημείο χαζομάρας πια.

Το ΜΕ Ι και ΙΙ δεν μου έκαναν κλικ με τίποτε. Και όχι, δεν είδα μόνο την εισαγωγή, τα προχώρησα, με το ζόρι, μπας και γίνει κάτι παρακάτω, αλλά..... δεν.......

Βέβαια σαν RPG έχω συνδέσει την εικόνα του D&D και κάπου με χαλάει το όλο σκηνικό αν αλλάζει. Βέβαια, αυτό είναι προσωπική γνώμη.

Από την άλλη τα KOTOR I, II τα λάτρεψα και ήταν ο λόγος που το καλοκαίρι του 2004 δεν βγήκα από το σπίτι όλο τον Αύγουστο μια και τα έπαιξα και τα δύο μαζί.

Το Anachronox, άλλη ιστορία, hate at fisrt site, ούτε που έκανα το κόπο να ασχοληθώ μαζί του.

Πιστεύω ότι θα το απολαύσεις το παιχνίδι. Η μηχανή γραφικών είναι φανταστική και τρέχει πολύ καλά σε μηχανήματα διετίας και βάλε.
 
Πίσω
Μπλουζα