S.O.S! Κρητική σατιρική-κωμική εκπομπή στο HIGH TV!!!

Peter Pan

Retro Member
Joined
31 Αύγ 2010
Μηνύματα
156
Αντιδράσεις
34
Καλημέρα στο αγαπητό πάνελ! :)

Δεν ξέρω κατά πόσο θεωρείται "ρετρό" αυτό που ψάχνω, αλλά έχει ιδιαίτερη σημασία για εμένα και πιστεύω αξίζει τον κόπο!

Που λέτε παιδιά, πριν λίγα χρόνια ανακάλυψα εντελώς τυχαία στο γνωστό τοπικό κανάλι των Αθηνών HIGH TV μία φοβερή κωμική εκπομπή και ομολογώ πως κόλλησα!!!

Η υπόθεση διαδραματίζεται σε ένα εντελώς βουκολικό και επαρχιώτικο τοπίο της Κρήτης, όπου ένας Κρητικός ηθοποιός μαζί με την οικογένειά του υποδύεται διάφορους και πολύ αστείους ρόλους! Όλα είναι γυρισμένα με ερασιτεχνικό τρόπο και μέσα σε σπίτια και φυσικά τοπία, αλλά αυτή η απλότητα είναι που με μαγεύει! Κάποιοι ρόλοι που υποδύεται ο ηθοποιός και θυμάμαι, είναι ο καμπούρης ο Κουτσογλώσσης, η δεσποινίς Μερόπη, η θεία Καμπουρομανώλαινα και άλλοι! Ο γιός του να είναι μικρό παιδάκι και να είναι ντυμένο με παραδοσιακή Κρητική φορεσιά και... μουστάκι!!! Πολύ γέλιο σας λέω! Ο ηθοποιός πρέπει να είναι πασίγνωστος στην Κρήτη και σε παλαιότερες δεκαετίες συνεργάστηκε με μεγάλους ηθοποιούς στην Αθήνα και στα θέατρα της εποχής. Δυστυχώς, μου διαφεύγει το όνομά του. Θα σας ήμουν ευγνώμων αν βρίσκαμε κάποιες πιο στάνταρ πληροφορίες για το πρόγραμμα αυτό και γιατί όχι, να βρίσκαμε και επεισόδια! Αγαπημένη Κρήτη, στέλνω S.O.S!!! :D ;) :cry:
 
Peter Pan, Καλώς Ήρθες στο forum, αλλά έχω να κάνω δύο παρατηρήσεις σχετικά με το post σου αυτό.

Κατ' αρχάς, καλά το είπες από μόνος σου: η σειρά αυτή δεν είναι ρετρό! Επομένως δεν ανήκει στη θεματολογία του forum...

Επίσης, εδώ δεν "ψάχνουμε" σειρές και επεισόδια σειρών, απλά ανταλάσσουμε απόψεις για αυτές. Η διακίνηση copyrighted υλικού δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του forum μας...
 
Πίσω
Μπλουζα