Sega Saturn : Η συλλογή μου

εγώ ειμαι κομπλέ με το σατουρν κουτατο τσιπατο και μεμορατο (εξτρα μνημη χεχε)
 
!

To shinning force III υπάρχει στη συλλογή σου??
 
Είδα και γιαπωνέζικα παιχνίδια . Ξέρεις και γιαπωνέζικα ή απλά τα συλλέγεις ; Όπως και να έχει , μπράβο για τη φοβερή συλλογή σου . Αυτά τα πράγματα είναι θησαυρός και είναι κρίμα που μερικοί τα υποτιμάνε .
 
καλά ναι παρέλειψα .. φανταστική συλλογή.. θα έλεγα οτι είναι κοντά το τέλειο
 
Προς το τελειο δεν θα ελεγα γιατι εχω δει συλλογες Saturn που γεμιζαν ολοκληρο δωματιο! lol Αλλα περα απο αυτο ειναι και μια καλη ενημερωση για αλλους που ξεκινανε να κανουν συλλογη για saturn (η γι αυτους που νομιζουν οτι δεν εβγαλε αρκετα παιχνιδια :diablotin: )

Κατι αλλο. Το Saturn μπορει να ηταν αδικημενη κονσολα αλλα στις θηκες των παιχνιδιων ας το πω 'δευτερης' εκδοσης ηταν πολυ ανωτερες κατα την γνωμη μου σε σχεση του playstation,N64, και κτλ..
 
Οι τελευταιες αφιξεις^^
fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος!

Ειδικά το Jewels of the Oracle και το Maximum Force είναι και αρκετά δυσεύρετα. Καλόπαιχτα! :)
 
Maddog είπε:
Ωραίος!Ειδικά το Jewels of the Oracle και το Maximum Force είναι και αρκετά δυσεύρετα. Καλόπαιχτα! :)
Ναι οντως! Και να φανταστεις οτι για το Jewels Of The Oracle δεν ηξερα οτι υπηρχε το συγκεκριμενο παιχνιδι.Αλλα για το Maximum Force ματωσα για να το βρω! :D Επισης σπανιο ειναι και το Z.
 
Άσε, μην μου το θυμίζεις...

Είχα βρει το Maximum Force πριν 2-3 χρόνια από Γαλλικό Ebay με BIN στα 10 ευρώ και έκατσε πάνω σε φάση που δεν είχα μια. :(

Εννοείται ότι αυτά είναι once in a lifetime ευκαιρίες και αφού χάθηκε, χάθηκε...κλαψ!
 
Maddog είπε:
Άσε, μην μου το θυμίζεις...Είχα βρει το Maximum Force πριν 2-3 χρόνια από Γαλλικό Ebay με BIN στα 10 ευρώ και έκατσε πάνω σε φάση που δεν είχα μια. :(

Εννοείται ότι αυτά είναι once in a lifetime ευκαιρίες και αφού χάθηκε, χάθηκε...κλαψ!
Καλα και αυτη η GT Interactive 1000 κομματια για ολη την Ευρωπη ειχε βγαλει?

Κατι courier crisis,mortal kombat trilogy και αλλα ή θα τα χρυσοπληρωσεις ή δεν θα τα βρεις ποτε.Επισης και αυτα απο την ιδια εκδοτρια ητανε.

Αλλα και απο την αλλη το Saturn ητανε προς την κατηφορα μαλλον κρατουσανε επιφυλαξεις για την ποσοτητα των κομματιων.
 
Dark φοβερή η συλλογή, σου πραγματικά είναι χάρμα οφθαλμών. Ιδιαίτερα μου άρεσε το άσπρο (Γιαπωνέζικο φανταζομαι) Control Pad για το Nights. Και από παιχνίδια έχεις πολύ σπάνιους τίτλους. Άξιος! Έχω κι εγώ μερικά κομμάτια και με την 1η ευκαρία θα τα ποστάρω. Μιας και βλέπω έχει πράμα μπόλικο ήθελα να σε ρωτήσω τις εντυπώσεις σου από το "τιμόνι" και το joystic. Ακόμη έχει πλέον νόημα να αγοράσω μια VCD card? Ποια δισκάκια είναι συμβατά?
 
johnny19818 είπε:
Dark φοβερή η συλλογή, σου πραγματικά είναι χάρμα οφθαλμών. Ιδιαίτερα μου άρεσε το άσπρο (Γιαπωνέζικο φανταζομαι) Control Pad για το Nights. Και από παιχνίδια έχεις πολύ σπάνιους τίτλους. Άξιος! Έχω κι εγώ μερικά κομμάτια και με την 1η ευκαρία θα τα ποστάρω. Μιας και βλέπω έχει πράμα μπόλικο ήθελα να σε ρωτήσω τις εντυπώσεις σου από το "τιμόνι" και το joystic. Ακόμη έχει πλέον νόημα να αγοράσω μια VCD card? Ποια δισκάκια είναι συμβατά?
Ευχαριστω φιλε μου αλλα καποια παιχνιδια αναγκαστηκα να τα πουλησω.. αλλα καποια μερα θα τα ξαναπαρω πισω.. ;)

Με το τιμονι δεν εχω ασχοληθει πολυ αλλα με το arcade stick παρα πολυ και ειναι οτι καλυτερο για τα fighting games(Virtua Fighter 2 και megamix)!!!! Εαν χρησιμοποιεις το saturn σε CRT οθονη εχει καποιο νοημα να παρεις VCD επισης μπορεις να βρεις προγραμματα απο Any2VCD η DVDtoVCD η να ψαξεις για original δισκακια στο ebay που υπαρχει περιπτωση να βρεις μεχρι και καινουργια εργα αλλα με κινεζικους υποτιτλους.
 
DarkSynbios είπε:
Ευχαριστω φιλε μου αλλα καποια παιχνιδια αναγκαστηκα να τα πουλησω.. αλλα καποια μερα θα τα ξαναπαρω πισω.. ;)
Με το τιμονι δεν εχω ασχοληθει πολυ αλλα με το arcade stick παρα πολυ και ειναι οτι καλυτερο για τα fighting games(Virtua Fighter 2 και megamix)!!!! Εαν χρησιμοποιεις το saturn σε CRT οθονη εχει καποιο νοημα να παρεις VCD επισης μπορεις να βρεις προγραμματα απο Any2VCD η DVDtoVCD η να ψαξεις για original δισκακια στο ebay που υπαρχει περιπτωση να βρεις μεχρι και καινουργια εργα αλλα με κινεζικους υποτιτλους.
Καλά φαντάζομαι στο Virtua Fighter το Arcade Stick θα το απογειώνει. Όχι, δεν έχω CRT τηλεόραση. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, α και να μην το ξεχάσω. Ορίστε και η δική μου συλλογή (+Virtua Fighter 2 + Mortal Kombat 2 που λείπουν άπό τις φώτο):

mk trilogy etc.JPG

010120082131.jpg

010120082134.jpg

010120082122.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dark το Maximum Force χρειάζεται πιστόλι για να παίξεις? Είναι τύπου Lethal Enforces?
 
Ωραια η συλλογη σου και ζηλευω την Pal εκδοση του Enemy Zero και MK Trilogy! :D
 
DarkSynbios είπε:
Ωραια η συλλογη σου και ζηλευω την Pal εκδοση του Enemy Zero και MK Trilogy! :D
Σε ευχαριστώ φίλε να'σαι καλά! Τα προαναφερθέντα παιχνίδια είναι και πανάκριβα όπως ξέρεις...Το MK Trilogy πάντως έχει κάποιες ατέλειες που για κάποιον που του αρέσουν πολύ τα ΜΚ τον ξενερώνουν κάπως.
 
Ναι το ξερω ;) Το Enemy Zero το εχω 2 φορες σε Ιαπωνικες εκδοσεις(Μια κανονικη και μια σε satacore edition). To ειχα το MK Trilogy για saturn πριν κανα 3 χρονια αλλα ηταν σε κακη κατασταση και το πουλησα.

johnny19818 είπε:
Dark το Maximum Force χρειάζεται πιστόλι για να παίξεις? Είναι τύπου Lethal Enforces?
Παιζει και με πιστολι επισης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ερθει ο Απριλιος να παιξω λιγο Saturn... Λιγο Panzer,Scorcher,Fighters Megamix,Sega Rally,Enemy Zero(Αλα Ιαπωνικα) κ.α.
 
Αντε με το καλο... να θυμηθουμε μερικα καλα ρετρο παιχνιδια στο Saturn ...Αν και εχω να σου δειξω πολλα περιεργα παλια και καινουρια :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα