Site για το Computer show

...εξαιρετικά νέα !! Τώρα δεν θα χρειαστεί να σκαλίζουμε τις παλιές μας VHS κασσέτες για να τα ξαναδούμε.

Μπράβο clock !! :)

(Στο πρώτο επεισόδιο ήταν καλεσμένος, αν θυμάμαι καλά, ο Ηλίας Ταμπακέας - γνωστός και απο την δουλειά του σε περιοδικά όπως το "9").
 
Σπευδω στη περιπτερου!
 
Μπράβο clock....μας άνοιξες τα μάτια...Έφυγααααα!!!
 
...ξέκλεψα λίγο χρόνο στην δουλειά, και έκανα την σχετική θέαση του Computer Show.

Μιλάμε για φοβερές αναμνήσεις !! Tι να πρωτοπούμε; Για τις κόντρες στο στούντιο; Για τα game reviews που είναι όλα ένα κι ένα; (εγώ πάντως συγκινήθηκα παρακολουθώντας το επεισόδιο αυτό :D ). Θυμήθηκα μάλιστα και τα έξτρα σχόλια που έκανε ο Λεκό για την εκπομπή, στο ιστορικό thread του insomnia δύο χρόνια πριν, που στάθηκε αφορμή να βρεθούμε όλοι μαζί σε αυτό εδώ το site...

Α, επίσης έχουν συμπεριλάβει σε pdf το πρώτο τεύχος του CΓΟ (πράγμα που το είχαν κάνει και παλιότερα - αν δεν απατώμαι)...
 
Το συγκεκριμένο επεισόδιο, το έχω σε βιντεοκασσέτα!

Μπιργιαλάκοοοοοο...... Πεφάνηηηηηηη..... Που είστε;;;;;;; :D
 
...Μπράβο Dino !! :thumbup:

Πρέπει να το έχω κρατήσει και εγώ (μαζί με τα υπόλοιπα επεισόδια) αλλά το θέμα είναι που έχω καταχωνιάσει τις κασσέτες... (μάλλον σε κάποιο πατάρι ή κάπου στην αποθήκη).

Αν μας κάνουν την χάρη να συμπεριλάβουν σιγά-σιγά και τα υπάλοιπα, μας γλυτώνουν απο τα ψαξίματα !! :D

...όσο για τους παίκτες, είχα διαβάσει παλιότερα σε κάποιο Pixel ότι ο Πεφάνης ξεκίνησε αργότερα να παίζει φανατικά Captive, για να "ξεχάσει". :biglaugh:

(αυτό το είχε γράψει κάποιος συντάκτης στην αλληλογραφία - αστειευόμενος φυσικά !!).
 
DINO είπε:
Το συγκεκριμένο επεισόδιο, το έχω σε βιντεοκασσέτα!
Μπιργιαλάκοοοοοο...... Πεφάνηηηηηηη..... Που είστε;;;;;;; :D
Χα! Χα! Χα! Που τους θυμήθηκες!!!!!!! :rofl:
 
Χα χα χα!!!!

Έχω δει τόσες φορές το επεισόδιο αυτό (το μοναδικό που έχω γράψει μου φαίνεται), που γνωρίζω τις ατάκες του Λεκό στην περιγραφή, απέξω κι ανακατωτά!!! :biglaugh:
 
απίστευτο επεισόδειο!! ειδικά εκεί που κάνει την αναδρομή του 1990. τι όμορφα χρόνια, αχ!!!!!!!
 
Να αναφέρουμε επίσης πως, το περιοδικό κάνει και μια παρουσίαση στην έκθεση dte 2007 και αναφέρει και το περίπτερο της Retromarket (του "δικού μας" Vagelis) και της AmigaHellas!!!
 
Αγνοουσα το γεγονος οτι το "Computer για Ολους" κυκλοφορουσε ακομα! (και με λυπη πασρατηρω οτι δεν υπαρχει καποιο section στο GRM για τον τελευταιο δεινοσαυρο των Ελληνικων περιοδικων εκδοσεων πληροφορικης)

Το τευχος αυτο περιεχει πολλες ανασκοπησεις-συνεντευξεις για τα "παλια" καθως και ενα ωραιοτατο βιβλιαρακι με παλιες διαφημισεις...

Τωρα με συγχωρειτε παω να δω "Computer Show" :D
 
Αυτη η ανασκοπηση παντως του 1990 ειναι ολα τα λεφτα. Επισης, η Α500 στο στουντιο και στα πλανα με Λεκο δε φαινεται λιγο πιο "χοντρη" απο το κανονικο ή ειναι ιδεα μου?
 
Toν Αταράκο μαζί με το Atari monitor, τον είδατε πάνω στο γραφείο του Λεκό; :D
 
...πάντα αθεράπευτος Atarάς (και όχι μόνο) o Λεκό...

(μέχρι που κατάλαβε το λάθος του και τον πούλησε για να μαζέψει λεφτά για μηχανή :diablotin: ).
 
Χα χα χα χα!!Billy αυτό και ήταν τάπωμα...Κανονικά εκεί έπρεπε να υπήρχε και μια amiga χαλαρα!
 
Υπάρχουν και χειρότερα!

Θα μπορούσε να τον είχε πουλήσει για να πάρει AMIGA!!!
 
...αν όμως είχε απο την αρχή amiga πιστεύω πως δεν θα την πούλαγε !! (άλλωστε ένα τέτοιο μηχάνημα δεν δίδεται ελαφρά τη καρδία) :biglaugh:

Ενώ με τον Ατάρι, σου λέει ο άνθρωπος, "έτσι κι αλλιώς για πέταμα είναι, οπότε αντί να πάει στην χωματερή ας τον βγάλω στο σφυρί μήπως βρεθεί κανένα θύμα και του τον φορτώσω, να βγάλω και κάτι τις...". :diablotin:

...παραέγινα κακός όμως !! :)

Πιστεύω πως ο Αντώνης τον πούλησε διότι είχε ήδη ατάρι στα γραφεία του περιοδικού, και μπορούσε άνετα να "πάρει την δόση του" όταν το επιθυμούσε...
 
billy είπε:
...αν όμως είχε απο την αρχή amiga πιστεύω πως δεν θα την πούλαγε !! (άλλωστε ένα τέτοιο μηχάνημα δεν δίδεται ελαφρά τη καρδία) :biglaugh: Ενώ με τον Ατάρι, σου λέει ο άνθρωπος, "έτσι κι αλλιώς για πέταμα είναι, οπότε αντί να πάει στην χωματερή ας τον βγάλω στο σφυρί μήπως βρεθεί κανένα θύμα και του τον φορτώσω, να βγάλω και κάτι τις...". :diablotin:
:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
...μόλις αμαυρώθηκε η φήμη μου ως "τέρας αυτοσυγκράτησης" (τώρα θα είμαι γνωστός απλά ως "τέρας" :biglaugh: ).
 
Πίσω
Μπλουζα