Ska' Chou Chou και άλλα Παιδικά Τραγούδια

exetlaios είπε:
Στην πρώτη πλευρά της κασσέτας είχε συνεντεύξεις από πρώην τοξικομανείς,

που τσάκιζαν κόκκαλα ! ("ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΕΘΑΙΝΕΙ Ο ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ" !)

Είχα μια κασσέτα θυμάμαι με αποσπάσματα και συνεντεύξεις...ο τύπος από την φυλακή έλεγε.

Στο τρίτο τσιγάρο θα μού ρθεις μόνος σου…θα μου πεις δεν είμαι καλά.. Τι έχεις ταοριμ μου…?

αααα ζαλάδες έχει στο κεφάλι του…να πάρε μια ψιλή…κάνε ένα γιούφ!!!!! :D

Είχα περάσει με το GVP sampler της Amiga τα λόγια, και τα έκανα ένα ραπ κομμάτι..Χμμ που νάνε άραγε!!!!!

Η κασέτα νομίζω πρέπει να είναι στο πατρικό μου η στην αποθήκη μου αν θυμάμαι καλά δεν είχε αυτοκόλλητα

αλλά είχε μόνο τυπωμένα γράμματα επάνω της
 
Wally είπε:
Δεν μου ειναι και τοσο συμπαθης ισως διοτι επελεξε να ειναι "στρατευμενος καλιτεχνης" κατα τη διαρκεια των "ωφελιμων" καιρων και με αρκετη πολιτικη βοηθεια ανεβηκε.Παρολα αυτα εχει καμια δεκαρια κομματαρες και πιστευω αν ειχε αποσυρθει νωρις θα ανεβαινε στην κριση μου

Μαλιστα αν θυμαμαι καλα ο Κουρσαρος ειναι συνθεση του Ζουγανελη...
εεεεεεεεεεεπ!!!λιγα λογια για τον Βασιλαρα!!!
 
Κάλα έχετε ξεφύγει πλήρως απο το αρχικό θέμα! :p

Το ska sou sou θυμάμαι ήταν απο τα must κομμάτια στο νηπιαγωγείο σε αποκριάτικες γιορτές. Το έχουν επανεκτελέσει πρόσφατα τα Ζουζούνια (σε χάλια μεταφορά!)
 
Φιλε ακμακα τα λογια που λες ειναι σε ενα κομματι των ζωντανων νεκρων με τιτλο Π.Ρ.Ε.Ζ.Α. αν θυμαμαι καλα.Λες οτι τοκανες και ραπ κομματι

Τι εχουμε εδω?Αποκαλυψεις?Εισαι στους ΖΝ η μιλας για αλλο κομματι?
 
Και για να μεινουμε στο θεμα του αρχικου ποστ...

Εκτος απο το ( και στην ελλαδα ) super hit Ska chou chou , o κυριος Claudio Cecchetto είχε μια ακομα πανευρωπαικη επιτυχια ( νομιζω πριν απο το Ska chou chou ) , το Gioca Jouer το οποιο ηταν εξισου '' χαζοχαρουμενο'' και ως εκ τουτου επελεγη να διασκευασθει απο τους Black Lace ( οι κολλοσοι που ερμηνευσαν το Aaaaaaaa- Gaaaaaaaaaa - Dooooo Do Do push pineapple shake the tree κτλ ) με την αγγλικη ονομασια " Superman ''

Link : http://www.youtube.com/watch?v=NOyXvsTA5tQ
 
Τα "παπάκια" που χορεύαμε τα θυμάται κανείς?? Η την Lambada???
 
Snoopitsa είπε:
Τα "παπάκια" που χορεύαμε τα θυμάται κανείς?? Η την Lambada???
τα παπάκια ήταν στις αρχές της δεκαετίας του '80.. το Λαμπάντα στο τέλος..
 
Το Woodpeker from space το θυμαται κανεις;
 
Arduinna είπε:
Ο Λάκης Παπαδόπουλος έγραψε την μουσική για τον Κουρσάρο (ναι αυτός με τα ψηλά ρεβερ) και τους στίχους ο γνωστός συγγραφέας Παύλος Μάτεσις...Μου είχε κάνει πολύ εντύπωση οταν είχα μάθει οτι ο Λακης με τα ψηλά ρεβέρ έγραψε τέτοια κομματάρα...

Αν και το μυαλό έχει ψιλοκρασάρει, δεν είναι το τραγούδι που είχε γράψει

ο Λάκης για τον αδερφό του που σκοτώθηκε σε τροχαίο;;;;
 
Μωρο μου φάαααλτσο,μωρο μου φάαααλτσο....(απαίσιο)...
 
θα ήθελα να ρωτήσω:που θα μπορούσα να αγοράσω το Sca choo choo ?Είναι αυτού του ιταλού Claudio Checcheto.Αλλα σε κανέναν site που προσφέρει mp3 για αγορά δεν το έχω βρει.(η αλήθεια είναι οτι δεν έχω πάει στο metropolis η το virgin να ψάξω).

Ειχα βρει μια version άλλη αλλά ήταν remix.

Όποια βοήθεια δεκτή!
 
firfiroula είπε:
Το Woodpeker from space το θυμαται κανεις;
από Video Kids.. όχι απλά το θυμάμαι.. πολύ αγαπημένο.. το έχω σε κάποια συλλογή βινυλίου και κατάφερα να το βρω και σε mp3.. ακόμη αν το θυμηθώ το ακούω.. πολύ ζωντανό και κεφάτο και μου αρέσει πολύ εκεί που μιλάει ο τρυποκάρυδος:

:acoustic:

Don't be afraid to take me


to the hottest spot in town



'Cause we like to move our body



on that incredible funky sound (hahaha)


:D
 
Το "Sca Sou Sou" ήταν η μεγάλη επιτυχία που χορεύαμε


στο ξέφρενο (λέμε τώρα....)



αποχαιρετιστήριο πάρτυ του Δημοτικού



μαζί με κάτι τραγουδάκια του στυλ:


 


"Ήρθ΄ο καιρός να χωρίσουμε


μα θα θυμόμαστε αιώνια



λύπες χαρές που περάσαμε



στα παιδικά (σχολικά) μας τα χρόνια..."


 


(Το θυμάμαι με νοσταλγία)


 


και το



"Το χοντρομπιζέλι χορεύει τσιφτετέλι..."

 


Μιλάμε για τσακίρ κέφι... Δε θυμάμαι αν ήδη τραγουδούσαμε



και το "
Eye of the tiger" ή το " Souzana, I'm crazy...
 
...και τα κολοκυθακια χτυπανε παλαμακια πανω στην πρασιναδα και πανω στο γκαζον!Κορυφαιο!Ειναι τραγουδι απο την "Λιλιπουπολη".Οπως και το "χτυπα τα ποδια σου κινεζα για να μην κοψει η μαγιονεζα"!
 
pirovatis είπε:
Φιλε ακμακα τα λογια που λες ειναι σε ενα κομματι των ζωντανων νεκρων με τιτλο Π.Ρ.Ε.Ζ.Α. αν θυμαμαι καλα.Λες οτι τοκανες και ραπ κομματι Τι εχουμε εδω?Αποκαλυψεις?Εισαι στους ΖΝ η μιλας για αλλο κομματι?
Ναι αυτή ήταν η κασσέτα...Το είχα κάνει ράπ κομμάτι ναι αλλά τώρα δεν έχει καμία σημασία ούτε ξέρω που είναι...ίσως σε κάποια δισκέτα της Amiga που έχω!
 
Χεχε.. Το Ska sou sou το είχα στην κασέτα με τα παπάκια. Τρελλοί χοροι στο δημοτικό τις απόκριες και όχι μόνο.
 
το woodpeckers from space απο τα καλυτερα κομματια breakdance.

τι μου θυμησατε τωρα?
 
[yt]dDhKs8Kt1GM[/yt]
 
Woodpeckers From Space - Video Kids !!!




[ame=[URL="http://www.youtube.com/watch?v=dDhKs8Kt1GM"]http://www.youtube.com/watch?v=dDhKs8Kt1GM[/URL]]http://www.youtube.com/watch?v=dDhKs8Kt1GM
 
Πίσω
Μπλουζα