Skateboard Mania

πω την θυμαμαι την διαφημιση επαιζε συχνα στην τηλεοραση ε ρε γελια
 
Νομιζω οτι καποια στιγμη τα ειχαν βαλει σαν δωρακι στο παγωτο lucky cup...
 
όχι, ήταν πολύ βαριά για κάτι τέτοιο... μάλλον είχαν κάτι παρεμφερές
 
Απ' ότι θυμάμαι είχα σχεδον συμπληρωμένη όλη τη συλλογή. Τώρα που βρίσκονται...
 
Απλα τελεια!!!! ειχα αρκετα . παραπονο ειχα που δεν μπορεσα ποτε να πετυχω ποτε εναν κιθαριστα αν τον θυμαστε...

καποτε τα πουλουσαν και σαν δωρο μεσα σε κατι κρουασαν στο τοτε Continent στην Θεσ/νικη.... :cool:
 
τα θυμαμαι εντονα.. σε καποιο διαστημα μπορουσες να τα βρεις και σε μεγαλα supermarkets(π.χ. ΜΠΙΣΚΑΣ & Continent στη Θεσσαλονικη) μαζι με συσκευασίες κρουασαν..(ξερω ακουγεται περιεργο αν δεν το εχετε βιωσει χαχα)

την συγκεκριμενη φιγουρα που εχει ανεβασει ο φιλος στο 1ο ποστ την βλεπω 1η φορα!! και οντως ειναι καραcult!

να βοηθησω και με μερικα κλασικα κομματια οπως ο παλαιστης του Sumo, ο δικεφαλος με τα σπαθια , ο κομμαντο , ο κινεζος με το σπαθι κτλ...

προερχονται κλασικα απο Αμερικη απο την Kenner ( εταιρια που εχει κλεισει πλεον) και στην ελλαδα πρεπει να κυκλοφωρησαν κοντα στο 1994-5 .. το original product name ειναι : Savage Mondo Blitzers και η 1η κυκλοφορια στην Αμερικη εγινε το 1992..

μπορειτε να τα βρειτε ακομη στο ebay και σε μερικα αλλα sites! :)

savageMondo.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την ίδια επιτυχία γνώρισαν, αλλά η γενιά του 85 εκτιμά λιγότερο όσα έζησε μικρή...
 
Τα θυμάμαι κι εγώ, μου'χουν μείνει 3-4 φιγούρες από τότε. Βέβαια βγήκαν πολύ πολύ μετά από τους Εξωγήινους Τερατομάχους, ούτε σύγκριση στις εποχές. Στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Τον τυπά με το σκύλο στην πρώτη εικόνα θυμάμαι μου τον πέταξαν στα σκουπίδια οι γονείς μου, παραήταν gory για ένα παιδάκι 8 χρονών!
 
Θυμάμαι ότι τα έβαζα να συγκρούονται μετωπικά καθώς τσουλάνε για να δω ποιό θα μείνει όρθιο. Πολύ καλό ήταν το ρομπότ με το τεράστιο πιστόλι, ο Gun Runner!
 
φιγουρες σε πατινια

Χαιρεται παιδια

σαν skateboarder απο τα 80ς και σαν συλλεκτης παιχνιδιων και skateboards καποτε βρηκα καμια 40αρια τετοιες φιγουρες σε ενα παιχνιδαδικο.τις μαζεψα ολεςστην προσπαθεια μου να φτιαξω την συλλογη αλλα τζιφος.ετσι αρκετα απο αυτα εφυγαν στο γνωστο εβαυ για να αποκτησω ενα σπανιο σανιδι που με εκαιγε απεγνωσμενα.ομως μετανοιωσα που την εδωσα την συλλογη και αποφασισα να την ξαναβρω....

Ενας καλος φιλος ειχε αρκετες τετοιες φιγουρες και τον παρακαλεσα ν ανταλλαξουμε.Ετσι λοιπον μου εδωσε μια συλλογη απο αυτα και μου λειπουν 5-6 νομιζω για να την κλεισω.

ο νιντζα μου λειπει.....

θα σας ποσταρω καποιες φοτο οταν γεμισει η μπαταρια απο την φοτο
 
αγαπητοι φιλοι

μηπως ξερει κανενας ποσοι ηταν σε αυτη τη συλλογη.βοηθηστε λιγακι γιατι νομιζα οτι ηταν 40 αλλα τελικα ειναι πολυ παραπανω
 
Xαιρεται παιδια

αυτη ειναι η συλλογη μου απο savage mondo blitzers .οφειλω να ομολογησω οτι οι ελληνικες εκδοσεις ειναι διαφορετικες απο τις ξενες (κλασσικα ψιλικοκο)τελικα μου λειπουν 4 ειναι 11 συμμοριες απο 4 η καθε συμμορια.

ευχομαι να την κλεισω συντομα........

P1230129.jpg
 
η μηχανη του γκαζον επειδη ειχε πολυ χαμηλο κεντρο βαρους τα ριχνε ολα κατω... και ηταν και πολυ σπανια να την βρεις.
 
δυστηχως ειναι απο αυτα που μου λειπουν........
 
ααααα! ο μωβ με το δρεπανι ηταν ο αγαπημενοσ μου !!! τι κριμα να μην ξερω που βρισκονται.....τα ειχα σχεδον ολα...
 
μου λειπουν μερικα για να την κλεισω.....γυρω στα 4.....υπομονη
 
SKATE BOARD MANIA collection.jpg

Να και η δικη μου συλλογουλα!!! :D

SKATE BOARD MANIA (part 1).jpg

SKATE BOARD MANIA (part 2).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα