SNES : ΠΡΟΣΟΧΗ στο ανοιγμα

Οι περισσοτεροι το λενε triwing.. Επειδη ομως δεν εχει καποιο συγκεκριμενο ονομα, θα το δεις με διαφορα. Για αγορα, εχω παρει αυτο εδω:

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/268/ACCESS-PRO-TOOL-KIT-V2-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B1-%CE%BE%CE%B5%CE%B2%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CE%BF%CE%BB%CF%8E%CE%BD

Οπου εχει βασεις και μυτες για ολες τις γνωστες και αγνωστες κονσολες. Δυστηχως δεν ειναι και η καλυτερη ποιοτητα, αλλα για 20ε ειναι καλη τιμη.
 
Triwing ειναι για Nintendo DS κλπ. Για SNES λεγονται external line head 3.8mm. Δειτε αυτο το κατατοπιστικο διαγραμμα

attachment.php
 
Μα χαθηκε η μπαγασηδες να βάλουν κανονικές τύπου philips ? :p Το σετάκι φαίνεται αρκετά κομπλέ btw!
 
Ακολουθοντας την συμβουλη του geoanas (μεσα απο το λινκ που εδωσε) αποφασισα να αγορασω καινουργιες ασφαλειες.

Ακουστε (ή μαλλον διαβαστε) το περιστατικο, για γελια και για κλαματα.

Παω σε μαγαζι με ηλεκτρονικα, εξειδικευμενο, με αντιστασεις, πυκνωτες, ασφαλειες κτλ.

Ο μαγαζατορας ηταν στο "μεσα" δωματιο και κατι εφτιαχνε. Ειχα αφησει την γυναικα του (μαλλον) στον παγκο.

Μπαινω και ρωταω την κυρια, με την ασφαλεια στο χερι "θελω 2 ιδιες με αυτες". Την κοιταει "τι ειναι αυτο?".

Απανταω "ειναι ασφαλεια 1.5 Α". Απανταει "Δεν υπαρχει τετοια ασφαλεια!". Αρχικα δεν πολυκαταλαβαινω, της δινω

την ασφαλεια στο χερι και λεω "να δειτε, τετοια θελω". Την πιανει, την κοιταει με τα γιαλια (φαινεται το 1,5Α επανω) και

μετα απο λιγη σκεψη αποφαινεται : "Δεν υπαρχει τετοια ασφαλεια!!!!!!!!!!". Και την κραταγε στα χερια της !!!!!!!!!!!!!!!

Ελλας το μεγαλειο σου.

Υ.Γ. ζητησα και πηρα με το ζορι μια ασφαλεια 2Α και μου ελεγε οτι δεν κανει.
 
Την επόμενη φορά να πάς στον Φανό στα εξάρχεια, εχω βρεί πάντα ότι ψάχνω.
 
2Α; εγώ στην θέση σου δεν θα την έβαζα... καλύτερα να ψάξεις λίγο ακόμα και να βρεις μια 1.5

το νόημα είναι στο 1.5 να καίγεται για να μην καεί τίποτα παραπέρα, στα 2 ίσως να είναι αργά...
 
Συμφωνώ με τον keropi.

Μην προχωράς σε αντικατάσταση με 2Α.

Καλύτερα με 1Α ή τοποθέτηση ειδικής βάσης και τοποθέτηση γυάλινης ασφάλειας 1,5Α

jamesfuse3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερα λογω αργιας ανοιξα το SNES και του εβαλα μια σωστη ασφαλεια 1,5 Α και το μονταρα.

Και παιζει !!!!

Ευχαριστω τον geoanas για την συμβουλη.

(πως μπορω να τον "ευχαριστησω", αυτο που γραφει απο κατω απο το αβαταρ καθε μελους?)
 
MariosMSX είπε:
Ευχαριστω τον geoanas για την συμβουλη.
(πως μπορω να τον "ευχαριστησω", αυτο που γραφει απο κατω απο το αβαταρ καθε μελους?)
Αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε topic που έχει ανοίξει ο ίδιος ο Geoanas. Οπότε ή βρίσκεις ένα τέτοιο και πατάς "thanks" ή μένεις ικανοποιημένος που το έγραψες ότι τον ευχαριστείς εδώ. ;)
 
Τίποτα ! Χαίρομαι που ήμουν χρήσιμος ;-)

Enjoy ;-)
 
Πίσω
Μπλουζα