SNES & RPG τίτλοι

To Super mario rpg ειναι παιχνιδαρα και απο τα κορυφαια παιχνιδια του snes απλα ο ορος RPG το αδικη γιατι στην ουσια δεν ειναι RPG με την σωστη εννοια του ορου.Φυσικα και δεν συγκρινεται με RPG διαμαντια της square η της enix που κυκλοφορησαν στο snes αλλα και ολων των αλλων κορυφαιων RPG'S που εχει το snes και δεν ηταν και αυτος ο σκοπος του εξαλου.Hταν μια φρεσκια νοτα με ηρωα τον αγαπημενο μας χαρακτηρα που απλα προσθεσαν καποια RPG στοιχεια για να το κανουν πιο ενδιαφερον.Τελως παντων το super mario rpg ειναι φανταστικο παιχνιδι και αξιζει και με το παραπανω ακομα και τωρα να ασχοληθει καποιος μαζι του.
 
Βασικά μόλις πρόσφατα απέκτησα SNES με κύριο σκοπό να αποκτήσω κάποια πολύ συγκεκριμένα (ούτε 10 στον αριθμό) παίχνίδια, κυρίως rpgs. Μέσα στη λίστα είναι και τα chrono trigger, final fantasy iii και super mario rpg τα οποία γνώριζα οτι δεν υπάρχουν σε PAL εκδόσεις, αλλά επειδήδε γνώριζα πόσο εύκολο είναι να αποκτλησεις πλέον NTSC εκδόσεις παιχνιδιών αγόρασα PAL SNES και το έχω ψιλομετανιώσει. Πιστεύετε ότι στη περίπτωση μου άξιζε περισσότερο να αγοράσω NTSC SNES;( με δεδομένο ότι θέλω να παίξω τις SNES εκδόσεις των παιχνιδιών). Επίσης οι NTSC to PAL converters εμφανίζουν τίποτα προβλήματα; Έχετε κάποιον συγκεκριμένο converter να προτείνετε;
 
Πάρε κονσόλα NTSC να σωθείς, δεν υπάρχει άλλη λύση. Οι αντάπτορες υπολειτουργούν γενικά, κανείς δε θα σε ευχαριστήσει στο 100%.
 
Κοίτα τα RPGs γενικά είναι μία πονεμένη ιστορία στις δημοπρασίες και site πωλήσεων, ειδικότερα για τα cart συστήματα. Είτε PAL είτε NTSC οι πωλητές βαράνε για διάφορους λόγους. Βέβαια η καλή έρευνα φέρνει πάντα αποτελέσματα.

 


Εάν μπορείς να βρείς ένα λειτουργικό
AD-29 Universal Adaptor , θα σε εξυπηρετήσει. Αλλά έχουν ακουστεί και παράπονα...
 
Super ninja boy. Ίδιο στυλ με το Zelda 2 και ninja boy 2
 
Πίσω
Μπλουζα