Sons of Odin [Manowar]

keeper7k είπε:
Δεν μπορείς να λέγεσαι μεγάλη μπάντα και να προφασίζεσαι αηδίες μόνο και μόνο για να φέρεις τα πράγματα εκει που θές.
keeper7k αν έμαθες κάτι το οποίο εμείς αγνοούμε, αν θέλεις μπορείς να το μοιραστείς μαζί μας.

keeper7k είπε:
Μπάντες που διαλαλούν οτι παίζουν για τον κόσμο τους και ταυτόχρονα έχουν σηκώσει την μύτη μέχρι τον θεό, δεν με ενδιαφέρουν πλέον. Θα μου πείτε "όλα για τα λεφτά γίνονται" κλπ κλπ....
Το κόστος να παίξουν οι Manowar με όλο τον εξοπλισμό που φέρνουν δεν είναι το ίδιο με το να παίξουν groups όπως αυτά που ανέφερες σε κάποιο club.

Επιπλεόν σκέφτηκες πως η ανακοίνωση αυτή μπορεί να βγήκε από τους managers του group που επαγγελματίες είναι και σκέφτηκαν το καλό της μπάντας και όχι από τον De Maio ή τον Eric Adams;
 
Alucard είπε:
Το κόστος να παίξουν οι Manowar με όλο τον εξοπλισμό που φέρνουν δεν είναι το ίδιο με το να παίξουν groups όπως αυτά που ανέφερες σε κάποιο club.
Δεν συγκρινα μεγέθη. Ηθική ηταν η σύγκριση ...

Σαφώς και είναι άλλος ο όγκος του κόσμου και οι απαιτήσεις του σόου.

Αναλογικά όμως, θα μπορούσαν να κάνουν 2-3 υποχωρήσεις παραπάνω για τον κόσμο και μόνο... ;)

Alucard είπε:
Επιπλεόν σκέφτηκες πως η ανακοίνωση αυτή μπορεί να βγήκε από τους managers του group που επαγγελματίες είναι και σκέφτηκαν το καλό της μπάντας και όχι από τον De Maio ή τον Eric Adams;
Μακάρι να έχει γίνει έτσι. Το θέμα είναι να το μάθουμε :thumbup:
 
Είναι άδικο να ζητάμε από το γκρουπ να κάνει παραχωρήσεις στην ποιότητα του ήχου ή της σκηνικής του παρουσίας για να καλυφθούν ανικανότητες διοργανωτών. Αν δεν μπορούν να δώσουν τη συναυλία τους με τα δικά τους στάνταρ εγώ θα σεβαστώ απόλυτα την απόφασή τους να μην έρθουν. Κυρίως, επειδή θα είμαι από τους πρώτους που θα ρίχνουν καντήλια αν διαπιστώσω ότι περάσαν από τη χώρα μου για μία αρπαχτή. Αυτό αισθάνομαι ότι με υποβαθμίζει ακόμα περισσότερο σαν οπαδό από μια ενδεχόμενη ακύρωση.
 
OI MANOWAR ΕΡΧΟΝΤΑΙ!

...Eνα ηλίθιο χαμογελο εχει σχηματιστει στο προσωπο μου κ δεν λεει να φυγει με τιποτα!

Οι manowar εβγαλαν ανακοινωση στη σελιδα τους που λεει πως ολα τα προβληματα εχουν αντιμετωπισθει κ το live θα διεξαχθει κανονικα!

Μετα απο τοσες λαχταρες, επιτελους βρισκομαι ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο...

Μαγκες 4/4 θα δουμε ενα συγκροτημα θρυλο στην ιστορια του Heavy metal

THE KINGS OF METAL ARE COMING TO TOWN

K το ηλιθιο χαμογελο ακομα να φυγει... :D
 
ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!
 
:D Για καποιο περιεργο λογο αυτο το ηλιθιο χαμογελο ειναι μεταδοτικο...κοιτα που ειχε δικιο ο Μικρουτσικος!! :D
 
Joey είπε:
...Eνα ηλίθιο χαμογελο εχει σχηματιστει στο προσωπο μου κ δεν λεει να φυγει με τιποτα!Οι manowar εβγαλαν ανακοινωση στη σελιδα τους που λεει πως ολα τα προβληματα εχουν αντιμετωπισθει κ το live θα διεξαχθει κανονικα!

Μετα απο τοσες λαχταρες, επιτελους βρισκομαι ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο...

Μαγκες 4/4 θα δουμε ενα συγκροτημα θρυλο στην ιστορια του Heavy metal

THE KINGS OF METAL ARE COMING TO TOWN

K το ηλιθιο χαμογελο ακομα να φυγει... :D


:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Standby για την οργάνωση της GRM εφόρμησης... details soon to follow (που λένε και οι Manowar)
 
If youre not into metal, you are not my friend

Heavy metal or no metal at all whimps and posers leave the hall

Heavy metal or no metal at all whimps and posers I said

Leave the hall

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
 
Σάββατο ξημερώματα και το τηλέφωνο χτύπησε από κάποιον φίλο μου...

Ωχ σκέφτηκα θα έχουμε εξελίξεις.

-Σε ξύπνησα; Και να σε ξύπνησα δεν έχει σημασία, άκου...

και άκουσα..

And in that very moment, I was born again like you....

Αν και το έχει ξανα-post-αρει ο Stormwatch, πάμε άλλη μια φορά γιατί δείχνει πως ακριβώς νιώθαμε όταν βγήκε η ανακοίνωση της ακύρωσης της συναυλίας, μέχρι την αναίρεσή της, προχθές.

Manowar - Die for Metal
 
March 30, 2007Demons, Dragons and Warriors Tour 2007 in Moscow, Russia, April 7th

The Moscow, Russia, April 7th performance of MANOWAR has been cancelled due to technical difficulties that are beyond the band's control. More details will follow.

Those who have purchased tickets should contact the location where they were purchased.

April 1, 2007

Problems solved! Moscow show confirmed!

Through the aide of our Russian promoter and sponsor, all technical issues have been quickly resolved allowing MANOWAR to confirm their show for Moscow. MANOWAR will perform on Saturday April 07, 2007 as planned.
............... no comments
 
So what? Eπειδή πραγματικά νευριάζω που τελευταία πιπιλιέται πολύ το παραπάνω από διάφορους κύκλους οπαδών και 'οπαδών', δικαίωμά τους δεν είναι να ακυρώσουν ή να επιβεβαιώσουν κάτι ανάλογα με τα συμφέροντά τους;

Αν δηλαδή οι διοργανωτές αθετούν να εκπληρώσουν προσυμφωνημένα σε τεχνικές προδιαγραφές του χώρου ή αρνούνται να καταβάλουν προκαταβαλές, γιατί να πάνε οποιοιδήποτε να παίξουν οπουδήποτε το οτιδήποτε; Όλα τα μεγάλα συγκροτήματα αποτελούν σύνθετους εμπορικούς μηχανισμούς και τέτοιου είδους διευθετήσεις τις περισσότερες φορές δεν γίνονται καν από τα μέλη τους αυτά καθεαυτά, αλλά από τους ατζέντηδες, τους νομικούς και οικονομικούς συμβούλους κλπ.

Οι Έλληνες είμαστε πολύ κακομαθημένοι ως οπαδοί και μας ενδιαφέρει να κοιτούμε κάθε φορά μόνο την κορυφή του παγόβουνου. Στις δε κρίσεις και επικρίσεις είμαστε πρώτοι (ασχέτως αν έχουμε ή όχι εικόνα μιας κατάστασης). Όσο για την προσωρινή ακύρωση που ανακλήθηκε εδώ, στην θέση που δύναμαι να γνωρίζω από εγκυρότατες πηγές, η υπαιτιότητα για τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν είναι αποκλειστική του Νέου Ρεύματος και κανενός άλλου.
 
AEON είπε:
So what? Eπειδή πραγματικά νευριάζω που τελευταία πιπιλιέται πολύ το παραπάνω από διάφορους κύκλους οπαδών και 'οπαδών', δικαίωμά τους δεν είναι να ακυρώσουν ή να επιβεβαιώσουν κάτι ανάλογα με τα συμφέροντά τους;
Χρηστάρα, εγώ το εκλαμβάνω ώς βεντετισμό (στην καλύτερη) και κοροϊδία (στην χειρότερη) ... Εσύ δικαιολόγησέ τους, δικαίωμά σου αφού αποτελείς μέρος των οπαδών τους. :thumbup:

Εγώ που δεν ανήκω στους φανατικούς τους, δεν δικαιολογώ ακυρώσεις και επανόδους σε τέτοιους ηλίθιους χρόνους (2 μέρες - ήμαρτον). Το θεωρώ εμπαιγμό. :animangry:

Και όπως είπα και πιο πάνω, αυτοί δηλώνουν οτι "είναι για τον κοσμο τους". Δεν την κότσαρα εγώ την ταμπέλα. :help:

Ας πούνε κι αυτοί οτι είναι για το συμφέρον και μόνο (όπως ο φίλτατος Harris που κουβάλησε και την θυγατέρα - αν και είμαι σίγουρος οτι θα ήταν καλύτερο support απο τους Rhapsody :p :p :p ) και θα τους υπερασπίζομαι κι εγώ.

Δεν έχω πρόβλημα με ότι κινείται βάσει συμφέροντος. Στην τελική καλά κάνει. Έτσι κινείται ο κόσμος μας, έτσι κινούντα τα πάντα. Αρκεί να μην βγαίνεις και υποστηρίζεις το αντίθετο, γιατί δημιουργείς λάθος εντυπώσεις .... ;)

Όσο για την προσωρινή ακύρωση που ανακλήθηκε εδώ, στην θέση που δύναμαι να γνωρίζω από εγκυρότατες πηγές, η υπαιτιότητα για τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν είναι αποκλειστική του Νέου Ρεύματος και κανενός άλλου.
Και στην Ρωσία το ίδιο να υποθέσω; :tease:
 
Keeper πιστεύω ότι βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα...
 
παιδια μην ξεχναμε οτι μιλαμε για το μεγαλυτερο metal συγκροτημα...για ανθρωπους που παιζουν true metal και σε καλες και σε κακες εποχες, οταν οι πιο πολλοι γυρισαν στο false...για μια μπαντα που παντα εχει ψηλα τους οπαδους της...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ METAL.

Σιγα μην χρειαζοταν οι MANOWAR να καταφυγουν σε αρπαχτες!

Οποιος εχει παρακολουθησει το τελευταιο DVD τους απο τη συναυλια στη Γερμανια θα καταλαβει οτι ειναι το συγκροτημα με την καλυτερη live performance ακομα και τωρα που τα χρονια εχουν περασει.

Δεν τους ακουμπαει ο χρονος.

Εχουν απαιτησεις απο τους διοργανωτες γιατι απαιτουν απο τους εαυτους τους να παρουσιαζουν στο κοσμο τους αυτο το αρτιο μεταλικο υπερθεαμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χωρίς οπαδισμό, αλλά με εις βάθος γνώση περί του θέματος, είμαι σε θέση να πω ότι οι Manowar έχουν υπερβεί πολλά όρια αλτρουισμού σε σύγκριση με πολλές από τις φερόμενες ως 'μεγάλες' μπάντες. Τόσο ως προς τι έχουν προσφέρει στους οπαδούς τους όσο και ως ποιο σημείο (και το χέρι έχουν βάλει βαθιά πολλές φορές στην τσέπη και μέσα έχουν μπει προκειμένου να τους προσφέρουν το κάτι παραπάνω ή να βρίσκονται εκεί που υπάρχει ειλικρινές ενδιαφέρον).

Ένα πράγμα όμως που δεν ανέχονται είναι η κοροιδία και η ασυνέπεια. Και πέρα από το χρηματικό κομμάτι, το σημαντικό εδώ είναι ότι το Νέο Ρεύμα κράτησε ένα εντελώς ηλίθιο attitude απέναντί τους. Κι όσο και να αγαπάς τους oπαδούς σου, αν θέλεις να είσαι αξιόπιστος επαγγελματίας πρέπει να αποδεικνύεις στην πιάτσα ότι δεν είσαι διατεθειμμένος να σου πιάσουν και τον κ@λο στην κάθε χώρα που θα πας να παίξεις.

Οι Ρώσοι φημίζονται ότι είναι δεινοί κομπιναδόροι (πέφτει μεγάλη πείνα και μαφιοζιλίκι), οπότε καθόλου δεν μου προξενεί έκπληξη να παρουσιάστηκε εκεί παρόμοιο ή χειρότερο πρόβλημα.

P.S: Αμάν πια με τους Rhapsody. 30 συγκροτήματα παίζουν, σε αυτούς θα κολλήσουμε;
 
AEON είπε:
P.S: Αμάν πια με τους Rhapsody. 30 συγκροτήματα παίζουν, σε αυτούς θα κολλήσουμε;
Πλακα πλακα κ ο φλωρινιοτης να παιζε support παλι δε θα με χαλαγε!MANOWAR FTW
 
AEON είπε:
Χωρίς οπαδισμό, αλλά με εις βάθος γνώση περί του θέματος, είμαι σε θέση να πω ότι οι Manowar έχουν υπερβεί πολλά όρια αλτρουισμού σε σύγκριση με πολλές από τις φερόμενες ως 'μεγάλες' μπάντες. Τόσο ως προς τι έχουν προσφέρει στους οπαδούς τους όσο και ως ποιο σημείο (και το χέρι έχουν βάλει βαθιά πολλές φορές στην τσέπη και μέσα έχουν μπει προκειμένου να τους προσφέρουν το κάτι παραπάνω ή να βρίσκονται εκεί που υπάρχει ειλικρινές ενδιαφέρον).
Ένα πράγμα όμως που δεν ανέχονται είναι η κοροιδία και η ασυνέπεια. Και πέρα από το χρηματικό κομμάτι, το σημαντικό εδώ είναι ότι το Νέο Ρεύμα κράτησε ένα εντελώς ηλίθιο attitude απέναντί τους. Κι όσο και να αγαπάς τους oπαδούς σου, αν θέλεις να είσαι αξιόπιστος επαγγελματίας πρέπει να αποδεικνύεις στην πιάτσα ότι δεν είσαι διατεθειμμένος να σου πιάσουν και τον κ@λο στην κάθε χώρα που θα πας να παίξεις.
ΟΚ, σε αρκετά απο αυτά με βρίσκεις σύμφωνο. Πάνω κάτω έχουμε το ίδιο point :thumbup:

AEON είπε:
P.S: Αμάν πια με τους Rhapsody. 30 συγκροτήματα παίζουν, σε αυτούς θα κολλήσουμε;
Αμα είναι δεύτερο όνομα τέτοια μπάντα, ε ναί , θα κολλήσεις. ;)

Δεν θα μπορούσα να φανταστώ χειρότερη επιλογή ... Μακράν όμως ...
 
Για τους Rhapsody τα έχουμε πει και σε άλλο post. Δε θα αποτελούσαν ποτέ εν πάσει περιπτώσει σοβαρό λόγο οι οποιοιδήποτε Rhapsody (ή και ακόμα πιο ελάσσονος σημασίας στρουμφίζοντα γκρουπούσκουλα) για να χάσω το 3ωρο υπερθέαμα που θα τους ακολουθούσε. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα