Sons of Odin [Manowar]

Πόσο είχε πάει το εισητήριο ρε παιδιά;
 
50 ευρώ προπώληση !

Ξανατηλεφώνησα μόλις τώρα.

Μεταφέρω ακριβώς τα λόγια του "υπεύθυνου" :

<< ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ !!! >>
 
Ναι, γιατί αν σου έλεγε ότι μπορεί και να μην έρθουν και άλλα κουλα, θα του ζήταγες τα λεφτά σου πίσω. Εσύ και χιλιάδες άλλοι.

Εύχομαι ολόψυχα να μπορέσετε να απολάυσετε τους Manowar, εγώ παιδιά δεν συχνάζω σε συναυλίες και γενικά όπου έχει σπρωξίδι και είναι ο ένας πάνω στον άλλον. Σας εύχομαι να έχετε καλή (τελικά) διασκέδαση!

Θα σας σκέφτομαι από τη "ζώνη" όπου και θα βρίσκομαι.
 
Λοιπόν πήρα κ εγώ τηλέφωνο στην εταιρία κ μου είπαν οτι, σήμερα η αύριο οι manowar θα κατεβάσουν την ανακοίνωση απο το site τους κ ότι όλα τα προβλήματα έχουν ξεπεραστεί... για να δουμε(πάλι)
 
pooky είπε:
Θα σας σκέφτομαι από τη "ζώνη" όπου και θα βρίσκομαι.
Εισαι απο τους τυχερους.ΚΑΙ λιγοτερο στριμωξιδι εχει ΚΑΙ πιο ασφαλες μερος θα ειναι απο τον χωρο της συναυλιας...:biglaugh:
 
TallMan είπε:
Εισαι απο τους τυχερους.ΚΑΙ λιγοτερο στριμωξιδι εχει ΚΑΙ πιο ασφαλες μερος θα ειναι απο τον χωρο της συναυλιας...:biglaugh:
τι θές να πείς Τallman? έχω ακούσει κ απο άλλους οτι ο χώρος δεν ειναι κ ο καλύτερος για live! Μήπως είναι αυτός ο λόγος που ακύρωσαν?
 
Ψυχραιμια!Λαθος συναγερμος σε επιασε!Ενα αστειο εκανα σε σχεση με το τι γινεται συνηθως σε τετοιες συναυλιες σε αντιπαραθεση με τον...ησυχο και γαληνιο κοσμο του Stalker:D αν ηξερα κατι συγκεκριμενο θα σας το ειχα πει εδω και καιρο...Δε νομιζω να τολμησουν να ακυρωσουν τοσο ευκολα ενα τετοιο event εξαλλου...
 
ουφ...

Kοίταξα στο site των manowar... οχι μόνο δεν κατέβασαν το κειμενάκι που λέει ότι ακυρώνεται το live αλλα πλέον δεν μας περιλαμβάνουν καν στα tour dates...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα μιλησω με το Χρηστο το βραδυ μηπως αυτος εχει καποια νεοτερη πληροφορηση αλλα πολυ φοβαμαι οτι υπαρχουν καποιοι παλαιοι-Ελληνες-οργανωμενοι-Manowar-fans που κανουν τα παπαγαλακια και καθησυχαζουν τον κοσμο εξυπηρετωντας τους επιχειρηματιες...

Μακαρι να ειναι αποτελεσμα της υπερβολης που με διακατεχει παντα...

Ειναι η τελευταια φορα που ψωνιζω απο προπωληση...εχω φαει πολλα φιασκα...αυτο θα ειναι το τελευταιο
 
Εμ παιδιά άμα πιστεύετε τις δηλώσεις των "αρμοδίων" σε αυτό το τόπο, αυτά παθαίνετε.

Τουλάχιστον να πάρετε πίσω το 50άρικο. Στην τελική είναι μια Dreamcast.......
 
Τελευταιες πληροφοριες απο το ελληνικο καναλι των Manowar τις οποιες και αναπαραγω με επιφυλακτικοτητα (ουτε ο Ευαγγελατος να ημουνα :D )...ΤΟ LIVE ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!
 
Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Μίλησα με τον αδερφό του πρώην ιδιοκτήτη του fan club, τον Βασίλη τον Κύρκο και μιλά για 100% βεβαιότητα ότι λύθηκαν τα τεχνικά προβλήματα και η παρεξήγηση με το Νέο Ρεύμα. Απλά ο webmaster του manowar.com είναι μέγας ύπνος...

Lord of the Sky, Mercury the Guide

Lord of the Underworld, I Swear the Sacred Rite.... (ε ρε γλέντια!) \m/

Υ.Γ: Wally άμα βγει sold out και δεν είχες πάει προπώληση, έρθουν δεν έρθουν δε θα τους έβλεπες :pP
 
Παντως στα news υπηρξε ανανεωση (MANOWAR receives Gold Award for "Fire And Blood" DVD!) χωρις να αλλαξει τιποτα στην ειδηση για Ελλαδα........
 
AEON είπε:
Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Μίλησα με τον αδερφό του πρώην ιδιοκτήτη του fan club, τον Βασίλη τον Κύρκο και μιλά για 100% βεβαιότητα ότι λύθηκαν τα τεχνικά προβλήματα και η παρεξήγηση με το Νέο Ρεύμα. Απλά ο webmaster του manowar.com είναι μέγας ύπνος...
καλά αυτός ο webmaster θυμήθηκε να μας κατεβάσει απο τα tour dates κ ξέχασε να κατεβάσει τo announcement που λέει οτι ακυρώνεται το live? Ελπίζω να είναι όντως έτσι:nervous:
 
Σας βλέπω να πηγαίνετε και να μην ξέρετε ακόμα αν θα παίξουν ή όχι :tease:
 
keeper7k είπε:
Σας βλέπω να πηγαίνετε και να μην ξέρετε ακόμα αν θα παίξουν ή όχι :tease:
Τι είπαμε βρε Τάκη...:animrolleyes:

keeper7k είπε:
Μας βλέπω να πηγαίνουμε και να μην ξέρουμε ακόμα αν θα παίξουν ή όχι :tease:
χμμ πολύ καλύτερα τώρα...

:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Παντως στο Ελληνικο καναλι στο IRC ηταν κατηγορηματικοι οτι η συναυλια θα γινει....

Αν και το οτι εχουν κλεισει πουλμαν για εκδρομη απο Θεσσαλονικη με προβληματισε λιγο (ισως δεν θελουν να εχουν και αυτοι ακυρωσεις και να πληρωσουν τα πουλμαν απο την τσεπη τους)
 
Joey είπε:
χμμ πολύ καλύτερα τώρα...:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
:tease: :tease: :biglaugh:

Απλά, σε αυτό το σημείο, θα πρέπει κι εγώ να ξεκαθαρίσω την στάση μου όσον αφορά την όλη αυτή βλακεία που ξεκίνησε απο την - κατα τα άλλα - αγαπημένη μας μπάντα.

Τέτοιου τύπου ανακοινώσεις, οι οποίες αποσκοπούν αποκλειστικά στο να αποτελέσουν μοχλό πίεσης στον εκάστοτε διοργανωτή, απο ανθρωπους που τελικά δεν δίνουν δεκάρα για την αγωνία τον οπαδών, προσωπικά μόνο εμετό μπου προκαλούν. Δεν μπορείς να λέγεσαι μεγάλη μπάντα και να προφασίζεσαι αηδίες μόνο και μόνο για να φέρεις τα πράγματα εκει που θές. Οι βεντετισμοί , είχα την εντύπωση πως δεν χωρούσαν στους Manowar (ειδικά αφότου είδα - και γνώρισα - τον Ross The Boss), αλλα φαίνεται πως διαψεύδομαι.

Μπάντες που διαλαλούν οτι παίζουν για τον κόσμο τους και ταυτόχρονα έχουν σηκώσει την μύτη μέχρι τον θεό, δεν με ενδιαφέρουν πλέον. Θα μου πείτε "όλα για τα λεφτά γίνονται" κλπ κλπ.... Κι εδώ είναι που θα σας διαψεύσω: Στην διάρκεια του έτους που μας άφησε, είδα 3 απο τις αγαπημένες μου μπάντες (Heir Apparent, Attacker, Jag Panzer), και διαπίστωσα, μετά απο κουβέντες με αρμοδίους, οτι τα παλικάρια είχαν έρθει είτε με ελάχιστα χρήματα (μόνο τα μεταφορικά τους) είτε χωρίς καν αυτά (οι Attacker συγκεκριμένα ήρθαν και έπαιξαν για πάρτη μας - και για να διαφημίσουν το νέο τους Album).

Και όλα αυτά, αφορούν μπάντες τεράστιου βεληνεκούς, οι οποίες όχι μόνο δεν το έπαιξαν βεντέτες, αλλα δεν τους πείραξε που έδωσαν συναυλία σε 300 περίπου άτομα έκαστη (και μάλιστα τα σπάσανε κιόλας ;) ).

Αυτά τα ολίγα απο μένα και, σημειωτέον, δεν θέλω να ξεκινήσω flame απο δώ και κάτω... Απλώς παρεθέτω την πάγια στάση μου απέναντι στις Metal μπάντες, θεωρώντας δεδομένο πως, ακόμα και εν έτει 2007, τα πράγματα σε αυτό τον χώρο είναι true και δεν κινούνται (απαραίτητα) απο το χρήμα.

Είμαι λάθος? Είμαι ρομαντικός? Μπορεί .... αλλα έτσι μεγάλωσα, έτσι τους έμαθα, έτσι τους βλέπω ακόμα και - αν το θέλετε - έτσι θέλω να τους θυμάμαι....
 
Keeper το σκεπτικο σου ειναι σωστο αλλα καλο θα ειναι να περιμενουμε να μαθουμε τους λογους που δημιουργηθηκε το προβλημα...

Για παραδειγμα μια εκδοχη που ακουσα ειναι οτι υπαρχει προβλημα με την παροχη του ηλεκτρικου ρευματος.Ισως οι Manowar δεν θελουν να ξαναπαθουν αυτο που επαθαν παλαιοτερα εδω (με τα blackouts του ηχου)
 
Stormwatch είπε:
Keeper το σκεπτικο σου ειναι σωστο αλλα καλο θα ειναι να περιμενουμε να μαθουμε τους λογους που δημιουργηθηκε το προβλημα...
Έχεις δίκιο, αλλα μου φαίνεται οτι τους πραγματικούς λόγους δεν θα τους μάθουμε ποτέ ;)
 
Πίσω
Μπλουζα