Spectrum vs Amstrad

Anestis

RetroActive
Joined
22 Σεπ 2006
Μηνύματα
416
Αντιδράσεις
5
:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:
 
:D :D :D :biglaugh: :rofl: :armed:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Anestis, respect man :worship: :worship: :worship:

Χαχαχαχαχα!!!!! :rofl: :rofl: :rofl:
 
τι βλέπω? η μάχη συνεχίζεται σε άλλη τοποθεσία...

οι παλαίμαχοι 20+ ετών, δεν παραδίδουν έτσι τα όπλα!!

κσι πάμε πάλι...

:bash:

:takethat:

:frypan:

:rant:

(πάμε για ομαδικό ban.. ) :D
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

Εχθές έλειπα ολη τη μερα. Σημερα όμως είμαι με τα κλειδιά στο χέρι :diablotin:
 
Βρε καλώς τον..... έχασες χθές :D
 
Aliens-vs-Predator.jpg


:D :D:D:D:D:D:D:D:D
 
...έπαθα μία πλάκα :D
 
Ωχ Amstrad-ακιας.Στα οπλαααααααααα

Μπουαχαχαχαχα
 
ωχ...amstrad-άκες έπρεπε να πείς! Περισσότεροι από ένας είμαστε!!!

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

:) :) :) :) ;)
 
Σας πιάσαμε!

Να πώ ότι θεωρώ κρίμα το να κλειδωθεί και να σβηστεί το άλλο thread, δεδομένου ότι υπήρχαν και πολύ καλά posts... ίσως θα έπρεπε απλά να σβηστούν τα άσχετα!
 
Θα τα ξαναποστάρουμε εδώ! :p
 
Σε 3+1 κανάλια... παίζει. Με beeper δεν το βλέπω.
 
Επιτέλους...ο καυγάς μετατράπηκε σε καζούρα και χαβαλέ! Έτσι θα έπρεπε να είναι από την αρχή. Θεωρώ βλακεία να φτάνουμε στο σημείο να κλειδώνουμε ένα θέμα επειδή δεν συμφωνούμε λες και είμαστε αφηνιασμένοι έφηβοι...θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε καν να επέμβουν οι mods για να μας χωρίσουν...λάθος που φτάσαμε εκεί.
 
Aν δε με απατά η μνήμη μου οι mods δεν επενέβησαν από μόνοι τους.
 
Μα γιατι να μαλωνετε δεν καταλαβα; Αφου και τα δυο μηχανηματα ηταν απο τα χειροτερα που ειχε να προσφερει η αγορα! Άλλωστε ακόμα και ο Mathew Smith δήλωσε: "The Atari 800 is the superior machine" [1]

[1] Retrogamer magazine issue 7.
 
Ερώτηση (σοβαρή, δεν κάνω καζούρα): ο 800 μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τίποτε σοβαρό; Έχω δει διαφημίσεις του με charts και άλλα εντυπωσιακά και σοβαρά, αλλά το χρησιμοποιούσε κανείς για επεξεργασία κειμένου, βάσεις κτλ?
 
Ναι, εννοειται αυτο. Αν θες μπορω κατα το βραδακι να μεταφερω και προσωπικες ιστοριες.
 
Ω, παρακαλώ! Με linkσ και εικονίτσες, αν είναι δυνατόν!

Παρά το ότι ασχολούμαστε πρωτίστως (και καλά κάνουμε!) με τα παιχνίδια, εδώ και αρκετό καιρό βρίσκω τις εφαρμογές πολύ ενδιαφέρουσες... ένα project που έχω κατά νου για το CPCwiki είναι μία gallery-νεκροταφείο εφαρμογών (εθελοντές;;; :) ), και από κάποιες πλευρές θεωρώ ότι οι προκλήσεις ήταν μεγαλύτερες απ΄ό,τι για ένα παιχνίδι.
 
Πίσω
Μπλουζα