Stallone - Αγαπημένη ταινία (πλην Rambo - Rocky)

Stallone - Αγαπημένη ταινία (πλην Rambo - Rocky)

  • Nighthawks

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Cobra

    Ψηφοφορίες: 1 50,0%
  • Over the Top

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Tango & Cash

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Lock Up

    Ψηφοφορίες: 1 50,0%
  • Demolition Man

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Cliffhanger

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Judge Dredd

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Daylight

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Get Carter

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    2

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.787
Αντιδράσεις
4.266
Ποια ειναι λοιπον η πιο αγαπημενη σας ταινια του Stallone?

Εξαιρουνται τα Rambo, Rocky.

Περιληφθησαν μονο αυτα που ειν αι ο βασικος πρωταγωνιστης (αρα οχι το Edit:Αποδραση των 11 κτλ).

Εκτος απο τη ψηφο καλο θα ηταν να γραφατε δυο λογια για οσες υποψηφιοτητες θελετε για να γινει και κουβεντα.

Με χρονολογικη σειρα λοιπον:

Nighthawks


Cobra



Over the Top



Tango & Cash



Lock Up



Demolition Man



Cliffhanger



Judge Dredd



Daylight



Get Carter


Σορυ αλλα υπαρχει περιορισμος στις 10 επιλογες :(
 
Ψήφισα Demolition Man λόγω φουτουριστικού concept και Wesley Snipes.

Και το Stop, or my mom will shoot (Ο μπάτσος της μαμάς) θα μπορούσε να είναι υποψήφιο, βλεπόταν ευχάριστα μπορώ να πω...
 
Cobra, λόγω του cult status της ταινίας και της βίας και του μαύρου χιούμορ που περιέχει σε γερές δώσεις ... Θα έβαζα και το Demolition Man αν μπορούσα... Για διαφορετικούς λόγους όμως.
 
Cobra, Over the top ή Cliffhanger; Ιδού η απορία... :xm:

.

.

.

.

.

.

Θα πω τελικά το Cliffhanger... Μου άρεσε περισσότερο σαν περιπέτεια, και το ξαναβλέπω ευχάριστα...

Cobra comes close...
 
Zόρικο το poll, μιά και οι περισσότεροι τον έχουμε συνδέσει με Rambo & Rocky !! :D

Tο Νighthawks μου άρεσε πολύ - είχε αγωνία - αλλά υπάρχουν και πολλές καθαρές action-movie επιλογές στο poll, που είναι δύσκολο να αντισταθείς. Ψήφισα COBRA επειδή εκτός απο "χορταστική" περιπέτεια, είναι είναι και απο τις action-movies που "χαρακτηρίζουν" τη retro-γενιά μας...

...και για να σε "τσιγκλίσω" και λίγο, το Copland γιατί δεν το έβαλες, εεε; :diablotin:
 
ψηφισα το compra αλλα μου αρεσε και το over the top
 
YouTube - Cobra, Stallone, You're a disease and I'm the cure

[video=youtube;mE2-7a_F_B0]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Over the Top...όχι τόσο εύκολη επιλογή αλλά ο Bull Hurley ως main villain ήταν απλά συγκλονιστικός.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμα βγαλεις Ραμποροκυ ολες οι αλλες του ειναι ταινιουλες που βλεπονται ευχαριστα,ενταξει παιζουν Κομπρα λογω σουπερντουπερκουλ Σλαϊ και Judje Dredd λογω αγαπης στον ηρωα.

Ραμπο 1 λοιπον.......

..

.

.

Κομπρα νταξει απο εμενα.

.

.

 


.Και υποψην φιλαρακι στο Great Escape o Σλαϊ δεν επαιξε.
icon10.gif


 
 
Ψηφισα Cliffhanger. Ειναι η πρώτη του περιπέτεια οπου ξεφευγει από το ματσό στυλ. Προσωπικά τη θεωρώ την πιο αξιόλογή του.
 
για μενα το cliffhanger αλλα το πραγματικο υποκριτικο ταλεντο του το εδειξε στο copland. !!!!!!
 
Tango & Cash απο τα αγαπημενα μου, φοβερο ντουετο, κριμα που δεν γυρισαν και δευτερο μερος. Μετα ακολουθει το Cobra και Demolition Man.
 
Έλεγα να το ρίξω στο Cobra λόγω cult status, αλλά το Tango & Cash το βλέπω σαφώς πιο ευχάριστα (λόγω Kurt Russel όχι για τον Sly :p ).
 
ψήφισα δικαστή ντρεντ όχι τόσο λόγο του σλαι αλλά λόγω συμπάθειας προς το κόμικ
 
Δυστυχως οι καλυτερες ταινιες του Sly δεν ειναι στη δεκαδα - και δεν αναφερομαι στα Rocky και Rambo.
 
Με Ρόκι και Ράμπο μέσα η ψηφοφορία δεν θα είχε νόημα να έχει πάνω από αυτές τις 2 επιλογές... :)

Cobra και από εμένα, ειδικά η ατάκα με το έγκλημα-ασθένεια είναι πραγματικά all time classic.
 
Βρε Herc, πρέπει να μας βγάλεις την ψυχή για να μας πεις σε ποιές ταινίες αναφέρεσαι; ;)
 
Μα δεν αναφερομαι σε 1 - αλλα στις 3 καλυτερες του (4 μαζι με το Rocky που δεν συμμετεχει)

Paradise Alley

FIST

Oscar

Αυτες ψηφιζουμε καθε χρονο ως τις καλυτερες ταινιες του σε ολα τα fan sites - και μου εκανε εντυπωση πως μπηκε στη δεκαδα το Demolition man πχ και εμειναν απεξω αυτες + το Copland
 
Paradise Alley μαζι με το Cop land

http://en.wikipedia.org/wiki/Paradise_Alley

Απο τα προσφερομενα για ψηφο (αν και δε το ψηφισα ακομη ) ,το Judge Dredd -η ταινια που εχω παρακολουθησα περισοτερες φορες -απο τις συνυποψηφιες- για καποιο αδιορατο λογο (που μαλλον εχει να κανει με το ιδιο κομικ)

Υ.Γ. Ας ελπισουμε η επόμενη Judge Dredd ταινια να ειναι καλυτερη.

http://www.superherohype.com/news/topnews.php?id=7928

http://www.2000adonline.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=23822&start=750

off topic /ΒTW mode on

Τσακωστε και ενα -αρτι αφιχθεντα- comic book style dice game με τον δικαστη ("Judge Dredd-In House of Deth (or Death)"!!!!

http://www.infectuous.com/pronto/dredd.zip (1.44 ΜΒ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα