STAR CHANNEL

Αυτή την στιγμή παίζει μια σειρά με τους Καστάνη, Κώνστα, Βλασιάδου, Μπεγνή, Κουρή και Χριστοφορίδου. Ξέρετε πως λέγεται;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξερουμε απο ποτε μεχρι ποτε λεγοταν ''superstar'';;
 
Μου έχει κάνει εντύπωση που δεν είδα κάποιον ως τώρα να αναφέρει ότι στην αρχή είχε "3D" προγράμματα, που για να τα δεις "3D" ήθελες ειδικά γυαλιά, τα κλασικά με την μπλε και κόκκινη ζελατίνα..

Τώρα αν ήταν πραγματικά "3D".. Τι να πω.. Εγώ δεν θυμάμαι να είχα δει και καμία φοβερή διαφορά πέρα από την συνεχώς κινούμενη κάμερα.. :p

thebest20 είπε:
Τα Σαββατοκύριακα μόνο,λεγόταν Superstar.Νομίζω μέχρι καλοκαίρι 94.
Σωστός.. Για αρκετό καιρό (Νομίζω όσο ήταν στα χέρια του Μαστοράκη.) τα Σαββατοκύριακα "μετονομάζονταν" σε Superstar με διαφορετικά σήματα κλπ..
 
cloud είπε:
Μου έχει κάνει εντύπωση που δεν είδα κάποιον ως τώρα να αναφέρει ότι στην αρχή είχε "3D" προγράμματα, που για να τα δεις "3D" ήθελες ειδικά γυαλιά, τα κλασικά με την μπλε και κόκκινη ζελατίνα..Τώρα αν ήταν πραγματικά "3D".. Τι να πω.. Εγώ δεν θυμάμαι να είχα δει και καμία φοβερή διαφορά πέρα από την συνεχώς κινούμενη κάμερα.. :p

.
Και ομως εχει αναφερθει στο ποστ 16..
 
Καπου τα χω ξαναβαλει ,ας μπουνε αλλη μια.

 

 


attachment.php
 
Όπως λέει και η Wikipedia, πρόκειται για μια τεχνική 3D που χρησιμοποιήθηκε στην Αμερική στα τέλη της δεκαετίας του '80 και στις αρχές της δεκαετίας του '90.

Επειδή η Αμερική ήταν η χώρα αντιγραφής.... (έμπνευσης, ήθελα να πω :p ) για την ελληνική τηλεόραση, πήραν αυτή την τεχνική από κει. Απλά σαν τχνική έχει θεματάκια (που δεν κατάλαβα ακριβώς) και γι αυτό δε μακροημέρευσε.

Θα ήθελα να δω μια φορά με αυτή την τεχνική. Η εικόνα δεν ήταν "κουνημένη", όπως με τις άλλες μορφές 3D;
 
Πάντως έχουμε ελπίδα,να δούμε Κωστόπουλο και Μαστοράκη.To STAR ανεβάζει στο αρχείο του στο youtube παλιές εκπομπές,και ξέρω ότι θα ανεβάσει σύντομα και άλλα επεισόδια της εκπομπής "Πες το στη Σεμίνα",απλά χρειάζονται ψηφιοποίηση και επεξεργασία,η οποία παίρνει πολύ χρόνο.
 
thebest20 είπε:
Πάντως έχουμε ελπίδα,να δούμε Κωστόπουλο και Μαστοράκη.To STAR ανεβάζει στο αρχείο του στο youtube παλιές εκπομπές,και ξέρω ότι θα ανεβάσει σύντομα και άλλα επεισόδια της εκπομπής "Πες το στη Σεμίνα",απλά χρειάζονται ψηφιοποίηση και επεξεργασία,η οποία παίρνει πολύ χρόνο.
Πότε θα βάλουν και το βίντεο με την πρώτη μέρα λειτουργίας του STAR; Εγώ ξέρω πως το έχουν κάνει και στο MAD. Μπορείτε να ρωτήσετε τους υπεύθυνους αρχείου του καναλιού;
 
20 χρονων το Star σημερα,πηξαμε στα επετειακα.


Ενα 3D κατι ρε παιδι μου να θυμηθουμε την εναρξη,κριμα κριμα.
 
τοτε το σταρ οπως ξεκινησε και για κανα χρονο οπως το ειχε ο μαστορακης εβαλες ολες τις παλιες αμερικανικες σειρες χαβαη 5-0 και πολλα αλλα και παντα τα βραδια μεχρι σημερα θα παιξει ξενη ταινια
 
Το Star channel πραγματικά είναι πλέον πολύ διαφορετικό από το κανάλι που βλέπαμε παλιά. Θυμάμαι είχε και ωραία παιδική ζώνη.
 
Aνεβηκε απο τον Νικο Μαστορακη η πρεμιερα του Star.

STAR CHANNEL ΠΡΕΜΙΕΡΑ

 
  • Like
Reactions: PT8
Πίσω
Μπλουζα