Storm: "...το παρελθόν μου είναι νεκρό..."

akmakas είπε:
Μα καλά...σε πόσα εξώφυλλα βγήκε το τεύχος? Διαφορετικό του exetlaios από του ambu!!!
Εγώ ΔΕΝ έβαλα το εξώφυλο, αφού το είχε ήδη βάλει ο Ambu.

Έβαλα την πρώτη σελίδα.
 
Mικρό τιράζ, χαμηλότερη κατά πολύ ποιότητα από τα πρώτα τεύχη...

Εξαφανισμένο για πολύ καιρό. Τα υπόλοιπα κυκλοφορούν αρκετά.

Τα βρίσκεις εάν ψάξεις. Αυτό δεν είναι τόσο εύκολο. Γενικά από το

τεύχος 7 και μετά είναι πιο λίγα κομμάτια και πιο δύσκολα να βρεθούν.

Exetlaios, έχεις όλη την σειρά; Όλα τα τεύχη; Μάλλον εν καιρό θα την

παλέψουμε να μεταφράσουμε και όλα τα υπόλοιπα που κυκλοφόρησαν

στο εξωτερικό και δεν ήρθαν ποτέ στην Ελλάδα. Είναι υπό σοβαρή σκέψη.
 
Γεια σας παιδιά, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και αν νέος σχετικά σε ηλικία(22) έχω πολλά τεύχη από διάφορα κόμικ. Ο Στορμ ήταν από τα αγαπημένα μου και τον γνώρισα μέσα από το περιοδικό Μπλεκ. Μάλιστα τυχαίνει να έχω όλα τα τεύχη του Μπλεκ που περιλαμβάνουν και τις συνέχειες του Στορμ. Έχω λοιπόν τις ιστορίες "Ο λαβύρινθος του Θανάτου" και οι "οι 7 του Αρομάτερ" που απότι κατάλαβα σας λείπουν. Θα θέλατε να τις σκανάρω και να τις ανεβάσω κάπου να τις πάρετε και εσείς?
 
Marios84 καλωςήλθες στην παρέα μας! Έχουμε και το ίδιο όνομα. :thumbup:
 
Καλώς ήρθες Marios84 στο φόρουμ...Άν έχεις όρεξη και ελεύθερο χρόνο μπορείς να αρχίσεις το σκανάρισμα..Μπράβο και για την καταπληκτική συλλογή σου!!
 
Εννοείται Marios84 !

Σε ευχαριστούμε προκαταβολικά ! :thumbup:
 
Καλώς σας βρήκα παιδιά και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Λόγω των ημερών δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο (γιορτές,τραπέζια και τα σχετικά) και θα αρχίσω να σκανάρω από Τετάρτη. Πιστεύω Πέμπτη-Παρασκευή να τα έχω έτοιμα. Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους!!
 
Δεν τα αφήνεις αυτά τώρα να χαρείς τις γιορτές...

και από τον καινούργιο χρόνο, θα σε κυνηγήσουμε ξανά εμείς,

σχετικά με αυτό το θέμα, μην νομίζεις ότι θα το ξεχάσουμε.
 
Γεια σας παιδιά. Κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και σας ετοίμασα ένα χριστουγεννιάτικο δωράκι. Στο ακόλουθο link μπορείτε να βρείτε το άλμπουμ 11 του Στορμ όπως δημοσιεύτηκε από το περιοδικό Μπλεκ (τεύχος 1312 Φεβρουάριος 1995) :thumbup:

Στορμ : Ο Λαβύρινθος του Θανάτου

[edit] dead pics [/edit]

Όπως σας είπα έχω και το 12ο άλμπουμ και μόλις μπορέσω θα το ετοιμάσω και αυτό.

Επίσης να σημειώσω πως το Μπλεκ είχε δημοσιεύσει τα άλμπουμ 1-3 στο διάστημα που ήταν εβδομαδιαίο περιοδικό σε συνέχειες. Στη συνέχεια το Μπλεκ έγινε μηνιαίο και κάθε μήνα είχε και από ένα ολόκληρο άλμπουμ του Στορμ. Αυτά που εκδόθηκαν ήταν τα 4 έως 12. Στη συνέχεια ο Μπλεκ σταμάτησε να κυκλοφορεί με τη γνωστή του μορφή και περιορίστηκε μόνο στην ιστορία του Μπλεκ. Κρίμα γιατί αν συνέχιζε να κυκλοφορεί όπως πριν πιθανώς να συνέχιζε την ιστορία του Στορμ.

Μήπως δεν έπρεπε να βάλω το λινκ μέσα στο ποστ? Επιτρέπεται κάτι τέτοιο? Τώρα το σκέφτηκα και εγώ. Αν υπάρχει πρόβλημα πείτε μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητέ μου..Σου αξίζουν πολλά πολλά συγχαρητήρια..Μπράβο Marios84 για την καταπληκτική σου δουλειά....Το ποστ σου το έβαλες εκεί που πρέπει..
 
Aγαπητέ φίλε Μάριε.

Το δώρο σου είναι υπέροχο.

Σε ευχαριστώ πολύ...

πάω τώρα γιατί έχω "διάβασμα"... ;)
 
Μπράβο ρε Μάριε !

Είσαι μορφή !
 
Γεια σας παιδιά!!! Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά!!!! :) Εύχομαι το νέο έτος να σας φέρει ότι ποθείτε και προπάντων υγεία και ευτυχία σε εσάς και τα αγαπημένα σας πρόσωπα :thumbup:

Παρακάτω σας παραθέτω το link για το 12ο άλμπουμ του Στορμ με τον τίτλο

" Οι 7 του Αρομάτερ " όπως δημοσιεύτηκε από το περιοδικό Μπλεκ στο τεύχος 1313 (Μάρτιος 1995).

[edit] dead link [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σχετικά με τα Στόρμ...

Γειά σας παιδιά.

Όταν ήμουν μικρότερος, ήμουν κι εγώ μανιακός με τα Στόρμ.

Δυστυχώς τα λίγα που είχα, χάθηκαν στην τελευταία μας μετακόμιση.

Πολύ θα ήθελα να τα ξαναβρώ και να τα ξαναδιαβάσω όλα (σε οποιαδήποτε μορφή) κι ευχαριστώ πολύ τον φίλο Marios84 που μας έδωσε πρόσβαση στα

τεύχη 11 και 12...

Μήπως υπάρχει τρόπος να έχουμε ανάλογη πρόσβαση και στα υπόλοπα; :)
 
@klingonzois

Φίλε klingonzois, ΟΛΑ τα τεύχη του Storm από το 1 έως και το 10 θα τα βρεις σε ηλεκτρονική μορφή σε "φιλικό" φόρουμ του φίλου και μέλους Valtasar και το οποίο ασχολείται αποκλειστικά και μόνο με κόμικς, ΕΔΩ. Εκεί μπορείς να κάνεις και ένα δημοσίευμα στην ενότητα αναζητήσεις με το αίτημα σου για ανεύρεση και αγορά των τευχών που σε ενδιαφέρουν.

@Everyone

Από την σειρά Storm της Star Comics, μου λείπει μόνο το Νούμερο 9. Εάν κάποιος το έχει και ενδιαφέρεται να το "ξεφορτωθεί", ας μου στείλει ένα PM και πιστεύω ότι θα τα "βρούμε".
 
Καλώς ήρθες klingonzois στο φόρουμ...Εδώ θα δεις πολλά!!!!!
 
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ & ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΡΜ. ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ, ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΤΕΥΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟΡΜ ΑΠΟ 1-22, ΣΕ PDF ΜΟΡΦΗ, ΣΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΟΥΜΕ! ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙ, ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ.
 
Καλως ηρθες φιλε!

Θα ελεγα να μην μπεις στον κοπο,τουλαχιστον για τα τευχη 1-12 διοτι υπαρχουν ηδη ;)
 
Πίσω
Μπλουζα