Stranger Things [2016]

stratos84 είπε:
Η 2η σεζόν "έφυγε" σε 2 μέρες από εμένα. Καταπληκτική αν και είχε κάποια θεματάκια. Τίμιο στόρι, έδωσε απαντήσεις και άνοιξε νέα μέτωπα. Για πείτε εντυπώσεις!(Μόνος φόβος μου, μη ξεχειλώσει στο τέλος η ιστορία από τις πολλές σεζόν)
4 σαιζον λενε θα το πανε,ενα ακυρο επεισοδιο ειχε καπου προς το τελος,η αρχη του με τα arcades δυνατη,γενικα το ιδιο καλη και η 2η με την πρωτη σαιζον το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει το στοιχειο εκπληξης της πρωτης!


Ολα τα 2α μερη το χουν αυτο.
 
Το άκυρο επεισόδιο που λες, πιστεύω συνδέεται με μελλοντική σεζόν.

Εντάξει, η αρχική ιδέα έχει αναλωθεί πλέον δεν υπάρχει έκπληξη.

Απο δω και πέρα μένει να κρατήσουν σε ένα καλό επίπεδο την ιστορία
 
Μη λετε πολλα, δεν εχω προλαβει να δω τη δευτερη σαιζον ακομα! :)
 
Με Stranger Things έφυγε το περασμένο ΠΣΚ, και είχα κάνει και προετοιμασία, ξαναβλέποντας τον πρώτο κύκλο.

Μπαίνεις ομαλά στην υπόθεση στην αρχή του δεύτερου κύκλου, και γενικά ο δεύτερος κύκλος είναι καλός.

Χωρίς σπόιλερ δηλώνω ότι λύνονται κάποιες απορίες, ανοίγουν άλλα ζητήματα, μπαίνουν νέοι ήρωες, και γενικά ενώ είναι καλός ο δεύτερος κύκλος, σου δίνει μια διαφορετική αίσθηση από τον πρώτο, πιο σκοτεινή (αν και το σβήνει ωραία... θα καταλάβετε όταν το δείτε). Στο netflix ο πρώτος κύκλος είναι PG 13, ενώ ο δεύτερος PG 16.

Φόρος τιμής στα 80's και πάλι, αλλά

από το Goonies πάμε στο Alien σαν αίσθηση.

Αφού δείτε τον δεύτερο κύκλο, ρίξτε και μια ματιά στο Beyond Stranger Things, που είναι εικοσάλεπτα επεισοδιάκια με τους συντελεστές και τους ηθοποιούς και συζητάνε για τη σειρά. Είναι ωραίο συμπλήρωμα για κατακλείδα μετά το binge watching.
 
Μπραβο Στρατο...και ειδα μονο το 1ο επισοδειο της 2ης σεζον....
 
Kαι το τζαμπε παιχνιδι που υπαρχει στο Google Play ειναι απιθανο!!!
 
Εγω αφου χαρηκα την πρωτη σαιζον σε 4Κ την περασα σε VHS για ενα λιγο παραπάνω nostalgic feel. :D
 
Πλακα πλακα είναι απίθανη ιδέα,Ποσες βιντεοκασέτες είναι;; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδα το 1ο κύκλο και τώρα τελειώνω και το 2ο. Μίξη aliens-ET-Goonies και άλλα. Καλή σειρά φουλ 80s, radio shack, ηλεκτρονικά και δε συμμαζεύεται. Οι ήρωες είναι καλτ φιγούρες ειδικά ο Ντάστιν. Δεν είναι για 9/10 που έχει στο imdb άμα έχεις δει true detective πάντως βλέπεται πολύ ευχάριστα και σε κρατάει σε αγωνία τι θα γίνει μετά. Για μένα 7/10. Πιστεύω και οι 4 σεζόν θα είναι το ίδιο καλές.
 
Aardvark είπε:
Εγω αφου χαρηκα την πρωτη σαιζον σε 4Κ την περασα σε VHS για ενα λιγο παραπάνω nostalgic feel. :D
Ρε θηριο πως το καταφερες? Εχω φαει το κεφαλι μου να δω πως θα μεταφερω(/μετατρεψω) Full HD multichannel σημα στο ταπεινο PAL VHS φορμα...
 
Wally είπε:
Ρε θηριο πως το καταφερες? Εχω φαει το κεφαλι μου να δω πως θα μεταφερω(/μετατρεψω) Full HD multichannel σημα στο ταπεινο PAL VHS φορμα...

Ανετα,εχω δυο τρεις τροπους. :)


1) Μεσω ps3,το συνδεεις με σκαρτ στο vcr σου και απο κει παει στην τιβι,γραφεις οτι θες ,απο netflix μεχρι οτι φορματ ταινιων παιζει το ps3,δηλαδη ολα Lol.



2)Εχω ενα toshiba vcr,hdd,dvd, combo και απο το dvd παει στο vhs! (δεν χρειαζεται το combo βεβαια,με ξεχωριστα κομματια dvd και vcr κανεις την ιδια δουλεια)



3)με πισι λογικα ,εχω ενα usb video grabber αν και δεν το χω ψαξει να δω αν παιρνει και σημα εκτος του να δινει στο πισι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με εστειλες για τσάι. Respect
 
Ξεκινησα να βλεπω το Dark που ειναι Γερμανικο και φερνει κατι σε Stranger Things (80ιλα - μεταφυσικα κτλ). Αρκετα καλο.

Σε καποια φαση δειχνει εναν εκ των πρωταγωνιστων, σε flashback (1986), να λιωνει με Commando σε εναν C64 :)
 
Καλούτσικη η δεύτερη σεζόν αλλά χωρίς εκπλήξεις, ήταν λίγο μια απ' τα ίδια. Επίσης με χάλασε η εκτεταμένη χρήση cgi.
 
Wally είπε:
Ξεκινησα να βλεπω το Dark που ειναι Γερμανικο και φερνει κατι σε Stranger Things (80ιλα - μεταφυσικα κτλ). Αρκετα καλο.
Σε καποια φαση δειχνει εναν εκ των πρωταγωνιστων, σε flashback (1986), να λιωνει με Commando σε εναν C64 :)

To Dark θελω να το ξεκινησω και εγω. Το μονο που δεν ξερω ειναι μηπως κουραζει λογω Γερμανικης γλωσσας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδα και τους δύο κύκλους. Είναι βέβαιο πως η εητίλα δεν άφησε κανάν από εμάς ασυγκίνητο.

Αυτό το 80s με λίγο από γκούνις και indiana jones κτλ κτλ ήταν πραγματικά σούπερ!!!

1η σεζόν όλα τα λεφτά.

2η σεζόν όχι τόσο καλή (εφτασα να την βλέπω και να αισθάνομαι πως κάνω αγκαρία)
 
Ένας νέος χαρακτήρας θα προστεθεί στη δημοφιλή τηλεοπτική σειρά «Stranger Things».

Η διαδικτυακή συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα Netflix ανακοίνωσε ότι η κόρη του Αμερικανού ηθοποιού και σκηνοθέτη Ίθαν Χοκ και της πρώην συζύγου του, επίσης ηθοποιού, Ούμα Θέρμαν, Μάγια Χοκ επιλέχθηκε για τον ρόλο «ενός εναλλακτικού κοριτσιού» στο Stranger Things 3.

Σύμφωνα με το Variety, η Χοκ θα υποδυθεί τη Ρόμπιν, η οποία βαριέται την αδιάφορη καθημερινή δουλειά της.

Αναζητά την περιπέτεια στη ζωή της και την βρίσκει όταν ανακαλύπτει ένα σκοτεινό μυστικό στο Χόκινς.

Όπως γνωρίζουν πολύ καλά οι θαυμαστές της σειράς, το Χόκινς κρύβει πολλά επικίνδυνα μυστικά και φαίνεται πως η Χοκ δεν θα χάσει χρόνο και θα εμπλακεί στα μυστήρια της πόλης.



Η κόρη του Ίθαν Χοκ και της Ούμαν Θέρμαν πρόσφατα πρωταγωνίστησε στη μίνι σειρά του BBC «Little Women» (Μικρές Κυρίες).

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ, Reuters

http://www.newsbomb.gr/bomb-tv/diethnh/story/866664/stranger-things-3-aytos-einai-o-neos-xaraktiras-ekplixi-poy-tha-prostethei-ston-epomeno-kyklo-vid
 
Δωράκι  Δωράρα από την φανταστική και καταπληκτική κουμπάρα μου, διπλό βινύλιο με τα τραγούδια που παίχτηκαν στη σειρά! Ρετρίλα 1000%

:d@redevil :beer: :2beers: :happyjump: :acoustic: :headbangdude:

WP_20180318_21_54_30_Pro.jpg

WP_20180318_21_56_15_Pro.jpg
 
Οντως ρετρο με καταπληκτικο εξωφυλλο σε μεγαλο μεγεθος για ευχαριστηση των οφθαλμων, ενα απο τα ατου του βινυλιου.

Μπραβο Κουμπαρα του Στρατου!
 
Πίσω
Μπλουζα