Stranger Things [2016]

:bow:

Ευχαριστώ που μου το θύμησες!!! Αύριο βράδυ θα το δω!!!
 
Το έβλεπε εχθές η κόρη μου. Είχε μπει από την αρχή της εβδομάδας σε ST state. Θα το δω και εγώ υποθέτω.
 
Μεγάλα τα επεισόδια. Είδα τα 3 πρώτα…φαίνετα μπόμπα. Ίσως το καλύτερο μέρος από τα 4…
 
πως και πώς περιμένω να το δω με τα ανιψάκια μου!
 
Δεν ξερω ποιος την εκανε μοδα αυτη την λαλακια αλλα ειναι γελοιο και απαραδεκτο σε μια σειρα 9 επεισοδιων να κυκλοφορουνε τα 7 επεισοδια μαζι και τα τελευταια δυο επεισοδια να κυκλοφορουνε πανω απο ενα μηνα μετα.Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι καρναβαλια.
 
Δεν ξερω ποιος την εκανε μοδα αυτη την λαλακια αλλα ειναι γελοιο και απαραδεκτο σε μια σειρα 9 επεισοδιων να κυκλοφορουνε τα 7 επεισοδια μαζι και τα τελευταια δυο επεισοδια να κυκλοφορουνε πανω απο ενα μηνα μετα.Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι καρναβαλια.
Δεν έγινε από κάποιον μόδα. Το νετφλιξ την περίοδο 2015 χρηματοδοτούσε νέα πρότζεκτ για την ταινιοθήκη του. Το συγκεκριμένο πάτουσε στο ρετρό, δλδ οτι η ιστορία διαδραματίζονταν το 1984. Ο πρώτος κύκλος είχε μια ενδιαφέρουσα ιστορία και μια ομολογουμένως εξαιρετική αναπαράσταση της ζωής σε μια επαρχιακή πόλη των ΗΠΑ του 1984 [ @elephadas ακούς;]. Ειδικά για το δεύτερο, εγώ δε βρίσκω άλλο αντάξιο του.Εμείς σα ρετρό κοινότητα περισσότερο για το ότι η σειρά αναφέρεται στα έτη 1984-1985-1986 μας ενδιαφέρει παρά για την υπόθεση αυτή καθ αυτή, που και αυτή έχει ρετρό χαρακτήρα. Τώρα το οτι το σπάνε σε 2 μέρη δε μου αρέσει, αλλά από την άλλη δε το θεωρώ και κάτι τραγικό. Και αν κιόλας κάποιος δε θέλει να πληρώσει συνδρομές 2 μηνών, ας περιμένει 1 μήνα να πληρώσει τον έναν.
 
Μακάρι όταν τελειώσει το stranger things να αποφασίσουν να το βγάλουν σε συλλεκτική συσκευασία (dvd) για αγορα ! :love:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεν έγινε από κάποιον μόδα. Το νετφλιξ την περίοδο 2015 χρηματοδοτούσε νέα πρότζεκτ για την ταινιοθήκη του. Το συγκεκριμένο πάτουσε στο ρετρό, δλδ οτι η ιστορία διαδραματίζονταν το 1984. Ο πρώτος κύκλος είχε μια ενδιαφέρουσα ιστορία και μια ομολογουμένως εξαιρετική αναπαράσταση της ζωής σε μια επαρχιακή πόλη των ΗΠΑ του 1984 [ @elephadas ακούς;]. Ειδικά για το δεύτερο, εγώ δε βρίσκω άλλο αντάξιο του.Εμείς σα ρετρό κοινότητα περισσότερο για το ότι η σειρά αναφέρεται στα έτη 1984-1985-1986 μας ενδιαφέρει παρά για την υπόθεση αυτή καθ αυτή, που και αυτή έχει ρετρό χαρακτήρα. Τώρα το οτι το σπάνε σε 2 μέρη δε μου αρέσει, αλλά από την άλλη δε το θεωρώ και κάτι τραγικό. Και αν κιόλας κάποιος δε θέλει να πληρώσει συνδρομές 2 μηνών, ας περιμένει 1 μήνα να πληρώσει τον έναν.
Φιλος δεν χρειαζεται να με κανεις ιστορικη αναδρομη του Netflix και της σειρας εγω την σειρα την καραγουσταρω και την λατρευω κλπ και κυριως δεν μιλησα καν γιαυτο το θεμα.Εμενα το θεμα μου και αυτο που σχολιασα ειναι που χωριζουν τα επεισοδια σε 2 μερη και αυτο για μενα ειναι τραγικο και δεν με αλλαζει κανεις γνωμη σε αυτο το θεμα.Οι ανθρωποι ειναι τραγικοι και δεν με νοιαζει καμια συνδρομη αλλα με νοιαζει που πρεπει να περιμενω ενα μηνα και να δω αλλα δυο επεισοδια και να τελειωσω την σειρα γιατι οπως και να το κανουμε μεσα σε τοσο μεγαλο διαστημα βγαινει ο τηλεθεατης απο το πνευμα της σειρας και αλλοι βαζουν να δουνε ξανα τον κυκλο απο την αρχη η τα ενα.δυο τελευταια επεισοδια για να ξαναμπουν στο πνευμα της σειρας.Τραγικο το Netflix φραγκο δεν προκειται να παρουν απο μενα εχω δεκαδες τροπους να δω της σειρες και τραγικες ολες οι αντιστοιχες υπηρεσιες σαν το Netflix που κανουν το ιδιο πραγμα.
 
Κατα 99% εγω πλεον τις σειρες τις βλεπω εφοσον κυκλοφορησει και το τελευταιο επεισοδιο μονοκοπανια και ας περιμενω ενα χρονο να ολοκληρωθει ο κυκλος.
Το ST s04 παντως θα το δω και θα περιμενω εως τον ιουλη γιατι πρωτον δεν θελω spoilers και βου γιατι μαλλον ειχε σχεδιαστει απο την αρχη να βγει με τις 2 μεγαλες ταινιες του 2ου μερους αργοτερα απο την κανονικη σειρα ,οποτε θελω την εμπειρια που ειχαν κανονισει οι δημιουργοι.
Κατι σαν την αναμονη για σικουελ ταινιας .
 
Χμμμ…παρανόησα μέταλ, νόμισα οτι ως λαλακία αναφερόσουν στη σειρά (δεν διάβασα τα πρώτα ποστ του τοπικ που δηλώνεις φαν) και όχι στο σπάσιμο vol. 1 & vol. 2. Προσωπικά δε με ενοχλεί και ενστερνίζομαι τον @Aardvark. Πρακτικά μιλώντας σήμερα ολοκληρώνω το vol. 1 και για τις επόμενες 3 βδομάδες δεν έχω χρόνο ούτε για τουαλέτα, όχι για 3-4 ώρες που θα απαιτεί το vol.2 οπότε…
 
Παιδιά πιστεύω ότι τους τα έκανε μαντάρα στα γυρίσματα τους και ο κοβιντ και τους χάλασε όλο το χρονοδιάγραμμα των επεισοδίων και φυσικά θα επηρέασε και όλο το budget και τις οικονομικές συμφωνίες που θα είχαν κάνει.
 
Χμμμ…και το αθάνατο DOS στο videoclub πού του βάζεις; Ή η σύνδεση σε δίκτυο μέσω του ήχου του τηλεφώνου και το φορητό μηχάνημα αντικατασκοπείας;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Είδα εχθές βράδυ 2 επεισόδια και μου άρεσαν, extravagant σε όλα του.
 
Άλλα δυο επεισόδια μου έμειναν και θα τα δω απόψε.Οι αναμνήσεις των 80'ς επέστρεψαν.Σοβαρά τώρα...δε νομίζω να έχει υπάρξει άλλη σειρά που να αναπαριστά τη ζωή εκείνης της εποχής τόσο πιστά.(Αν και νομίζω πως βρήκα ένα σινελάθος, η σκηνή με τα αυτόματα παράθυρα αυτοκινήτου.Δε θα έπρεπε να είχαν μανιβέλα εκείνη την εποχή)
 
Άλλα δυο επεισόδια μου έμειναν και θα τα δω απόψε.Οι αναμνήσεις των 80'ς επέστρεψαν.Σοβαρά τώρα...δε νομίζω να έχει υπάρξει άλλη σειρά που να αναπαριστά τη ζωή εκείνης της εποχής τόσο πιστά.(Αν και νομίζω πως βρήκα ένα σινελάθος, η σκηνή με τα αυτόματα παράθυρα αυτοκινήτου.Δε θα έπρεπε να είχαν μανιβέλα εκείνη την εποχή)

To Packard Custom Super Eight ήταν ένα από τα πρώτα αυτοκίνητα με αυτόματα παράθυρα αυτοκινήτου (υδραυλικά). Κυκλοφόρησε το 1940. Οπότε η σκηνή μάλλον ισχύει. :icon_lol:
 
Το Honda Accord είχε αυτόματα παράθυρα από το 1981, ένα αυτοκίνητο που μπορούσε να χτυπήσει η μεσαία τάξη. Από όσο ξέρω το civic ήταν για τους μικρομεσαίους και το accord για τους μεσαίους…χαχαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα