Street Fighter IV

Μπραβο,μπραβο αντε να το χαρουμε και εμεις. :cheers:
 
Και επειδη πολυ χαρηκες να σε ενημερωσω για κατι που χαροποιησε εμενα (αλλα εσενα θα σε ριξει ασχημα :D ).

Το ResidentEvil5 θα εχει GearsOfWar-like controls.Τερμα ο τανκ χειρισμος!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
 
Γιατι να με ριξει ; :xm:

Ti καλυτερο απο το "run and shoot".

Nα μην ειναι και ολοιδιο με το 4 πια.

Χτεσινη η ειδηση ,ειπα να την "βγαλω" το βραδυ αλλα ηταν αργα. :p
 
Για την ακριβεια εχθες το πρωι εριξε την τορπιλη ο Takeuchi
 
London EXPO October 28-29 2008

Fans of Capcomʼs Street Fighter have also got plenty to look forward to. Street Fighter IV will now be playable at the Expo on Xbox 360, as well as on six arcade machines. Feeling a bit more old school? How about Super Street Fighter II Turbo HD Remix, also playable on Xbox Live Arcade.
 
εμενα δεν με ενθουσιαζει,παρολο που ειμαι και φανατικος οπαδος street fighter...

εχει δοκιμασει κανεις να το παιξει (αν εχει βγει)να μας πει εντθπςσεις..
 
Nαι και το E3 trailer...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AUHmTSJ7b-Q] Street fighter 4 E3 trailer
 
Wally είπε:
London EXPO October 28-29 2008How about Super Street Fighter II Turbo HD Remix, also playable on Xbox Live Arcade.
Κι όχι μόνο... ;) ;) ;)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Οι τσάκαλοι του MUGEN το κάνανε πάλι το θαύμα τους....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου φαίνεται πως η Chun-Li είναι όλα τα λεφτά . Για ένα πράγμα φοβάμαι : έχοντας συνηθίσει το Street Fighter Alphs 3 , το IV μου φαίνεται να έχει πολύ λίγους χαρακτήρες !

Πείτε μου όμως κάτι : στο παραπάνω βιντεάκι , τι είναι εκείνο που πετάγεται από τον καθένα όταν τις τρώει ; Πετρέλαιο ; ! ! ! Θα περίμενα αίμα , όχι πετρέλαιο !
 
Playstation3

sf4025.jpg


XBOX 360

sf4027.jpg


Καλα, μηπως ειχαν δωσει κανα bonus στην PS3 dev team οτι οσο περισοτερο aliasing υπαρχει, τοσο μεγαλυτερο δωρο θα τους φερει ο Αγιος Βασιλης? XAXAXAXAXA
 
Παλι "πειραγμενες" φωτο βαζεις. :p

Πηγη "ψαξε-βρεστα.com"
 
Αν και δεν ειμαι βετερανος στο SF τολμω να πω οτι εχουμε μπροστα μας το καλυτερο και αρτιοτερο SF ever και για να το παω και λιγακι παρακατω το καλυτερο BEU ever.

H Capcom για αλλη μια φορα μας χαρισε χρυσαφι! Ειναι η μονη εταιρεια που δεν ακολουθει το νομο της αρπακτης να βγαζει "οτι κατσει" στις γιορτες και μετα να πλακωνει τα patches.

Τερμα τα ελιτιστικα parries των EX. Πλεον εχουμε εμφαση στο επιθετικο παιχνιδι και με τη χρηση των Focus κινησεων πραγματικα ακομα και τα νεουδια "χορογραφουν" chains. Οι special moves δεν χρειαζονται πλεον δακτυλα χταποδι. Παρολα αυτα δεν καζουαλιαζει πουθενα! Οπως ειχα διαβασει καπου "easy to pick up and play, yet near-impossible to master"

Γραφικα,ηχος αψογα. Οι χαρακτηρες ειναι οπως τους φανταζομασταν οταν φτυναμε εικοσαρικα στο SF2. Απλα δεν τρελαθηκα με τους 4 νεους χαρακτηρες.

Το online κομματι ουσιαστικα ειναι καρμπον με τα Arcades.Μηδενικο lag και δυνατοτητες να σκανε rivals ενω παιζεις single - απολαυστικο lobby.

Τα παντα προσεγμενα (πχ καθορισμος γλωσσων ανα χαρακτηρα - επρεπε να το διαβασω για να το πιστεψω), πολλα modes παιχνιδιου, επιπλεον επιβραβευσεις περα απο τα achievements.

Μπραβο στη Capcom.Την αξιζουν και τα συγχαρητηρια και τα 10αρια που εχει τσακωσει απο παντου!

The king is dead,Long Live the King!
 
γενικά πως παίζετε σε ps3 & xbox360 με κάποιο arcade stick (αν ναι με ποιό; ) ή με το gamepad;
 
Με pad αναγκαστικα αλλα το παιχνιδι ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ για arcade stick...
 
από τα έτοιμα τα top είναι τα HORI?
 
Δεν ξερω.Ακουσα καλα λογια και για το επισημο της Capcom.

Ριξε μια ματια εδω
 
Πληρης απογοητευση το παιχνιδι. Ελπιζω σε γρηγορη κυκλοφορια ενος καλυτερου Street Fighter V..
 
Γιατι βρε Getta???
 
Αρκετοι λογοι. Πρωτα απο ολα, δεν μου αρεσουν καθολου μα καθολου τα σχεδια, και πανω απο ολα η χρωματικη παλετα του παιχνιδιου. Μετα απο λιγη ωρα μπουχτιζω και δεν μπορω να συνεχισω. Επειτα δεν μου αρεσει η νεα μορφη του συστηματος μαχης, και καθολου οι νεοι χαρακτηρες.

Τα παραπανω τα λεω με λυπηση και οχι με μισος, γιατι περιμενα 10 χρονια για μια σωστη συνεχεια (το street fighter 3 ηταν πολυ ωραιο, αλλα ηταν ποιο κοντα στα darkstalkers παρα στα street fighter :( )
 
Πίσω
Μπλουζα