Super Boy [Super Μποϋ]

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.039
Ενα φεγγάρι "έπαιξε" και ένα περιοδικό που λεγόταν ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΟΥ.

Στο στύλ έμοιαζε πολύ με το ΑΓΟΡΙ, αλλά ποτέ δεν κατάλφερε να το πλησιάσει και έτσι μετά από λίγο καιρό, σταμάτησε την κυκλοφορία του.
 
Εχω κατι τομους απο το συγκεκριμενο που το καθενα ειχε 3 τευχη παρομοιο στυλ με το αγορι με παρομοιου υφους ιστοριες απο τις οποιες ορισμενες ηταν σε ιλουστρασιον εγχρωμο χαρτι π.χ στρουμφακια.
 
Ειχε και το StarWars...
 
Ειχε και τους κασερ νομιζω τους ελεγε ετσι και τους διαφημιζε στην αρχη της ιστοριας με <<μετα τους ντιουκς οι κασερ>> ναι ηταν ιστοριες με αμαξια.
 
Μια φωτο για να ξερουμε γιατι μιλαμε ,ηταν περιοδικο δρασης παρομοιου υφους με το ΑΓΟΡΙ.

[edit] dead pics [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστός ο Aardvark! :thumbup:

Να παραθέσω και εγώ ένα εξώφυλλο μαζί με μια σελίδα από τα Στρούμφς!

fetch


Μιλάμε για 1983-1984.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι να πω.......αφού έζησα να ξαναδώ κι αυτό........ :bow:
 
το καλοκαιρι του 84 παραθεριζαμε στο ξυλοκαστρο και καθε βδομαδα πηγαιναμε με τη μανα μου στο πρακτορειο τυπου για να παρω το μπλεκ. την φορα που ειδα το σουπερ μπου επαθα σοκ ηταν πολυ πιο ποιοτικο και με φοβερες ιστοριες για αμαξια. Το επαιρνα φανατικα αλλα δεν κρατησε πολυ. Μετα απο τοσα χρονια ειχα ξεχασει και πως το λεγανε και τωρα που το ειδα μπροστα μου ξαναγυρισα 27 χρονια πισω. Ευχαριστω για τις αναμνησεις
 
Κουλη παρακληση:

Παιδια μπορει να ποσταρει καποιος το εξωφυλλο απο το τευχος του Σουπερ Μπου που ειχε την ιστορια του Star Wars στο σημειο που ο Jabba εριχνε τον Λουκ στο λακκο?
 
Tα εξωφυλλα υπαρχουν ολα στο νετ,το δυσκολο ειναι να δεις και τι υπαρχει μεσα ,η συγκεκριμενη ιστορια που ψαχνεις που καποιος πρεπει να τα εχει ολα για να ξερει τι θα βρει,εγω εχω καποια, αν σταθεις τυχερος...
 
Σου βρηκα ασχολια για το μεσημερι δηλαδη ;)
 
Lol,το βαλα στα to do.


 
H εισαι τυχερος η εγω εχω απιστευτο αρχειο,μαλλον το 2ο.




DSC00200.jpg

DSC00201.jpg

Αλλο ενα ευτυχισμενο παιδακι λογω του Retromaniax.
 
Αφού είσαι Σούπερ Μπόυ, πως να το κάνουμε;...
 
Τι λες τωρα!!

Για πες ημερομηνια

Ηταν το πρωτο και μοναδικο Σουπερ Μπου που ειχα αγορασει...
 
Stormwatch είπε:
Αφού είσαι Σούπερ Μπόυ, πως να το κάνουμε;...
Ειναι υποχρεωτικο αν θες να εισαι Σούπερ Μόντ.




Wally είπε:
Τι λες τωρα!!
Για πες ημερομηνια

Ηταν το πρωτο και μοναδικο Σουπερ Μπου που ειχα αγορασει...
Αρχες του 84,φλεβαρης Μαρτης εκει,βασικα επειδη ηταν λιγοσελιδες οι καθε ιστοριες του τευχους η φαση με το Λακκο τραβαει 3-4 τευχη οποτε αν δεν σου κανε "μπαμ" το εξωφυλλο εκει εισαι,ενα τευχος μπρος ,δυο πισω.


Ενα πραμα που ενισχυει την τυχη σου ειναι οτι τον τομο με τα τρια τευχη που εχει τον λακκο τον εχω διπλο οποτε καποια στιγμη,αν τα αστρα ερθουν στην σωστη θεση, μπορει να γινει και δικο σου.



Αφτα.
 
Κομικσοφάγος και όχι Μυρμηγκοφάγος! :thumbup:

Είσαι Θεός ήλιος καλοκαιρινός!!!
 
Δεν γνώριζα την ύπαρξη αυτού του περιοδικού....Πότε σταμάτησε η κυκλοφορία του;
 
Aardvark είπε:
Ειναι υποχρεωτικο αν θες να εισαι Σούπερ Μόντ.


Αρχες του 84,φλεβαρης Μαρτης εκει,βασικα επειδη ηταν λιγοσελιδες οι καθε ιστοριες του τευχους η φαση με το Λακκο τραβαει 3-4 τευχη οποτε αν δεν σου κανε "μπαμ" το εξωφυλλο εκει εισαι,ενα τευχος μπρος ,δυο πισω.


Ενα πραμα που ενισχυει την τυχη σου ειναι οτι τον τομο με τα τρια τευχη που εχει τον λακκο τον εχω διπλο οποτε καποια στιγμη,αν τα αστρα ερθουν στην σωστη θεση, μπορει να γινει και δικο σου.



Αφτα.
Μας κακομαθαινετε κυριε Πρεσβη
 
DINO είπε:
Κομικσοφάγος και όχι Μυρμηγκοφάγος! :thumbup:
Είσαι Θεός ήλιος καλοκαιρινός!!!
ΧΑχαχα




BETTY BOOP είπε:
Δεν γνώριζα την ύπαρξη αυτού του περιοδικού....Πότε σταμάτησε η κυκλοφορία του;
Χμμ δεν γνωριζω αλλα ξερω οτι εβγαλε περι τα 90 τευχη πριν κλεισει με το πρωτο το '83 oποτε εβδομαδιαια κυκλοφορια θα σταματησε το '85.
 
Πίσω
Μπλουζα