Super Mario 64 vs Super Mario 64 DS γνώμες

Εγώ πάντως το είχα απολαύσει. Είχα παίξει μέρος του Super Mario 64, σε emulator πριν το πιάσω στα χέρια. Οι προσθήκες δίχως να προσθέτουν κάτι ουσιαστικά νέο στο gameplay, ήταν καλοδεχούμενες. Επίσης, είχε αρκετές νέες πίστες (150 άστρα έναντι 120 του αρχικού).

Γενικά, δεν μπορώ να πω ότι ήταν χειρότερο απο τον αρχικό τίτλο.
 
Agahnim είπε:
διαφωνω με πολλους. το mario 64 ds δεν μπορει να ειναι χειροτερο απ το original γιατι πολυ απλα, ειναι ακριβως το ίδιο αλλα με προσθήκες! τωρα 'νταξει δεν νομιζω οτι επειδη το ενα ειναι σε μεγαλη οθονη και το αλλο handheld υπαρχει ρεαλιστικη διαφορα
Eίναι και το θέμα των controls. Τo Mario 64 είχε φτιαχτεί για αναλογικό.
 
αυτο δεν το σκεφτικα.. και παλι ομως περισσοτερο συμαντηκα θεωρο τα +30 stars που ειπε και ο divined
 
Λοιπόν, έπαιξα μερικές φορές το παιχνίδι αυτές τις μέρες. Δυστυχώς κάτι δεν μου κάθεται καλά στην όλη φάση. Μάλλον δεν μπορώ να συνηθίσω τελικά το χειρισμό του. Κατάφερα να φτάσω μέχρι το πρώτο boss (Bomb-omb) το οποίο με 2,3 μπουνιές με έριξε μερικά πατώματα κάτω. Που να ανέβω πάλι εκεί πάνω; Έτσι θα συμφωνήσω με το ποστ 4 του Βασίλη.
 
Κι εγώ αγόρασα πρόσφατα το Super Mario 64 αλλά όσο το δοκίμασα κάτι δεν μου κάθεται καλά.. Με κουράζει και δεν μου κάνει αίσθηση να ξαναπαίξω.. Μάλλον ήταν λάθος η αγορά του..

Βέβαια εντάξει..δεν είμαι φαν των "παιδικών" platform games (Μόνο Conker θεούλης! :D ). Δεν λέω ότι δεν είναι κορυφαίο το παιχνίδι. Λέω ότι για τα δικά μου γούστα είναι αδιάφορο..

Κάτι αντίστοιχο ισχύει ας πούμε και για το Diddy Kong Racing το οποίο μου φάνηκε αρκετά βαρετό..

Anyway..γούστα είναι αυτά!
 
borellus είπε:
Κι εγώ αγόρασα πρόσφατα το Super Mario 64 αλλά όσο το δοκίμασα κάτι δεν μου κάθεται καλά.. Με κουράζει και δεν μου κάνει αίσθηση να ξαναπαίξω.. Μάλλον ήταν λάθος η αγορά του..
Ακριβώς αυτό ένιωσα κι εγώ.
 
Παίζει να υπάρχουν εδώ μέσα κάποιοι που μπορεί να έχουν το συγκεκριμένο παιχνίδι για το N64 ξεχασμένο σε κανένα πατάρι ή κούτα... :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παίζει να υπάρχουν εδώ μέσα κάποιοι που μπορεί να έχουν το συγκεκριμένο παιχνίδι για το N64 ξεχασμένο σε κανένα πατάρι ή κούτα... :biglaugh:
Δεν είναι καν σπάνιο παιχνίδι. Από τα πιο συνηθισμένα N64 παιχνίδια, σχεδόν όλοι το είχαν.

Επειδή λέει του βάλανε την υψηλότερη βαθμολογία στο θέμα κατάστασης του κουτιού...

Μάλλον δεν υπάρχουν πια σπάνια παιχνίδια, τα έχουν μαζέψει όλα, οπότε τώρα το γύρισαν στα συνηθισμένα παιχνίδια που τα έχουν όλοι, αρκεί να είναι σε πολύ καλή κατάσταση το κουτί και να έχει πάρει βαθμολογία από την wata. Φαντάσου δηλαδή τι μίζα πρέπει να παίρνει το αφεντικό της εταιρίας...
 
Πίσω
Μπλουζα