Tα μπακούρια (1992 ΑΝΤ1)

RubberSoul

RetroN00b
Joined
27 Φεβ 2008
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
0
Tα μπακούρια (1992 ΑΝΤ1)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Τα_μπακούρια

Ψιλοσουρεαλ σειρά αν θυμάμαι καλα, κωμική, με πρωταγωνιστη τον Αλκίνοο Ιωαννίδη μέσα σε άλλους. Την θυμάται κανείς;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι.. ειχα προσπαθησει να γι νω και φαν αλλα... παροτι ειχα καλες προθεσεις δεν με κερδισε...

Για να πω την αληθεια, ηταν αποπειρα να μιμηθει το στυλακι του Παρκερ Λιουις (αλλο επος αυτο ;) )

Επισης επαιζαν Πιατας, Τονυ Δημητριου και σε ενα επεισοδιο γκεστ Μενεγακη

Σκηνοθεσια Νικος Σουλης (σκηνοθετης βιντεοκλιπ... κατι που ισως εφταιγε στο οτι η σειρα ηταν καπως πιο χυμα και σουρεαλ απο οτι θα ηθελα) και σεναριο ο θεος Ηλιας Ψινακης!!!
 
Rakeesh είπε:
Ναι.. ειχα προσπαθησει να γι νω και φαν αλλα... παροτι ειχα καλες προθεσεις δεν με κερδισε...
Για να πω την αληθεια, ηταν αποπειρα να μιμηθει το στυλακι του Παρκερ Λιουις (αλλο επος αυτο ;) )

Επισης επαιζαν Πιατας, Τονυ Δημητριου και σε ενα επεισοδιο γκεστ Μενεγακη

Σκηνοθεσια Νικος Σουλης (σκηνοθετης βιντεοκλιπ... κατι που ισως εφταιγε στο οτι η σειρα ηταν καπως πιο χυμα και σουρεαλ απο οτι θα ηθελα) και σεναριο ο θεος Ηλιας Ψινακης!!!
Την έβλεπα αλλά ήμουν αρκετά μικρός και δεν θυμάμαι και πολλά. Επίσης θυμάμαι οτι κάμποσα χρόνια αργότερα, τέλη 90, την είχε επανάληψη ένα καλοκαίρι κατά τις 4-5 τη νύχτα, Πρέπει να έπαιζε και ένα γουρούνι :)
 
Νομίζω ότι ήταν μια καλή και πολύ φευγάτη σειρά, ειδικά για την εποχή της, λόγω και της σκηνοθεσίας του Σούλη!

Πράγματι "έπαιζε" και ένα γουρουνάκι, που το είχε για κατοικίδιο ο Πιατάς και το φώναζε Πορκάκο :animlaugh: Το άλλο που θυμάμαι για τον Πιατά στη σειρά είναι ότι ήταν οπαδός του... Βασίλη Λεβέντη (που εκείνη την εποχή είχε και το δικό του κανάλι) :p

Εντωμεταξύ ο Αλκίνοος Ιωαννίδης, που ακόμα δεν είχε γίνει φίρμα με το Αλ Χαλίλι κτλ, αν θυμάμαι καλά στη σειρά έκανε έναν wannabe μουσικό, αναρχικών αντιλήψεων!!! Έχω την εντύπωση πάντως ότι ο Αλκίνοος την έχει ψιλοαποκηρύξει τη συγκεκριμένη συμμετοχή του στην τηλεόραση...
 
!!

Και γω την θυμάμαι την σειρά..είχε αρκετή πλάκα και θυμάμαι ήμουν σε ηλικία που "ταυτιζόμουν" κάπως με τους τύπους..πανεπιστήμειο, ανεμελειά, γκόμενες κ.λ.π

Πάντως η σκηνοθεσία λίγο κούραζε και ο ήχος δεν ήταν πολύ καλός..προχειρότητες της Ελληνικής τηλεόρασης. Πρέπει να έχω μερικά επεισόδια σε βιντεοκασσέτες..όπως επίσης και του Parker Lewis, φίλε Rakeesh the Liontaur#)
 
εγω παλι δεν τη θυμαμαι τη σειρα αλλα ψαχνω εδω και πολυ καιρο να βρω εστω ενα επεισοδιο της συγκεκριμενης σειρας....

μηπως μπορει καποιοσ να με βοηθησει?????

ε? :D
 
Μόνο αν κάποιο περιοδικό τη διαθέσει (γιατί στο φόρουμ δεν υπάρχει τίποτα προς διάθεση :) )

Καλώς όρισες
 
Θυμάμαι μόνο το επεισόδιο με τα "ξυστά" με τις κιθάρες,που αν έβρισκαν 3 κιθάρες σε κάθε ξυστό κέρδιζαν...τελικά ήταν απάτη νομίζω!
 
Παιδιά, θυμάμαι καλοκαίρι του 2001, 15Αυγουστος, είχα γυρίσει από ταξίδι και το πρώτο πράγμα μετά την ξεκούραση και το φαγητό, ήταν που έβαλα τηλεόραση και είχα πετύχει τα Μπακούρια σε πρωινή ζώνη 10-11 το πρωί στον ΑΝΤ1, ένα επεισόδιο με την Ελένη Μενεγάκη (μελαχρινή τότε) και στο τέλος να παντρεύεται και να εμφανίζεται ο συγχωρεμένος ο Μπονάτσος.

Α η παρέα ήταν Δημητρίου-Ιωαννίδης και Δημήτρης Σιακάρας
 
papamitsos είπε:
Την έβλεπα αλλά ήμουν αρκετά μικρός και δεν θυμάμαι και πολλά. Επίσης θυμάμαι οτι κάμποσα χρόνια αργότερα, τέλη 90, την είχε επανάληψη ένα καλοκαίρι κατά τις 4-5 τη νύχτα, Πρέπει να έπαιζε και ένα γουρούνι :)
EYXARISTO POLI FILE
 
DANHS είπε:
DANHS δεν έχουμε λινκς εδώ μέσα για να κατεβάσεις υλικό που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα.

Διάβασε σε παρακαλώ τους κανονισμόυς. Απο χθές σε έχω σβήσει 4 ποστ με "Ευχαριστώ πολύ"
 
Μη νομίζεις,μερικοί το κάνουν για σπάσιμο αν και ξέρουν ότι δεν βάζουμε links!
 
links gia ta mpakouria na ta dw as to stilete sto P.M

EUXARISTO...!!!!
 
Νομίζω ότι στο διαμέρισμα από πάνω τους έμενε η Ζωζώ, κλασσική ατάκα της οποίας ήταν "Α, παπα! Κολάστηκα! Θα θυμιατίσω!"
 
Θυμάμαι τη σειρά, όπως θυμάμαι και την τρελή προώθηση που είχε φάει από τον ΑΝΤ1 μέχρι να αρχίσει. Περίμενα κι εγώ πώς και πώς να δω με βάση όσα είχα ακούσει, αλλά κάτι με χάλαγε, ίσως παραήταν "προχώ" για την εποχή και την ηλικία μου (13-14 τότε). Είχε και για αντίπαλο στο Μέγκα τα Επτά Κακά της Μοίρας Μου και την έφαγε η μαρμάγκα. Θυμάμαι και την έκπληξή μου όταν λίγο καιρό αργότερα έμαθα τον δρόμο που ακολούθησε εν τέλει ο Αλκίνοος Ιωαννίδης.
 
Η σειρά ανέβηκε ολόκληρη στο web tv του ΑΝΤ1.
 
tonytony είπε:
Η σειρά ανέβηκε ολόκληρη στο web tv του ΑΝΤ1.
Ωραίος!!!

Εμένα μου άρεσε και πολύ μάλιστα η σειρά.... είμαι περίεργος τι να κάνω, χεχεχε!!!
 
Βίντεο με την εμφάνιση της Ελένης Μενεγάκη, ως υποψήφια νύφη Κρυστάλω Καταραχιά

[video=youtube;AWxpk5-Mw6k]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνο σαν τίτλο την θυμάμαι την σειρά. Από ότι έχω δει και διαβάσει δεν είναι του γούστου μου.
 
Πίσω
Μπλουζα