Tηλεοπτικές διαφημίσεις με ρετρό επιτραπέζια παιχνίδια

Η διαφημιση του "κροκοδειλοδοντακια" που βρισκεται στη λιστα του παροντος θρεντ ειναι private,ομως ευτυχως υπαρχει και στο καναλι του cauldron:)

 
@ επιτραπεζιο "μονο για κοριτσια" :http://www.youtube.com/watch?v=15AYTZkPaNQ
 
Αν είχε βγει παιχνίδι που να λέγεται "Μόνο για αγόρια", γιατί κάτι μου λέει ότι θα γινόταν χαμός από διάφορες φεμινιστικές οργανώσεις, οργανώσεις για τα ανθρώπινα δικαιώματα, επιτροπές ισότητας, και τον σύλλογο Ιαπώνων τραβεστί "Namuna gineka"...; :p
 
στο ποστ βλεπουμε τις παρακατω διαφημισεις επιτραπεζιων παιχνιδιων:

@ ιπταμενος Λουις 01:09 - 01:39

@ ρωτα το μεντιουμ 03:10 - 03:27
 
αλλη μια διαφημιση του επιτραπεζιου trivial pursuit (1992)


uploader o notisthom
 
στο 2ο βιντεο βλεπουμε τις παρακατω διαφημισεις με επιτραπεζια (καποιες τις ξαναειδαμε αλλά επειδη εδω και καιρο το προηγουμενο πακετακι ειναι private,τις αναφερω ξανα κυριως για οσους/οσες δεν προλαβαν να τις δουν την πρωτη φορα)

@ monopoly (03:47 - 04:07)

@ cluedo (05:27 - 05:48)

@ πρωταθλημα παιχνιδιων - 14 παιχνιδια σε 1 - (06:14 - 06:40)

@ η μικρη πριγκιπισσα (11:42 - 12:10)
 
ανεβηκε στο καναλι του notisthom η ελληνικη διαφημιση με το Scrabble

 
@ επιτραπεζιο "απαγορευμενη γεφυρα" :http://www.youtube.com/watch?v=4ZFkmgGCATw

ο Νωντας εχει ανοιξει σχετικο θεμα εδω και σιγουρα θα χαρει οταν δει τη διαφημιση :)
 
Διαφήμιση "Τουρμπομαχίες - El Greco" (ΕΡΤ2 1983):

feature=share
 
ευχαριστουμε πολυ Νικο!!!σιγουρα θα χαρει και ο μακισιμος οταν δει μια ακομη διαφημιση της ελ γκρεκο :)

εκφωνητης στη διαφημιση αυτη ειναι ο Νικος Μαστορακης
 
katerinak είπε:
@ επιτραπεζιο "απαγορευμενη γεφυρα" :http://www.youtube.com/watch?v=4ZFkmgGCATw
ο Νωντας εχει ανοιξει σχετικο θεμα εδω και σιγουρα θα χαρει οταν δει τη διαφημιση :)
ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!! :d@redevil Πάντα τέτοια ευχάριστα να έχουμε!!! :D
 
Πόσο πια ν'αντέξω ο έρμος?? Πόσοοοο ??? Nick λυπήσου μεεεε...!! (χτύπα κι άλλο θα τ'αντέξω... :) ) :banghead:

Ας ξαναυποκλιθώ λοιπόν...!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

ΝΙCK ΘΕΕ ΔΩΣΕ EL GRECO ΣΤΟ ΛΑΟ !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
@ επιτραπεζιο "pro action" :http://www.youtube.com/watch?v=1k11AZGvMXI

στην αρχη της διαφημισης βλεπουμε στιγμιοτυπο του επιτραπεζιου "ποντικοπαγιδα",δυστυχως ομως o notisthom δεν ανεβασε τη διαφημιση..

attachment.php


p.JPG
 
Δεν περίμενα ότι θα το πω αλλά τρελαίνομαι να βλέπω παλιές διαφημίσεις και πόσο μάλλον από παιχνίδια κάθε λογής.
 
@ αλλη μια διαφημιση με το επιτραπεζιο scrabble (1995) :


θυμιζει το "μαντεψε ποιος"
 
Το καρδιοχτύπια στο τηλέφωνο το είχε η ξαδέρφη μου,μάλιστα πριν μια δεκαετία το έβγαλε από το πατάρι,γιατί είχα περιέργεια τι είδους παιχνίδι είναι.Το τηλέφωνο δούλευε κανονικά,αλλά είχε χάσει τα ταμπλώ και τις κάρτες.Τώρα δεν ξέρω αν το έχει ακόμα!
 
katerinak είπε:
θυμιζει το "μαντεψε ποιος"
Ένα εξελιγμένο "Μάντεψε ποιός", με κάτι από Cluedo.

Πολύ ωραίο σαν ιδέα, αλλά δεν έχω παίξει. Το είχα πετύχει σε κοριτσίστικα δωμάτια γύρω στο 1994-1995, και η τελευταία φορά που το είδα ήταν γύρω στο 2000-2001 σε ένα βιβλιοπωλείο στον Άγιο Κωνσταντίνο! :p

Δυστυχώς ήταν πανάκριβο σαν παιχνίδι, και κατά βάσει κοριτσίστικο. Θα μπορούσαν να είχαν κρατήσει το κόνσεπτ και να το είχαν κάνει πιο αστυνομικό και unisex, γιατί είχε αρκετό σασπένς και ζουμί μέχρι να βρεις αυτόν που ψάχνεις, απ'ό,τι είχα δει σε ένα βίδεο στο youtube.

edit: υπάρχει ήδη θέμα, εδώ
 
Εγώ πάλι λάτρευα το Scrabble! :)

Ξεκίνησα να παίζω από τετάρτη δημοτικού και έπαιζα πάντα με την γειτόνισσα που έμενε στον 5ο (καλή της ώρα! :) )

Εκείνη με μια κούπα καφέ και τσιγάρο κι εγώ με μια κούπα ζεστή σοκολάτα!.....

Η μαμά μου είχε προβληματιστεί ένα διάστημα: μια-δυο φορές την εβδομάδα, προτιμούσα ν' ανέβω να παίξω scrabble με την Κα Φανή, παρά να πάω να παίξω με τους φίλους μου! :D

Αυτό που δεν ήξερε ήταν ότι για κάθε λέξη που μάθαινα (η γυναίκα είναι απίστευτα μορφωμένη, όχι αστεία!), μου έλεγε την ετυμολογία της, την ιστορία της και πότε την είχε ακούσει για πρώτη φορά! Ε, θες - δε θες, το παιχνίδι είναι απόλαυση!

P.S. Είμαι παντελώς offtopic, ε? #)
 

υπαρχουν και αλλα τηλεπτικα

[edit] αγγελία πώλησης [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
notis είπε:
υπαρχει και για πωληση το συγκεκριμενο οποιος ενδιαφερεται μου το λεει 6934889297 notisthom
ποιο συγκεκριμενο η ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΓΕΦΥΡΑ? ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ!
 
Πίσω
Μπλουζα