[Taiyo/TYCO] Scorcher 6x6 και Turbo Traxx (1993 - '94)

sorry δεν το ηξερα... μηπως ξερετε εσεις κανα μαγαζι οπως ελεγε η mytinyworld..

ψαχνω καιρο τωρα ενα Turbo Traxx :(
 
Επιτέλους και τα δύο μαζί! :)

turbo traxx2.jpg

Spoogy, βρέθηκαν και τα δύο στο ίδιο επαρχιακό παιχνιδάδικο και δυστυχώς δεν υπάρχουν άλλα.... Είναι ακριβά ακόμα και στα παιχνιδάδικα, όχι μόνο στην ηλεκτρονική αγορά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουκλομανα μου αγαπημενη, αν εχεις αρχισει να μαζευεις και τετρατροχα σε βλεπω να νοικιαζεις κανα γηπεδο για να τα χωρεσεις!!! :p :) Παντως οι κουκλες σου δεν θα βαριουνται ποτέ! Θα καβαλανε το τηλεκατευθυνομενο και θα κοβουν τσαρκες στην κουζινα! :D Δεν καταλαβαινω πολλα απο αυτα, αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακα παντως! Με γεια σας! :)
 
Λοιπόν τα συγκεκριμενα πρεπει να τα εχω δει να τα παιζουν καπου αρχες '90( περιξ1993-1994 )...!!

Σιγουρα δεν ηταν Ελ Γκρεκο δηλαδη..!! Και εφοσον με θυμαμαι να μην παιζω εγω απλα να τα παρατηρω εξ αποστασεως σημαίνει ότι ηταν τα παιχνιδια της επόμενης γενιάς..!! Τοτε δηλαδη που καναμε ταχα οτι δεν μας ενδιαφερουν τα παιχνιδια, αλλά στην πραγματικότητα τα λιγουρευόμασταν..!! :p

Όπως και να χει, ΜΥΤΙΝΥ με γειά σου..!! Βρηκες μεταφορικο για την ΒΙΒΙ ΒΟ σου μεχρι να βρεις και το "σαραβαλάκι"..!! :D
 
Οχι Αναστασία μου, ευτυχώς δεν έπεσα και σε αυτή την παγίδα! 8) Τα οχήματα είναι του καλού μου, ο οποίος ακριβώς όπως ο Μακίσιμός μας το έπαιζε "μεγάλος" ::) όταν βγήκαν στην ελληνική αγορά και από τότε τα είχε απωθημένο! Και τώρα που το παίζει... "μικρός" :p μόλις τα είδε δεν μπόρεσε να αντισταθεί! Το κόκκινο μάλιστα μας το χάρισε ο φίλος/καταστηματάρχης μιας και είχε κάποια βλάβη και δεν δούλευε, αλλά ο σύζυγος το έφτιαξε και πάνε και τα δύο... "κουβάρια" που λέγαμε κάποτε! :D

Πάντως οι κούκλες μου δεν τους δίνουν ιδιαίτερη σημασία, προτιμούν την ΑΣΤΡΑΠΗ! Μακίσιμε, από το στόμα σου και στου θεού του αυτί για το σαραβαλάκι!:dribble:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρτε παίδες και το βιντεάκι μετά απο ανασκαφή VHS.

Turbo Traxx - Διαφήμιση Greek version of Fast Traxx

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mε βαλατε βραδιατικα στην πριζα διαβαζοντας παλι το thread αυτο:

Στο κουτι του και με την εγγυηση,φυσικα δεν την ειχα στειλει ως συνηθως και τιμη απο prisunic Μαρινοπουλος,17000δρχ!

Εχει φαει πολυ σκισιμο αλλα παρολα αυτα δεν εχει φθαρει σημαντικα και δεν εχει τρακαρει ποτε!

Aρκετα ταλαιπωρημενες οι ερπιστριες,καποια στιγμη ενα μελος πουλαγε εδω,αν δει το post μου ας μου στειλει pm να συννενοηθουμε.

Oλα τα λεφτα το ασημι sticker!







Turbo Traxx 3.jpg

turbo traxx 2.jpg

Turbo Traxx 1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ Gyubrush

ωραίες φωτογραφίες .... περιεχόμενο εννοώ. :) Το δοκίμασες αν λειτουργεί ακόμα;

Off topic: Προ ημερών κοίταζα λίγο τα τηλεκατευθυνόμενα για τους μικρούς (μου). Από τα λίγα που κατάλαβα είναι ότι πρέπει να δώσω ένα σεβαστό ποσό για κάτι καλό. Μας είχαν φέρει κάποια της "γρήγορης ανάλωσης" που με τις πρώτες πάντες βγήκαν off.
 
Δουλευει μια χαρα ακομα και μαλιστα δεν εχει πεσει καθολου σε αποδοση οπως παρατηρησα,αν θυμαμαι καλα βεβαια!
 
Τέλειο είναι Gyubrush ! Μ'αρέσει που οι ερπύστριες κουβαλάνε τη φθορά του παιδικού παιξίματος..

17.000δρχ. :xm: Χμ, μάλλον ακριβά το πήραμε εμείς.... :zip: :fever: Αλλά δε βαριέσαι,αφού ήταν δύο σε ένα! :cool:
 
Παντως το κοκκινο σας το αγοραζω αν το πουλατε!
 
Ο πρωτοχρονιατικος μποναμας μου, ετοιμος προς δραση...

DSC02019.jpg

DSC02025.jpg

DSC02012.jpg

DSC02013.jpg
 
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε ανταλλακτικές ερπύστριες για το συγκεκριμένο μοντέλο ? Η ακόμα και πλαστικά μήπως ?

Ευχαριστώ
 
Καλησπερα,

Παιδια, Ψαχνω να αγορασω ενα Turbo Traxx.

Ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι τετοιο?
 
Στα παλιά παιχνιδάδικα, αν είσαι τυχερός, και σε δημοπρασίες. Ίσως και καμιά βόλτα στο Μοναστηράκι (αν είσαι Αθήνα)....
 
Καλησπέρα παιδιά, μιας και ξεκίνησα το thread πριν από καιρό, λέω να σας φτιάξω λιγάκι με ένα βίντεο από το Fast Traxx μου σε δράση. Όπως θα δείτε ο παλαίμαχος κρατάει ακόμα !

Το πανίσχυρο Fast Traxx σε εντουροκατάσταση - Fast Traxx in enduro run

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιοοοοος!!!
 
Καλησπέρα σας,

Έχω ένα Turbo traxx σε καλή κατάσταση ( λίγο η θήκη της μπαταρίας παλατζάρει αλλά με ένα χαρτάκι όλα καλά) [edited] ξέρετε ποιά είναι η αξία του σήμερα ;

Παραθέτω και μία φωτογραφία...

Turbo Traxx.jpg

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως ετσι οπως το εχεις βαψει δεν νομιζω να το δει σοβαρα καποιος συλλεκτης.

Γιατι τετοια κομματια δε νομιζω να ενδιαφερουν τα μικρα παιδια.
 
Πίσω
Μπλουζα