TENTE

Πέρασαν 2 χρόνια από την υποόσχεση που σας έδωσα και έφτασε η ώρα. Είχα κρατήσει όλα τα TENTE που είχα πιτσιρικάς σε μια κούτα, οπότε τα ξέθαψα, τα συναρμολόγησα και σας τα παραθέτω:

ΠΛΟΙΑ

attachment.php


attachment.php


Σ' αυτό υπάρχει και μια πλωτή βάση αλλά μου λείπουν τα υποστηρίγματα, οπότε δεν την έφτιαξα (κάπου καταχωνιασμένα)

attachment.php


Αυτό είναι μεταγωγικό όπου σηκώνεται η πλώρη του. Μου λείπει ένα κόκκινο καπάκι που κάνει ακριβώς αυτήν τη δουλειά. Τις κεραίας κλπ. τις έχω, αλλά έχουν σπάσει τα πυράκια τους μέσα στις τρύπες όποτε ή τα κολλάω ή τ' αφήνω έτσι.

attachment.php


Σ' ευτό μου λείπουν μερικές άσπρα κομμάτια που συνθέτουν το 1ο κατάστρωμα πάνω από τα οχήματα, συνωπώς το άφησα έτσι.

ROBLOCK

attachment.php


Σε ανάπτυξη.

attachment.php


attachment.php


ASTROS - SPACE

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


ARMY

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Wally μήπως θα έπρεπε ν' αλλάξετε τον τίτλο του Thread σε "TENTE" σκέτο και όχι μόνο πλοία;
 
Φοβερά κομμάτια. Εγώ είχα την εντύπωση πως μόνο πλοία είχαν κυκλοφορήσει

vorlon είπε:
Wally μήπως θα έπρεπε ν' αλλάξετε τον τίτλο του Thread σε "TENTE" σκέτο και όχι μόνο πλοία;
τακτοποιήθηκε :)
 
ΠΩ ΠΩ σούπερ!!!

Τα ROBLOCK και τα SPACE δείχνουν φανταστικά!
 
attachment.php


Καταχώρηση: Μεγάλο Μίκυ #256 / Δεκέμβριος 1988
 
Απο Μεγαλο Μικυ

attachment.php


attachment.php
 
Είχε κάμποσα απ'αυτά ο αδερφός μου. Τα έφτιαχνε μετά μανίας! Θα ψάξω να βρω που τα έχουμε!
 
Σειρα Space απο την ΤΕΝΤΕ. :)









Πηγη φωτο: ebay

tente 2.JPG

tente 3.JPG

tente 1.JPG

tente 4.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα και εγώ 1-2 πλοία της τεντε, μάλιστα υπήρχαν και ποιο ακριβά μοντέλα που διέθεταν δόνηση!
 
Γειά σας! Μπορεί κάποιος να μου πεί κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να μπορώ να βρω τα παραπάνω παιχνίδια; Σας ευχαριστώ πολύ!
 
vanzi80 είπε:
Γειά σας! Μπορεί κάποιος να μου πεί κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να μπορώ να βρω τα παραπάνω παιχνίδια; Σας ευχαριστώ πολύ!
Καλώς ήρθες!

Παρακαλώ όποιο μέλος απαντήσει, να το κάνει με προσωπικό μήνυμα για να μη θεωρηθεί διαφήμιση....

Θενκ γιου! :)
 
Καλησπερα και απο μενα αν υπαρχει μαγαζι που να πουλαει tente σημερα θα ηθελα κι εγω να το μαθω...Μονο στο ισπανικο ebay εχω βρει αλλα σε τιλες απλησιαστες οπως ειχε πει και αλλο μελος παλιοτερα...
 
υπαρχουν μαγαζια που υπαρχουν ακομα τεντε αλλα ειναι εξισου ακριβα οπως τοτε αλλωστε .....κατα μεσο ορο 70 ευρο το κουτι.
 
Λοιπον,καλησπερα,

[edit] Εκτός κανονισμών [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικες φωτογραφιες απο ενα πυρηνοκινητο (?) παγοθραυστικο (?) της Tente.

Δεν καταφερα να βρω καμια πληροφορια για το συγκεκριμενο, ετσι καποιες λεπτομεριες της υπερκατασκευης (καποια κομματια που ειχαν αποκολληθει κατα την μακροχρονη αποθηκευση του) εχουν αφεθει στην φαντασια μου.

2015-08-07-07h50m39.JPG2015-08-07-07h50m55.JPG2015-08-07-07h51m13.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:
freaktmp είπε:
Μερικες φωτογραφιες απο ενα πυρηνοκινητο (?) παγοθραυστικο (?) της Tente.
Δεν καταφερα να βρω καμια πληροφορια για το συγκεκριμενο, ετσι καποιες λεπτομεριες της υπερκατασκευης (καποια κομματια που ειχαν αποκολληθει κατα την μακροχρονη αποθηκευση του) εχουν αφεθει στην φαντασια μου.












tente 3.JPG

tente 6.JPG

tente 1.jpg

tente 2.JPG

tente 4.JPG

tente 5.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οπα! Σωστος. Παντως εμενα δεν μοιαζει καθολου ετσι. Μαλλον ειχα κανει καποια παραλλαγη. Θα δοκιμασω να το ξαναφτιαξω στο φυσιολογικο του.
 
Πίσω
Μπλουζα