'thanked'

...πάντως θα έπρεπε να με είχατε γεμίσει thanks για την αγάπη που στέλνω με τις αναρτήσεις μου στα ατάρι στ... :p

Είναι δυνατόν να είναι ο Dino honoured member και να μην έχετε κάνει εμένα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ επίτιμο πρόεδρο του φόρουμ; Ακούν οι διαχειριστές; ΑΔΙΚΙΑ!!!ΑΔΙΚΙΑ!!! :p

--------------

Σοβαρά τώρα...

Συμφωνώ απόλυτα με τον περιορισμό των thanks μόνο στο πρώτο ποστ ενός θέματος αφού έτσι, απλά επικροτούμε την ανάρτηση του μέλους που το ξεκίνησε! Πέραν τούτου όλα αυτά είναι άχρηστα αφού δεν νομίζω ότι νοιάζεται κανείς για την υστεροφημία του στα πλαίσια του διαδικτύου! Το φόρουμ μας έχει επιτύχει απόλυτα στην διαχείριση των μελών του...

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται ν' ανακατώνουμε το θέμα περισσότερο!
 
Τι; Αν σου χαρίσω έναν ST, δηλαδή, υστεροφημία γιοκ;;; :eek:

:p
 
Εγω λυπηθηκα που εδω και λιγες μερες αλλαξε ο τροπος που εμφανιζονται τα thanks. Μια χαρα ηταν πριν που βλεπαμε και την ημερομηνια. Ετσι οταν το προσωπικο νουμερο του καθενος μας σε thanks αυξανοταν, ηταν πολυ ευκολο να δουμε ποιο ηταν αυτο το μελος που μας ευχαριστουσε, αφου διπλα στο nickname του υπηρχε η λεξη Σημερα.

Τωρα αντε να καταλαβεις ποιος και ποτε. Οι εκαστοτε αλλαγες εχουν νοημα και χρησιμοτητα οταν απλοποιουν τα πραγματα κι οχι οταν τα δυσκολευουν.

Τι πειραζε και αλλαξε;
 
Κυριως φορτωνει το ματι. Βαραινει. Βασικα αποφευγουμε τα επιπλεον κειμενα και φτιασιδια που αποσυντονιζουν την προσοχη απο τα κυριως κειμενα των posts. Ειναι πολυ λεπτη η ισοροπια μεταξυ ενος ευκολοδιαβαστου χωρου και ενος (αισθητικα) τσιρκου.

Καποια περιοδο μαλιστα συζητουσαμε τη καταργηση των avatars, thanx και post count αλλα σκεφτηκαμε οτι θα μας λιντσαρατε... :)
 
Τα avatars δείχνουν ψυχολογική διάθεση, τι προτιμάς και τα λοιπά. Δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά είναι όμορφο να σπάει η μονοτονία του κειμένου.

Το ίδιο και οι υπογραφές. Χωρίς αυτά το forum θα έμοιαζε με "χώρο εργασίας" που όλοι φοράνε την ίδια ενδυμασία, μακροπρόθεσμα θα γινόταν μονότονο, και θα αποθάρρυνε πολύ κόσμο από το να ποστάρει.

Το ίδιο και άλλα στατιστικά, post count, ημερομηνία εγγραφής, δείχνουν συμμετοχή και πόσο υποστηρίζεις ένα χώρο, πόσο τον αγαπάς και ανταποδίδεις τα όσα σου προσφέρει, γιατί, μη γελιόμαστε forum = χώρος συνεδρίου, αυτός που παρατηρεί χωρίς να μιλά, κοιμάται στο τέλος και ακούγεται ένα μονότονο ροχαλητό.

Forum = κοινωνική ομάδα, χωρίς συμμετοχή είναι απλά μια άψυχη σελίδα στο κυβερνοχώρο χωρίς κανένα χρώμα.
 
Προτείνω να πετάξουμε την phpbb2 και να μετατρέψουμε ολο το forum σε BBS
 
pooky(1) είπε:
Τα avatars δείχνουν ψυχολογική διάθεση, τι προτιμάς και τα λοιπά. Δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά είναι όμορφο να σπάει η μονοτονία του κειμένου.
Το ίδιο και οι υπογραφές. Χωρίς αυτά το forum θα έμοιαζε με "χώρο εργασίας" που όλοι φοράνε την ίδια ενδυμασία, μακροπρόθεσμα θα γινόταν μονότονο, και θα αποθάρρυνε πολύ κόσμο από το να ποστάρει.

Το ίδιο και άλλα στατιστικά, post count, ημερομηνία εγγραφής, δείχνουν συμμετοχή και πόσο υποστηρίζεις ένα χώρο, πόσο τον αγαπάς και ανταποδίδεις τα όσα σου προσφέρει, γιατί, μη γελιόμαστε forum = χώρος συνεδρίου, αυτός που παρατηρεί χωρίς να μιλά, κοιμάται στο τέλος και ακούγεται ένα μονότονο ροχαλητό.

Forum = κοινωνική ομάδα, χωρίς συμμετοχή είναι απλά μια άψυχη σελίδα στο κυβερνοχώρο χωρίς κανένα χρώμα.
Συμφωνώ απόλυτα με το Γιώργο.

( για να μην πω, να επιστρέψει το "rep-power" :D )
 
Τα πράσινα τετραγωνάκια που όταν γέμιζαν ανέβαζες "level" μια άτυπη ψηφοφορία μεταξύ μελών αν εγκρίνουν ή όχι το post σου.

Μια φορά εν μέσω πανικού (το σύστημα υδρόψυξης στο τότε υπολογιστή μου βάρεσε pump failure και μου έβγαζε μηνύματα υπερθέρμανσης) ψήφισα post μέλους αρνητικά αντί θετικά, με ξέχ3σ3 στα pms και τα άκουσε και ο ΑΕΟΝ ένα χέρι τότε. Πανέλεος.

Μη μου πείτε γιατί είχα πανικό, ήταν 4 τα ξημερώματα, είχα συνδέσει με RS232 τον υπολογιστή με το σύστημα συναγερμού στο σπίτι για να βαρέσει συναγερμός αν είχα υπερθέρμανση και είχα ελάχιστο χρόνο να κλείσω τα πάντα για να μη πάρει τηλέφωνο την αστυνομία για διάρρηξη, πράγμα που τελικά έκανε και μου χτύπαγαν κουδούνια, τα άκουσα και ένα χεράκι (δικαιολογημένα) και από εκεί.
 
pooky(1) είπε:
[..] είχα συνδέσει με RS232 τον υπολογιστή με το σύστημα συναγερμού στο σπίτι για να βαρέσει συναγερμός αν είχα υπερθέρμανση [...]
χαχαχαχαχ ΛΟΛ³

θεός......
 
Μη γελάς ρε συ, εγκατέλειψα την υδρόψυξη μετά από αυτό!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Μη μου πείτε γιατί είχα πανικό, ήταν 4 τα ξημερώματα, είχα συνδέσει με RS232 τον υπολογιστή με το σύστημα συναγερμού στο σπίτι για να βαρέσει συναγερμός αν είχα υπερθέρμανση και είχα ελάχιστο χρόνο να κλείσω τα πάντα για να μη πάρει τηλέφωνο την αστυνομία για διάρρηξη, πράγμα που τελικά έκανε και μου χτύπαγαν κουδούνια, τα άκουσα και ένα χεράκι (δικαιολογημένα) και από εκεί.
Μα δε σε ρώτησε κανείς :D
 
εγω ειμαι υπερ να στα thanks post πολλες φορες θελω να δωσω σε παιδια και δεν μπορω... δεν ειναι τοσο κακο, πια ομορφο ειναι και αναγνωριζει την ιδεα του αλλου..
 
Rygar είπε:
Μα δε σε ρώτησε κανείς :D
Με ρώτησε τότε ο/η "παθών/ούσα". Και με τρόπο που "πάθαινες" .

Θυμάμαι ακόμα το pm με τίτλο "ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!" και νόμιζα ότι είναι πλάκα ό,τι γράφει. Απαντήθηκε σε κατάλληλο τόνο. :)

Τι έφταιγε ο ΑΕΟΝ να τα ακούσει δεν ξέρω. Το εν λόγω μέλος επέμενε να του αλλάξει το rep power από το πίνακα ελέγχου!!!!!!! ΩΙΜΕ!!!! LO(Y)L-άκι!!!!!

Βέβαια no big deal, έπαψα να κυνηγάω μεταξοσκώληκες από τότε! :p :p:D:D
 
Ρε παίδες συγνώμη αλλά...με τι ασχολείστε τώρα;

Σιγά το θέμα
 
Εδώ άλλοι ασχολούνται με τα ST και υποστηρίζουν ότι υπήρξαν υπολογιστές, τι λες τώρα!!!!!!!!!!!

(Πλάκα κάνω, μη με πλακώσετε, αν δεν υπήρχαν τα ST πώς θα φαινόταν η ανωτερότητα της Amiga; Σας χρωστάμε βρε!!!!! )
 
Δέν ειναι απαραίτητο και μόνο προβλήματα θα φέρει. Συμφωνω που δεν υπάρχει, ακομα και το thanks που εχουμε τωρα το θεωρω λίγο υπερβολικό

Προδιαθέτει κατηγοριοπο'ιηση μεταξύ των μελών του στυλ "εγω είμαι πιό μελος γιατι έχω περισότερα thanks" κλπ
 
Πίσω
Μπλουζα