The expendables 1,2,3 (2010-14)

Ό,τι και να πω θα 'ναι λίγα γι' αυτό το αριστούργημα που αποτελεί την χαρά του κάθε νοσταλγού ταινιών δράσης του χθες. O Jackie Chan λείπει μονάχα από την παρέα αλλά χαλάλι. Λίγες μέρες έχουν απομείνει για την πρεμιέρα της 2ης ταινίας στους κινηματογράφους όπου την τελευταία φορά που πήγα ήταν όταν είχε προβληθεί το Scott Pilgrim Vs The World.
 
Καλα ακομα δεν ειδαμε το 2 και για το 3 εχει ηδη κλεισει ο Nicolas Cage.


Αλλα ονοματα που ειναι σε συζητηση για το 3 Clint Eastwood ,Harrison Ford και Wesley Snipes οταν με το καλο βγει απο την φυλακα!
 
Αύριο ξεκινάνε οι προβολές. Θα πάω να το δώ.
 
Lol υπαρχει ηδη η B-Team ταινια σε συζητηση, με Michael Dudikoff, Don The Dragon Wilson, Cynthia Rothrock ,Mark Dacascos ,lol,καθως και θηλυκη version με υποτιθεται Sigourney Weaver και Linda Hamilton.


Παππουδες έν δρασει μια σειρα δεν επαιζε στην ΕΡΤ;;



Το καλυτερο ειναι το απο κατω!


original.jpg
original.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν βλεπω κανενα σχολιο απ οσους ειδαν την ταινια.....

Μηπως γιατι ...

δεν βλεπεται ????

Και μιλαω γιαυτο, που ειναι και που περιμενεις να δεις ...

Δηλαδη ως ταινια δρασης του Σταλονε + Friends ,με καποιες πινελιες αυτοσαρκασμου και χιουμοριστικης ανατρεπτικης αυτοκριτικης .

Εκτος αν τη δεις ως μια πλακα ή φαρσα τους που και παλι ομως ειναι κακογουστη για τον θεατη .

Ιστορια/σεναριο επιπεδου τουρκικου ripoff .

Κριμα για το καστ .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα η ταινία μου άρεσε πολύ. Μάλιστα, την θεωρώ και καλύτερη από την πρώτη.

Από αυτοσαρκασμό τα γέρικα παληκάρια μας έδωσαν με την σέσουλα, δεν πιστεύω να έχει κανείς παράπονο. Από εκεί και μετά, στις σκηνές δράσης, είχε μερικές πολύ καλοδουλεμένες... Ας πούμε η αρχική στην ζούγκλα ή αυτή με τον Statham στην εκκλησία ήταν αρκούντως πωρωτικές.

Εντάξει, για την ιστορία της ταινίας, και πάλι, πόσο πιο περίπλοκη ιστορία είχαν το "Cobra", το "Commando" ή ο "Μπράντοκ ο Βετεράνος"; Τα Expendables ακολουθούν σε γενικές γραμμές την δομή αυτών των ταινιών. Περί ορέξεως ουδείς λόγος βέβαια, αλλά προσωπικά διασκέδασα πολύ.
 
Την είδα την 1η ημέρα προβολής. Δεν ήταν άσχημη. Είχε όλα τα στοιχεία που περιμέναμε απο αυτήν. Αυτοσαρκασμός, ασταμάτητο πυροβολητό. Ταινία για χαλαρή παρακολούθηση, δίχως να σκέφτεσαι πολλά. Μία οδύ σε όλους τους παλιούς πρωταγωνιστές των τανιών δράσης των 80`s και 90`σ. Αυτή είναι η ταινία. Αν ψάχνετε για κάτι περισσότερο, κοιτάξετε αλλού.
 
Ακομα δεν την εχω δει... Θα την περιμενω σε dvd.. παντως απο τραιλερ φαινετε οτι δινουν ρεστα!!
 
Ο Θεοχάρης λείπει από την παρέα.
 
[edi] Η ταινία υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Δεν βλεπω κανενα σχολιο απ οσους ειδαν την ταινια.....
Μηπως γιατι ...

δεν βλεπεται ????

Και μιλαω γιαυτο, που ειναι και που περιμενεις να δεις ...

Δηλαδη ως ταινια δρασης του Σταλονε + Friends ,με καποιες πινελιες αυτοσαρκασμου και χιουμοριστικης ανατρεπτικης αυτοκριτικης .

Εκτος αν τη δεις ως μια πλακα ή φαρσα τους που και παλι ομως ειναι κακογουστη για τον θεατη .

Ιστορια/σεναριο επιπεδου τουρκικου ripoff .

Κριμα για το καστ .
Συμφωνώ πολύ μέτρια έως κακή! Κάπου αυτό το σκόπιμο καλτ κουράζει. 'Αλλο το χαβαλέ και άλλο η κακογουστιά....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω ειδα το 2 πριν λιγο καιρο, ηταν κατωτερο του 1ου κατα την γνωμη μου....
 
Τί σημαίνει ἐπαναλαμβανόμαστε Kambia???

 


Πρῶτον τὰ δύο πὸστ δὲν εἶναι ἴδια καὶ δεύτερον θέλω νὰ ἀπαντήσω σὲ 2 διαφορετικὰ τόπικ.


 


Δὲν μπορεῖς νὰ καταλάβ
ς πότε 2 πὸστ εἶναι ἴδια?
 
Συγνωμη που θα το πω κιολας και το ξερω οτι θα διαγραφει το μυνημα μου αλλα σε 3 διαφορετικα θεματα

μας εχεις πρηξει το συκωτι με τον εν λογω ηθοποιο!!!

Και να πω οτι ειναι και κανενας Αλ Πατσινο Η' Ρομπερτ Ντε Νιρο παει και το παλιαμπελο...

αλλα ενας ειναι οπως απαντησα και σε αλλο θρεντ ηθοποιος των σηριαλ!!!!

10 ταινιες εχει παιξει ολο κι ολο....Δηλαδη...ΕΛΕΟΣ!!!!!
 
Πολύ τις γουστάρω αυτές τις ταινίες :headbang:
 
πιστευω οτι η κινηση του Σταλονε να κανει αυτες τις ταινιες ειναι πολυ επιτυχημενη

Για εμας ειδικα που μεγαλωσαμε με ολους αυτους σε απειρες ταινιες και απλα τους βαζεις μεσα μια ειναι πορωση!!

(με το συμπαθειο )
 
Kαι το καλυτερο ειναι οτι ο Σλαϊ μας "πιανει",την καταλαβαινει την τρελα μας.
 
Πίσω
Μπλουζα