The first Retromaniax Terminator thread

Τα δύο δικά μου πιό αγαπημένα Terminator games, ήταν το ομώνυμο The Terminator, καθώς και το The Terminator 2029 (το οποίο μου είχε φανεί ιδιαίτερα παλούκι όταν το είχα πρωτοπαίξει)

Τώρα όσον αφορά τις ταινίες, ευτυχώς με το Genisys οι θετικές εντυπώσεις μου επανήλθαν, αφού εδώ και αρκετά χρόνια είχαν ατονήσει απο τα "χλιαρά" και σχετικά μέτρια Terminator 3 και Salvation. (Εννοείται ότι οι δύο πρώτες ταινίες παραμένουν οι αγαπημένες μου :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα δύο δικά μου πιό αγαπημένα Terminator games, ήταν το ομώνυμο The Terminator, καθώς και το The Terminator 2029 (το οποίο μου είχε φανεί ιδιαίτερα παλούκι όταν το είχα πρωτοπαίξει)
Το The Terminator ήταν Open world game, (μαζί με τα Midwinter), από το 1990. Από τότε η Bethesda είχε το ψώνιο, με τους ανοιχτούς κόσμους!!!
 
Να ζησουμε αλλα εκατο χρονια (και εμεις και ο Καμερον και ο Αρνι) να τους χαιρμαστε.
 
Πρωτη επισημη φωτο με την Λιντα απο την νεα ταινια Terminator.

phx-kb-001.jpg
 
Στο διορθωσα:

Πρωτη επισημη φωτο με την Λιντα απο την νεα ταινια Ghostbusters Terminator. :nono: :bash: :tease: :frypan: :takethat:
 
λολ ,τωρα προσεξα οτι ειναι μονο γυναικες,τουλαχιστον θα εχει και τον Αρνυ.
 
Άντε και σε ανώτερα φιλενάδες. Περιμένω τόσα χρόνια και ακόμη να δω γυναικείο Conan, Commando και Cobra. Εδώ ο κόσμος καίγεται..
 
Το  Tερμ-inator-σαν ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θηρίο ο Άρνι όμως, χωρίς καμία αμφιβολία. Φέτος έκανε εγχείρηση καρδίας, είναι στα 71 του, και όμως δείχνει καλύτερα και απο όπως φαινόταν να είναι στο Genesys ( μπλιάχ ) και βγάζει και ώρες καθημερινά στο γυμναστήριο. Μπράβο του.
 
O Schwarzenegger μαλλον cameo, ο νεος "κακος" terminator ξυλάγγουρο. H Mackenzie Davis (Halt and Catch Fire) συμπαθης, ενω η Linda Hamilton ειναι ετοιμη για το Bad Granma!

Θα προτιμησω μια επαναληψη τα 1 και 2, HD director's cut με το surround στη διαπασών.
 
Θα προτιμησω μια επαναληψη τα 1 και 2, HD director's cut με το surround στη διαπασών.
Ομοίως (με την εξαίρεση του surround στη διαπασών :fafoutis: ). Για μένα, ειδικά το Τ2 ήταν και είναι αξεπέραστη ταινία. Ενας αντίστοιχος Εξορκιστής με την αξεπέραστη ατμόσφαιρα τρόμου με τα "ειδικά" εφέ του 1973. Πριν κάποια χρόνια είχα δει πρώτη φορά το Τ2 director's cut. Γνωρίζοντας όλες τις σκηνές του σκέτου Τ2 (του non-director's cut δηλαδή), σε ορισμένα σημεία ένοιωθα λες και έβλεπα καινούρια ταινία. Μαλιστα απορούσα πώς αυτές οι σκηνές δε συμπεριλήφθησαν στο αρχικό cut γιατί δε μου φάνηκαν καθόλου άχρηστες. Βεβαια η ταινία έτσι έφτασε σχεδόν τις 2.5 ώρες. Ειδικά η επιπλέον σκηνή όπου ο Τ1000 έψαχνε για στοιχεία στο σπίτι του Τζον Κονορ και τελικά βρήκε μια κρυψώνα όπου ο Τζον είχε αφήσει πληροφορία για το που είναι η Σάρα, μου έλυσε και την απορία που είχα από την αρχική ταινία πώς μπόρεσε ο Τ1000 να ανακαλύψει κι αυτός το ψυχιατρείο.

υγ. Από το Dark fate θα μου μείνει μονο η γέφση του πόπ κορν (όπως έγινε δηλαδή και με το genesis).

Αφτά...

EDIT: Μου ήρθε φλασιά! Στο Τ2 director's cut εξηγείται ξεκάθαρα το πως ο Τ800 κατάφερε να χαμογελάσει έτσι την ώρα που κρατάει το οπλοπολυβόλο. Του το μαθαίνει ο Τζον και μαλιστα οι συγκεκριμένες σκηνές είναι και πολύ αστείες, και ίσως ο Καμερον τις θεώρησε περιττές σε μια βαριά ταινία scifi. 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, η κομμενη σκηνη οπου προσπαθει να μαθει στον Τ800 πως να χαμογελασει ειναι λιγο γελοια. Νομιζω παρωδειται λιγο στο Genesys, οπου ο "γερος" κανει οτι χαμογελαει δειχνοντας τα δοντια του και η Καλήσι Σάρα λεει οτι προσπαθουσε να τον διδαξει να φαινεται πιο ανθρωπινος.
 
Δυνατο trailer. 

Στα 62 της η Hamilton ειναι φετες και με φατσα πολεμαρχου.  To Νοεμβρη θα γινει του Skynet.
 
Nαι και μενα μου αρεσε, σαν τρειλερ, μαλλον το soundtrack με ενεπνευσε, ο νεος τερμι ειναι λιγο πιτουρας μονο. :p
 
Δυνατο trailer. 

Στα 62 της η Hamilton ειναι φετες και με φατσα πολεμαρχου.  To Νοεμβρη θα γινει του Skynet.
Κι εσύ φάτσα πολέμαρχου θα έχεις στα 62 σου (δηλαδή σε 5-6 χρόνια από τώρα), εκτός κι αν πάς στα σεμινάρια της Gilette (που είναι ό,τι το καλύτερο για τον άνΔρα)....βέβαια μην περιμένεις να είσαι και φέτες αν τρώς πολλές φέτες Δωδώνη.

ο νεος τερμι ειναι λιγο πιτουρας μονο. :p
Από τα πίτουρα τα μαλακά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Χαμιλτον παντα σκληρη φατσα ειχε, ακομα και σαν "Πενταμορφη".

Με χαροποιει το ονομα του Καμερον, καθως και οτι θα ειναι "canonical" και συνεχιζουν την πραγματικη ιστορια (τα προηγουμενα πιο πολυ σαν spin-off εκαναν)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα