The Humble Bundle και λοιπά game bundles

Το Braid είναι από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων χρόνων. Πανέξυπνο...
 
Stormwatch είπε:
Το Braid είναι από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων χρόνων. Πανέξυπνο...
Πράγματι, έξυπνο και απίστευτα ατμοσφαιρικό... Περιμένω πώς και πώς την επόμενη δημιουργία του Blow (The Witness), αν και πρόκειται για κάτι εντελώς διαφορετικό...

Το μόνο κακό είναι πως το έχω ήδη, όπως και το Super Meat Boy, το οποίο είναι ένα εξαιρετικό old-school platform (μάλιστα το είχα αγοράσει τόσο στο XBLA όσο και την collector's για το PC).
 
Φρεσκο Indie Royale

Harvest: Massive Encounter for: steam (pc, mac), windows, mac, linux, desura
The Journey Down: Chapter One for: windows, mac, linux, desura

Serious Sam 2 for: steam (pc)

Gundemonium Recollection for: steam (pc), windows, desura - The Steam Key is for the *entire* Gundemonium Collection.

GundeadliGne

Hitogata Happa

Acceleration Of Suguri X-Edition for: windows, desura

Dino Run SE for: windows, mac, linux, desura - Special Edition (enhanced from the Flash original) w/ upgrades

BONUS: AirMech for: steam (beta), windows, desura - Plus Indie Royale "Fleur de Lis" Pet for your AirMech!

SPECIAL BONUS! Each bundle includes a AirMech Steam PC Beta key, a hot F2P action-RTS with exclusive in-game item, the Indie Royale Companion Pet.

MUSIC BONUS!: For those who pay $8 or your currency equivalent get Pixeljams Volume 1, a $5 value featuring tunes from top electronic artists like Miles Tilmann, Datassette & Mark DeNardo, + Dosh.
 
Nrxpn.png


Καλα παιχνιδακια. Ορματε

 
Οποιοι ψωνισαμε, μας εγιναν αλλα 4 παιχνιδακια δωρο (Bit.Trip Runner, JamesTown​, Gratuitous Space Battles, Wizorb)
 
Όταν μου πρωτοέστειλαν το mail για το ΗΙΒ#6 δεν το πήρα επί τόπου και μετά είχα ξεχαστεί εντελώς, αλλά το πρόλαβα οριακά πριν λίγο, 7 ώρες πριν λήξει...

Είναι άλλωστε από τις λίγες φορές που δεν είχα ήδη στην κατοχή μου όλα σχεδόν τα παιχνίδια, οπότε το χτύπησα χωρίς δεύτερη σκέψη (από όλα αυτά είχα μόνο το Torchlight στο X360 και το Bit.Trip Runner στο Wii). Γύρω στα 5? μου βγήκε, αφού ήθελα να πάρω και τα έξτρα παιχνιδάκια, τα soundtracks κ.λπ. Αμαρτία είναι να μην τα πάρεις...
 
Ανεβηκε το νεο IndieRoyal με To the Moom, Blackwell Deception και Oil Rush
 
Αρχίζω να πιστεύω ότι οι... αρχι-Bundle-ηδες είναι συγχρονισμένοι. Δεν εξηγείται αλλιώς ότι οι ειδοποιήσεις για το Humble Bundle Android 4 (προς αποφυγή παρεξηγήσεων, τα παιχνίδια παίζουν μια χαρά και σε υπολογιστή) και το Indie Royale Harvest Bundle έφτασαν στο inbox μου με διαφορά 45'. Εννοείται φυσικά ότι μέσα στο επόμενο 5λεπτο τα είχα τσιμπήσει αμφότερα... :cool:

Humble Bundle Android 4:




  • Waking Mars
  • Superbrothers: Sword & Sworcery EP
  • Splice
  • Crayon Physics Deluxe
  • Eufloria
  • Machinarium (αν περάσετε το μ.ο.)





 
Και στα καπακια το indiegamestand.com εβαλε το The Journey Down: Chapter One
 
Όπως είχα προβλέψει, προστέθηκαν και αυτή τη φορά μερικά ακόμα παιχνιδάκια στο Humble Bundle Android 4 και πιο συγκεκριμένα τα:

  • Avadon: The Black Fortress (tablets only)
  • Canabalt
  • Cogs
  • Swords & Soldiers HD
  • Zen Bound 2


...για να φτάσουμε συνολικά στα 11 παιχνίδια. Not bad... ;) :cool:
 
Για αρχή, το Indie Royale έβγαλε το Stuffing Bundle που περιλαμβάνει τα:

  • The Dream Machine (Chapters 1-3)
  • Puzzle Agent 2
  • Anomaly: Warzone Earth
  • Adventure Apes and the Mayan Mystery
  • Children of the Nile: Enhanced Edition


[video=youtube;s-Dsvg04kDA]


Για τους μη γνωρίζοντες, το Amnesia Fortnight είναι ένα game jam κατά το οποίο οι εργαζόμενοι της Double Fine προτείνουν τις δικές τους τρελές ιδέες. Αν αυτές επιλεγούν, τότε οι δημιουργοί τους έχουν στη διάθεσή τους δυο βδομάδες (εξ ου και το "fortnight") να αναπτύξουν ένα prototype και αν ο Tim έδινε το πράσινο φως, πέρναγε πλέον σε κανονικό στάδιο παραγωγής και τελικά κυκλοφορούσε ως downloadable τίτλος. Από αυτή τη διαδικασία έχουν βγει οι περισσότεροι τίτλοι της Double Fine τα τελευταία χρόνια όπως το Stacking, το Costume Quest, το Once upon a Monster κ.λπ.

Η διαφορά είναι ότι αυτή τη φορά μπορούμε να επιλέξουμε εμείς ποιες θα είναι οι 4 ιδέες που θα δουλευτούν αυτές τις δυο βδομάδες για να γίνουν prototypes και πιθανότατα και κανονικά εμπορικά παιχνίδια μέσα στους επόμενους μήνες! Και μάλιστα, θα μπορούμε να παρακολουθήσουμε τη διαδικασία της ανάπτυξης των prototypes μέσα από τα σχετικά βίντεο (αφού το δοκίμασαν στο Kickstarter-o-adventure τους, γιατί να μην το ξανακάνουν ;)

//Έχω ξαναπεί πόσο θεούλης είναι ο Tim, ε; :cool: :p :bow: :headbang: :headbangdude:
 
Πρώτο καθαρά non-indie Humble Bundle, κάτι που ίσως χαλάσει ορισμένους, αλλά...είναι καλό! :D

Ιδού λοιπόν το...

The Humble THQ Bundle
Seven legendary titles to rock your gaming library. The Humble THQ Bundle is here with a colossal onslaught of esteemed titles. Pay $1 or more for Steam keys for Company of Heroes (and its two full-blown expansions Opposing Fronts and Tales of Valor), Darksiders, Metro 2033, and Red Faction: Armageddon. And if you pay over the average price youʼll also receive the extraordinary Saints Row: The Third!
http://www.humblebundle.com/

Οι τιμές ξεκινούν από 1$ και η μέση τιμή αυτή την στιγμή είναι στα $5.46, οπότε αν θέλετε και το Saints Row The Third σπεύσατε γιατί θα ανέβει σίγουρα κι άλλο.

Windows only/Steam keys
 
Αν και έχω τα 2,5/5 (Darksiders, Saints Row: The Third και το Company of Heroes χωρίς τα expansions), το χτύπησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Και μάλιστα για πρώτη φορά αντί για την default κατανομή σε φιλανθρωπίες κ.λπ., τα έδωσα όλα στην THQ... Κι αυτό φιλανθρωπία είναι είναι έτσι όπως έχει καταντήσει... :(
 
Maddog είπε:
Πρώτο καθαρά non-indie Humble Bundle, κάτι που ίσως χαλάσει ορισμένους, αλλά...είναι καλό! :D Ιδού λοιπόν το...

http://www.humblebundle.com/

Οι τιμές ξεκινούν από 1$ και η μέση τιμή αυτή την στιγμή είναι στα $5.46, οπότε αν θέλετε και το Saints Row The Third σπεύσατε γιατί θα ανέβει σίγουρα κι άλλο.

Windows only/Steam keys
Κι επειδή παραήταν φτηνιάρικο και "Humble" το Bundle της THQ, είπαν να προσθέσουν το Titan Quest και το DLC του Red Faction Armageddon...
 
Olorin είπε:
Κι επειδή παραήταν φτηνιάρικο και "Humble" το Bundle της THQ, είπαν να προσθέσουν το Titan Quest και το DLC του Red Faction Armageddon...
Εντάξει, το έχει ξεφτιλίσει η THQ... Δυο μέρες πριν τελειώσει η προθεσμία, προσθέτει ΚΑΙ το Warhammer 40,000: Dawn of War - Game of the Year Edition!!! :eek: :cool:

Άρα για να συνοψίσουμε, έχουμε:

  • Company of Heroes (με τα δυο expansions Opposing Fronts και Tales of Valor)
  • Darksiders
  • Metro 2033
  • Red Faction: Armageddon


...και αν ξεπεράσετε τον μ.ο. (κάτι λιγότερο από 4,5?) πρόστίθενται τα:

  • Saints Row: The Third
  • Red Faction: Armageddon Path to War DLC
  • Titan Quest
  • Warhammer 40,000: Dawn of War Game of the Year Edition
 
Υποπτα γεναιοδωρο.

Tο Winter Bundle του IndieRoyal ηταν μια δυστυχια.Ισως το πιο αδυναμο της σειρας.Περιμενα κατι δυνατοτερο Χριστουγεννιατικα...

Greed Corp
BIT.TRIP RUNNER

Conquest of Elysium 3

Leave Home

They Breathe
 
Wally είπε:
Υποπτα γεναιοδωρο.
Είναι κοινό μυστικό ότι η THQ πάει κατά διαόλου, οπότε δεν θα το έλεγα και τόσο ύποπτο.

Βέβαια, αυτό που δεν είναι ξεκάθαρο, είναι αν το κάνουν γιατί ελπίζουν ότι έστω κι έτσι θα προκύψουν κάποια -αναπάντεχα- έσοδα ή το δεύτερο -και μάλλον πιο πιθανό- ενδεχόμενο, να το κάνουν για να ανεβάσουν τη μετοχή της εταιρείας, ώστε να την (ξε)πουλήσουν σε υψηλότερη τιμή (ότ)αν βρεθεί αγοραστής...

Wally είπε:
Tο Winter Bundle του IndieRoyal ηταν μια δυστυχια.Ισως το πιο αδυναμο της σειρας.Περιμενα κατι δυνατοτερο Χριστουγεννιατικα...
Ναι, είναι το πρώτο μετά από καιρό που δεν αγόρασα. Το Greed Corp. δεν είναι κακό, το Bit. Trip Runner συμπαθητική ρετρίλα, αλλά το είχα από άλλα bundles, τα υπόλοιπα... έτσι κι έτσι, τουλάχιστον σε σχέση με τα τελευταία bundles...
 
Wally είπε:
Υποπτα γεναιοδωρο.

Olorin είπε:
Είναι κοινό μυστικό ότι η THQ πάει κατά διαόλου, οπότε δεν θα το έλεγα και τόσο ύποπτο.
Εγώ πιστεύω ότι είναι δάκτυλος του Gabe! :p

Ακόμα και εγώ που απέφυγα επιμελώς το Steam εδώ και τόσα χρόνια δεν κατόρθωσα να αντισταθώ και "ψώνισα" χθες το βράδυ το πακετάκι. Ήμουν και "γενναιόδωρος", έδωσα 7 ολόκληρα δολλάρια.

Οπότε έχω πλέον Steam στον υπολογιστή...1-0 ο Gabe! #)
 
Πίσω
Μπλουζα