The Karate Kid remake (2010)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.879
Κρατησαν τον τιτλο ,το wax on wax off αντικατασταθη με "take off jacket put on jacket",το "I just wana go home" ειναι μεσα,οπως και τα ξυλακια με τις μυγες.

Νοt bad ,not bad.

Πρωτο επισημο τρεϊλερ!!!!!!!!!!!!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχα αυτό με τη μυγοσκοτώστρα είναι όλα τα λευτά ΛΟΛ
 
Κρίμα για το remake αυτό. Είναι δυνατόν να συγκριθεί με το original; Χάθηκαν τα καινούργια σενάρια στο Χόλυγουντ;

Δεν μπορώ να βρω ένα λόγο για να το δει κάποιος. Μόνο ίσως ο Jackie.
 
Καλό φαίνεται, θα το δω μιας και παίζει ο Jackie, αν και στην εποχή μας δεν έχουν τόσο πέραση αυτά τα έργα λόγω ότι προτιμάει η πλεοψηφία όπλα - εφε - εκρήξεις κτλ.

@c3podroid

Για τα σενάρια όντως έχουν αρχίσει να στερεύουν από ιδέες και κάνουν είτε remakes είτε μεταφέρουν video games. Αφού ότι σενάριο και να σκεφτείς θα έχει παιχτεί σε κάποια ταινία, πάει η πρωτοτυπία (ευτυχώς οι παλιοί την προλάβαμε :D :D :D )
 
Μαλλον "kung fu kid" παρα karate kid...

Αλλα παίζει ο Jackie οπότε θα το δώ!!! (εδώ αντεξα το A team...)
 
Αξιζει να βλεπει καποιος jackie, σαν παραδοχη-φορο τιμης σε ολα αυτα τα εργα που εχει γυρισει. Εχει παιξει σε περισσοτερες απο 50 ταινιες.

Οσο για το εργακι, προτιμω να βλεπω τον παππου jackie να δερνει, παρα το hip-hop μαυρακι. Δεν ειναι θεμα ρατσισμου, αλλα ενεκαθεν οι κινεζοι εδερναν με καρατε, οχι οι δυτικοι. Αυτοι ειχαν τις βομβες.
 
Εμμ εισαι λίγο λάθος.

Οι πολεμικές τέχνες (οχι το καρατε βέβαια) ηταν πάντα στις παραδόσεις των Δυτικών, ειτε ειναι οι πολεμικές τακτικές του Σάκα των Ζουλού (ενοπλη αλλα και άοπλη μαχη) ειτε στο δικό μας παγκράτιο είτε στο χορευτικό capoeira και τo brazilian ju jitsu (πάλη εδάφους) στην λατινική αμερική.

Τωρα, το "hip hop" μαυράκι ειναι απόλυτα λογικό να δέρνει γιατι αποτελεί μέλος μειονότητας όπως και ο Daniel στο πρώτο KK.
 
Παιζει ο Jackie :thumbup: !!!! Και εγω θα το δω 100%!!! Ειμαι πολυ fan του ειδους αυτου των ταινιων.
 
Απογοητεύτηκα! :( Δε λέω καλή η επιλογή του Jackie, αλλά ως εκεί. Και να με πληρώσουν δεν πρόκειται να το δω στο σινεμά, το πολύ σε DVD και αυτό από περιέργεια...

Μα χάθηκαν πια τα νέα σενάρια; Συνέχεια βλέπουμε απογοητευτικές μεταφορές παιχνιδιών και κινουμένων σχεδίων. Αμάν πια με το Hollywood... Τόσα και τόσα βιβλία υπάρχουν που δεν έχουν μεταφερθεί ποτέ στον κινηματογράφο. Αλλά βέβαια, στοχεύουν στο σίγουρο χρήμα.
 
Καλά μην είστε υπερβολικοί. Εννοείται πως δεν πρόκειται να ακουμπήσει το πραγματικό αλλά για σκότωμα ώρας (και χρημάτων) σε κάποιο cinema ή για dvd σπίτι φάση θα έχει.

Μήπως όμως αντί για karate το "yo" παιδάκι θα έπρεπε να αρπάξει τα γκάνια και να αρχίζει να θερίζει μέσα από ένα αμάξι με hydraulics; :p

Το "nigga style" "I just wanna go home" (φαντάζομαι και σε άλλα σημεία της ταινίας θα έχει τέτοια) θα μπορούσαν να το παραλείψουν. :p
 
Το "I just wanna go home" δεν ειναι nigga στυλ,το'χε πει ο Ματσιο στην πρωτη.
 
Το ξέρω ότι το είχε πεί, το θέμα είναι πως το λέει το παιδάκι στο remake.
 
Α οκ ,αληθεια ειναι οτι δεν την προσεξα την προφορα του.

.

.

.

.

Δηλωση βομβα ακολουθει.

Το καλυτερο καρατε κιντ ειναι το 4 !!!!!


 
Ας βαζανε για εκπαιδευτη τον Daniel san^^ Αφου περασανε τοσα χρονια! Daniel san! Karate not here,karate here! :p Μr Miyagi!
 
2o trailer!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδα την ταινια χτες, μετα απο αρκετη σκεψη για το ποσο καλη μπορει να ειναι.

Καλυτερη απο την πρωτοτυπη; Θα ελεγα οχι. Σιγουρα ομως δεν μιλαμε για μια κακη ταινια.

Κρατησε τα περισσοτερα, αν οχι ολα, καλα βασικα στοιχεια της πρωτης ταινιες και τα απεδωσε με τον δικο της πολυ καλο τροπο. Απο την μυθολογια και ιστορια της τεχνης, μεχρι την φοβερη ιδεα της εξασκησης των πολεμικων κινησεων.

Αν λαβουμε και υποψη, το τι σαβουρα βγαινει και βλεπει πλεον η νεολαια μας, η ταινια ευκολα ειναι ενα διαμαντακι εκει εξω. Δυστηχως η αμεση συγκριση που εχει λογω ονοματος με την πρωτη ταινια, την "ριχνει" πολυ περισσοτερο απο οτι θα επρεπε.
 
Είδα την ταινία σήμερα και ενώ με ξένισε στην αρχή, δεν μπορώ να πω πως δεν ήταν καλή. Ίσως επειδή δεν την είδα για να την συγκρίνω με την παλιά. Πάντως τα περισσότερα remake που έχω δει ήταν πολύ χειρότερα! Θα συμφωνήσω σε όσα λέει ο Getter Robo.
 
Για μένα καλή ταινία είναι αυτή που θέλω να την δω, πέραν της μια φοράς.

Κι αν κρίνω από το ότι την έχω δει τρεις και θα την ξαναδώ, καταλαβαίνετε... :D :D
 
Είδα χθες το κενουργιο ''karate kid'' με τον jakie chan.

Tα σχόλια μου θετικά. Η ταινία αποτελεί ενα επιτυχιμένο σίκουελ με εναν πολύ καλο ηθοποιο (jackie chan) να πέρνει επάξια τη θέση του Pat moritta.

Τα παιδια ειναι στις σωστές (προ-εφιβικές) ηλικίες σε αυτό το φίλμ ,το οποιο διαδραματίζετε στην Κίνα ,και οχι 25αριδες που κανουν τους έφιβους οπως στην ταινία του john Avilsten.

To μόνο που με χάλασε, το παιδακι ο πρωταγωνιστής μοιαζει με ''ερμαφρόδιτο'' εγω στην αρχή το περασα για κοριτσάκι.

Σε γενικές γραμμές (αν και 1980ακιας) το σικουελ αυτό κατά τη γνώμη μου πιο επιτυχιμένο απο την 1η ταινία ,και βλέποντας το καταλαβένεις οτι δεν χρειαζόντουσαν οι αλλες 2 συνέχειες (θέλω να πώ οτι εαν το 84 γιριζοταν έτσι η ταινία τοτε απλά δεν θα χαμε ουτε Νο2 ουτε και Νο3).
 
Πίσω
Μπλουζα