The Legend of Zelda: Skyward Sword - 4 και σημερα

Δεν ασχολουμε με τετοια emulation , Μονο για τα παλια games ... Αλλα ειδα φωτογραφιες ηταν οντως πολυ ωραιες αλλα θα και παλι σαν το αυθεντικο δεν εχει και με τα controls και με ολα .. αυτο ειναι το wii... (ειμαι στο Hidden Village στον mechonis , εχω πολυ ακομα ; :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχεις τελειωση παραπανω απο το μισο παιχνιδι φιλε ajax.Δεν εχει παρα πολυ ακομα.
 
Σε αλλο φορουμ ειδα οτι αρχισανε να παραλαμβανουν τα Zelda ... Οσοι τα ειχανε παραγγειλει απο Nortec τα εχουνε σημερα μια μερα πιο νωρις... Αντε και η σειρα μας αυριο.
 
Αντε να το παρουμε στα χερια μας γιατι εχω παθει στερηση.Πριν καιρο απο την αναμονη τερματισα ολα τα zelda απο το πρωτο στο nes μεχρι το twilight princess.Oπως και ολα στης φορητες κονσολες.
 
Getta Robo είπε:
Κριμα παντως που κανανε τον Link αριστεροχειρα! Ειχαμε και εμεις ενα χαρακτηρα-προτυπο!
Θες να πεις δεξιόχειρα... Γιατί αριστερόχειρας ήταν "απεξαπανέκαθεν"... Απλώς έγινε δεξιόχειρας στο ΤΡ (και πάλι μόνο στην έκδοση για Wii, αν δεν κάνω λάθος) λόγω Wiimote...
 
Σωστος Olorin, μπερδευτικα. Ατιμη κοινωνια! Σκεψου ο βασικοτερος λογος που προτιμησα το twilight princess στο gamecube αντι του wii, ειναι λογω του αληθινου, αριστεροχειρα Link!
 
και γω στο game cube το ηθελα αλλα τελικα στο wii το πηρα γιατι δεν το βρηκα εδω.Kαταραμενη επαρχια που αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τους κατεβαζεις στα ταρταρα :D .Φιλε getta robo αν μηπως το εχεις διπλο στο game cube να με το πουλησεις;;; :D
 
ΕΦΤΑΣΕΕΕΕΕ!

ΗΡΘΕ!!!!!




1321603025259.jpg

1321602981281.jpg

1321603009396.jpg
 
Εγώ λέω να πάω να το πάρω σήμερα μετά τη δουλειά. Η απλή έκδοση τελικά θα περιλαμβάνει το orchestreral cd;;;

by the way, το Twilight Princess και εγώ σε GC έκδοση το έχω. Ορισμένοι λένε ότι είναι ανώτερο, επειδή τα controls ταιριάζανε καλύτερα σε κλασικό χειριστήριο. Μάλιστα ολόκληρος ο κόσμος ήταν ανεστραμένος στην GC, ή καλύτερα στην Wii έκδοση για να μπορέσει να ταιριάξει με τον χειρισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
divined είπε:
Εγώ λέω να πάω να το πάρω σήμερα μετά τη δουλειά. Η απλή έκδοση τελικά θα περιλαμβάνει το orchestreral cd;;;
by the way, το Twilight Princess και εγώ σε GC έκδοση το έχω. Ορισμένοι λένε ότι είναι ανώτερο, επειδή τα controls ταιριάζανε καλύτερα σε κλασικό χειριστήριο. Μάλιστα ολόκληρος ο κόσμος ήταν ανεστραμένος στην GC, ή καλύτερα στην Wii έκδοση για να μπορέσει να ταιριάξει με τον χειρισμό.
Δεν νομιζω το cd να υπαρχει στην κανονικη εκδοση αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.Και γω στο game cube το ηθελα to twilight princess και το παιχνιδι ταιριαζε στον χειρηστηριο του game cube γιατι το παιχνιδι ηταν να κυκλοφορησει για game cube αλλα επειδη βγηκε το wii ηθελαν ενα δυνατο τιτλο γιαυτο και το κυκλφορησαν και στο wii και εδωσαν πιο πολυ βαση σαυτο.
 
divined είπε:
Εγώ λέω να πάω να το πάρω σήμερα μετά τη δουλειά. Η απλή έκδοση τελικά θα περιλαμβάνει το orchestreral cd;;;
by the way, το Twilight Princess και εγώ σε GC έκδοση το έχω. Ορισμένοι λένε ότι είναι ανώτερο, επειδή τα controls ταιριάζανε καλύτερα σε κλασικό χειριστήριο. Μάλιστα ολόκληρος ο κόσμος ήταν ανεστραμένος στην GC, ή καλύτερα στην Wii έκδοση για να μπορέσει να ταιριάξει με τον χειρισμό.
Και εγω νομιζω οτι υπαρχει μεσα... ψαξε λιγο στο google καπου θα το γραφει..
 
Απ'οτι ειδα τωρα περιεχεται και στην απλη εκδοση το cd.
 
Λοιπον εχω παιξει περιπου στις 5 ωρες το παω λιγο αργα το παιχνιδι γα να βλεπω τ παντα ειμαι στο πρωτη περιοχη στο δρομο γαι την αναζητηση της ζελντα το παιχνιδι απλα τελειο.. Το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι το παιχνιδι ειναι κομενο σε κοματια. Δηλαδη για να φυγεις απο την πολη και να πεταξεις κανει loading και μετα ξανα loading αν θες να προσγιωθεις. . λες και πας σε αλλη περιοχη. Αυτα απο μενα δεν το εχω λιωσει ακομα λογο xenoblade.
 
Ajax87 είπε:
Λοιπον εχω παιξει περιπου στις 5 ωρες το παω λιγο αργα το παιχνιδι γα να βλεπω τ παντα ειμαι στο πρωτη περιοχη στο δρομο γαι την αναζητηση της ζελντα το παιχνιδι απλα τελειο.. Το μονο που με χαλασε λιγο ειναι οτι το παιχνιδι ειναι κομενο σε κοματια. Δηλαδη για να φυγεις απο την πολη και να πεταξεις κανει loading και μετα ξανα loading αν θες να προσγιωθεις. . λες και πας σε αλλη περιοχη. Αυτα απο μενα δεν το εχω λιωσει ακομα λογο xenoblade.
Εισαι τυχερος που το εχεις ηδη ξεκινησει φιλε :D Η τραγικη ειρωνια με μενα ειναι οτι το εχω 4 μερες και δεν το εχω βαλει καν στο wii γιατι ειχα να μαζεψω 4 τονους ελιες.την πεμπτη πιστευω να εχω τελειωση και θα το λιωσω.Αυτο που λες οτι ειναι χωρισμενο σε κομματια το εχουν κανει για να μην κατανταει κουραστικο ποτε το παιχνιδι.Δηλαδη μπορει να επρεπε να πας καπου για να παρεις ενα αντικειμενο αλλα στην πορεια επρεπε να περασεις απο καποιο η καποια μεροι που δεν υπηρχε τιποτα και απλα επρεπε να περασεις για να πας στον προορισμο σου.Οποτε το εκαναν ετσι για να αποφυγει ο παικτης κατι τετοια βαρετα πραγματα.Τωρα αν ειναι καλο η κακο θα δηξει.Παντως και σε μενα που εχω τερματισει οτι υπαρχει απο zelda πιστευω οτι θα φανει λιγο παραξενο.
 
εγω την γλυτωνω απο τις ελιες φετος επειδη ειμαι στο μαγαζι του πατερα μου . Και παει εκεινος στο χωριο για τις ελιες ... :D
 
Ajax87 είπε:
εγω την γλυτωνω απο τις ελιες φετος επειδη ειμαι στο μαγαζι του πατερα μου . Και παει εκεινος στο χωριο για τις ελιες ... :D
Ειδες που εχω δικειο οταν σε λεω τυχερο :D
 
metalcandyman είπε:
Αυτο που λες οτι ειναι χωρισμενο σε κομματια το εχουν κανει για να μην κατανταει κουραστικο ποτε το παιχνιδι.Δηλαδη μπορει να επρεπε να πας καπου για να παρεις ενα αντικειμενο αλλα στην πορεια επρεπε να περασεις απο καποιο η καποια μεροι που δεν υπηρχε τιποτα και απλα επρεπε να περασεις για να πας στον προορισμο σου.Οποτε το εκαναν ετσι για να αποφυγει ο παικτης κατι τετοια βαρετα πραγματα.
Αυτό που εννοεί ο Ajax απο ότι κατάλαβα είναι ότι ενώ είσαι στον ουρανό και πετάς και έχεις ήδη φτάσει πάνω από την αρχική πόλη και είσαι έτοιμος να προσγειωθείς, μόλις το κάνεις το παιχνίδι κάνει loading για να φορτώσει τις λεπτομέρειες ίσως της πόλης. Δεν γλιτώνεις δηλαδή κάτι, αφού ήδη έχεις κάνει τον δρόμο για να φτάσεις εκεί. Το ίδιο συμβαίνει και όταν θες να απογειωθείς.

Αυτό δεν συνέβαινε στο Wind Waker. Έβλεπες ένα νησί ή μία πόλη από μακριά καθώς αρμένιζες στο πέλαγος και αφού έφτανες δεν υπήρχε loading... άραζες το πλοίο και ήσουν έτοιμος για εξερεύνηση. Βέβαια η αρχική πόλη του νέου Zelda είναι πιο λεπτομερής και ίσως μεγαλύτερη από τις μικρές πόλεις του WW οπότε δεν ξέρω αν οι προγραμματιστές της Nintendo θα μπορούσαν να το αποφύγουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Αυτό που εννοεί ο Ajax απο ότι κατάλαβα είναι ότι ενώ είσαι στον ουρανό και πετάς και έχεις ήδη φτάσει πάνω από την αρχική πόλη και είσαι έτοιμος να προσγειωθείς, μόλις το κάνεις το παιχνίδι κάνει loading για να φορτώσει τις λεπτομέρειες ίσως της πόλης. Δεν γλιτώνεις δηλαδή κάτι, αφού ήδη έχεις κάνει τον δρόμο για να φτάσεις εκεί. Το ίδιο συμβαίνει και όταν θες να απογειωθείς.
Αυτό δεν συνέβαινε στο Wind Waker. Έβλεπες ένα νησί ή μία πόλη από μακριά καθώς αρμένιζες στο πέλαγος και αφού έφτανες δεν υπήρχε loading... άραζες το πλοίο και ήσουν έτοιμος για εξερεύνηση. Βέβαια η αρχική πόλη του νέου Zelda είναι πιο λεπτομερής και ίσως μεγαλύτερη από τις μικρές πόλεις του WW οπότε δεν ξέρω αν οι προγραμματιστές της Nintendo θα μπορούσαν να το αποφύγουν.
Ακριβως επισης Πχ πεφτεις κεντραριζοντας (αν υπαρχει αυτη η λεξη?? ;) ) ενα σπιτι και ξεκιναει το Loading ( Μια ασπρη ή μαυρη οθονη ειναι δεν λεει Loading) και σε πεταει σε μια ευριτερη περιοχη(οχι πολυ μακρια) και οχι εκει που ειχες κεντραρει... Καταλαβατε τι λεω? Δηλαδη ειναι σαν να ειναι ξεχωριστα μερη.. Αλλα δεν πειραζει χαλαλι .. Πιστευω για καποιο λογο το εκαναν για να το σηκωνει το μηχανημα ή κατι τετοιο .. Στο Xenoblade πχ ειδες τους χαρακτηρες ποσο μη λεπτομερης με ατσαλα γραφικα ειναι?? επειδη ειναι ανοιχτος ο κοσμος δεν θα το σηκωνε το μηχανημα πιστευω..
 
Δικειο εχετε παιδια απλα λαθος καταλαβα εγω
 
Πίσω
Μπλουζα