The Seven Secrets: Το adventure που δεν τελείωσε ποτέ...

Παιδιά, δεν τον πείθετε με την καμία απ'ο, τι φαίνεται..

Χαχα!!
 
Όποιος θέλει τα δικαιώματα, με 5 Ευρώ είναι δικά του!!! :boss:

Για περάστε!!!
 
Ντίνο με ποιά γλώσσα είχες ασχοληθεί για αυτά τα παιχνίδια; Έχεις ασχοληθεί καθόλου με Amos στον Atari;
 
Η αντίστοιχη AMOS για τον ST ήταν η STOS, η οποία είχε βγει και πιο πριν από την AMOS...

Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με αυτή, αν και έκανε τίμια δουλειά.

Η GFA BAsic, που ασχολιόμουν ήταν κορυφαία... Καμια σχέση με την κλασική Basic...

Έχω φτιάξει και κάτι PROFS (έτσι λέγαμε τότε τα προγράμματα που δεν ήταν παιχνίδια)... Θα κάνω κι άλλες ανασκαφές κάποια στιγμή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχεις δίκιο η STOS ήταν πρώτη και στον ST, αργότερα ήρθε το AMOS στην Amiga.

Βρήκα τη δισκέτα με τα γραφικά που είχα κάνει στο deluxe paint σε Α500. Moυ ήρθε τρελή όρεξη να ολοκληρώσω το παιχνίδι μετά από 500 χρόνια. Κατέβασα το manual της Αmos pro. Άρχιζα να διαβάζω το 556 σελίδων manual αλλά που, πλέον δεν κάνω τόσο κέφι να μάθω μια γλώσσα προγραματισμού από το μηδέν. Άσε που δεν βρήκα καν tutorials για την Amos σχετικά με συγκεκριμένες ρουτίνες που θέλω να κάνω στο παιχνίδι.
 
Τα περιοδικά της εποχής για τον ST, είχαν μαθήματα για προγραμματισμό σε STOS... Σίγουρα κάτι αντίστοιχο θα γινόταν και με τα περιοδικά για την Amiga (π.χ. Amiga Format).

Αν δεν έχεις τεύχη σε φυσική μορφή, είναι σίγουρο οτι κάπου θα υπάρχουν σκαναρισμένα τεύχη (αν δεν έχεις ήδη κατεβασμένα)...

Απλά αν έχεις την όρεξη και το χρόνο, ψάξε να δεις σε ποιά τεύχη, έχουν στήλη προγραμματισμού σε AMOS...

Κακά τα ψέμματα όμως... Φαίνεται πως δε την παλεύουμε πια...

Και τα γραφικά που έφτιαχνες, όποτε μπορέσεις ανέβασέ τα να τα δούμε και εμείς, έστω και σαν φωτογραφία στο μόνιτορ... Θα έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον... :)
 
με κάτι τέτοια τον συμπαθώ τον παλιοαταρά! :cool:
 
Ακόμα να σου χαρίσω έναν ST.... Πέσαμε και μέσα στην κρίση, βλέπεις... :fafoutis:

@telonio: ULTRA RESPECT!!!!!

Άνοιξε ένα νέο thread κάποια στιγμή και πόσταρε όλα αυτά, μη χαθούν εδώ!!! Εκπληκτική και λεπτομερέστατη δουλειά!!!

Τα σέβη μου!
 
TΙ-ΛΕΣ-ΤΩΡΑ !! :eek:

Τelonio, εξαιρετική δουλειά - τι αλλο να πώ !! :bow: To Times of Lore καθώς και το Beholder είναι πολύ αγαπημένα games, και εννοείται πως θα χαιρόμουν να έβλεπα παρόμοιες "homebrew" δημιουργίες !! :thumbup:
 
Ντίνο σε ευχαριστώ φίλτατε.

Ok νεο thread στο sub Amiga.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Ακόμα να σου χαρίσω έναν ST.... Πέσαμε και μέσα στην κρίση, βλέπεις... :fafoutis:
@telonio: ULTRA RESPECT!!!!!
Στο έχω ξαναγράψει και θα στο ξαναγράψω! Μόνο που το έχεις πει για μένα είναι σαν να μου το έχεις δώσει ήδη, οπότε μου αρκεί! :)
 
Δηλώνω υπεύθυνα πως αν ο DINO ολοκληρώσει* ποτέ το project θα αγοράσω ST μόνο και μόνο για να το παίξω.

*Εννοώ όπως ακριβώς το οραματιζόταν τότε, ως πλήρες παιχνίδι, όχι να φτιάξει μια οθόνη για να με αναγκάσει να τηρήσω το λόγο μου!
 
Λες να δηλώσω το ίδιο μήπως τον τσιτάρω και το φτιάξει; ;)
 
alkis21 είπε:
Δηλώνω υπεύθυνα πως αν ο DINO ολοκληρώσει* ποτέ το project θα αγοράσω ST μόνο και μόνο για να το παίξω.
*Εννοώ όπως ακριβώς το οραματιζόταν τότε, ως πλήρες παιχνίδι, όχι να φτιάξει μια οθόνη για να με αναγκάσει να τηρήσω το λόγο μου!
Αχ βρε Άλκη, τι μου κάνεις...

Ευχαριστώ βρε παίδες για το ενδιαφέρον και για τα κίνητρα που μου δίνετε, όμως *ειδικά* αυτή την περίοδο, δε μπορεί να γίνει κάτι...

Ελπίζω στη συνέχεια η ζωή να μου τα φέρει λίγο καλύτερα και να μπορέσω να ασχοληθώ λίγο περισσότερο, και κυρίως με καθαρό μυαλό, με τα πράγματα που με ευχαριστούν...

Να είστε όλοι καλά...
 
Πίσω
Μπλουζα